SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na masę 63kg 15lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1023

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

15

Waga

63

Wzrost

177

Cel treningowy

trening na masę

Staż treningowy na siłowni

przerwa poł roku po 2 miesiącach treningu

Uprawiane inne sporty

sporadycznie piłka nożna, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

obciążenie około 100kg ławeczka z możliwością regulacji, drążek, hantelki, wyciąg, sztanga,

Dieta

brak, chociaż już na tym myślę, około 2,5 tysiąca kalorii

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

martwy 76kg wyciskanie 40 ;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 406
Witam, potrzebuję rozpiski treningu na masę, mam swoją siłownie bez full osprzętu, ale wszystko da się zrobić, kiedyś cwiczyłem trochę ale bez diety i dawało to marne efekty, czytałem, słuchałem wiele filmików, że najlepiej zaczynając podchodzić do full obciążenia robiąc po 3-5 powtórzeń, ale w takim razie ile do tego robić serii? Lepiej trenowac jedną partię mięśni raz czy dwa razy w tygodniu? A może wiecej. Moja budowa to ektomorfik, baardzo szybko przemiana materii, jedząc nawet "śmieciowe" jedzenie nie nabieram tkanki tłuszczowej, słyszałem również, że z taką budową unikać wszelkiego wysiłku oprócz treningów, ponieważ organizm będzie potrzebował dodatkowych kalorii, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, z góry dzięki


A może trening FBW, jednak kiedyś próbowałem i wcale nie czułem tego

Zmieniony przez - orzech12321 w dniu 2014-08-25 00:18:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Masz dopiero 15 lat. W Twoim przypadku, bierz adekwatny plan do swojego poziomu wytrenowania. Tzn. Same podstawy, ruchy złożone, Twój fundament treningu.

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Co do żywienia, jest nie realnością abyś nie zdobył dodatkowych kg przy właściwym jedzeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 406
ale tutaj są kompletne podstawy, może źle się wyraziłem ale cwicze poł roku ponad ale po prostu z przerwami, były w zimę 2 intenswyne miesiące gdzie nie opuściłem żadnego treningu, a tak to cwiczyłem tylko nie aż tak regularnie, dietę juz mam 2,5k kalorii, 146 gram białek, 300 węgli i 80g tłuszczu, myślę nad normalnymi splitami, ale czy wszystkie partie mięśni robic razy czy 2 w tygodniu i jak to sie ma do serii/powótrzeń/obciążenia, chce zaczać regualrne treningi i się zastanawiam czy robić 3 cwiczenia po 3/4s około 10 powtórzeń normalnym ciężarem, czy np robić 4-7 serii maksymalnym ciężarem po 3-5 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 855
Ja trenuje raz w tygodniu każdą partie i na masę to drugie z jak największym ciężarem i mało powtórzeń, chyba że zrobisz na początku pierwsza seria dużo powtórzeń - mały ciężar, a później zwiększając co serię mało powtórzeń - duży ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 406
a ile serii robisz? i ile ćwiczeń na każdą partię? robisz brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 855
Na duże partie powinno się robić więcej serii niż na małe, a co do brzucha to zależy w jakim stopniu jest, jeżeli jest tam tłuszczyk to lepiej robić, ale w moim przypadku nawet na masie został płaski i widać lekki sześciopak, dlatego go nie robię. Poza tym radziłbym tak jak ja to robie w tym wieku wyrównywać partie mięśniowe które odstają, bardziej je nap*****lać hehe. Trenujesz sam, czy z kimś?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

powrót na redukcje czy masa??

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium