SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam . Mój staż to prawie 3 lata , z tym że od września zeszłego roku nie ćwiczyłem (szkoła). Zamierzam wrócić na siłownię , a co za tym idzie w końcu do czegoś dojść. Sam nie wiem jeszcze czego oczekuje , choć na początku pewno będą efekty ( redukcja tkanki , siła ). Myślę , że przez pierwszy miesiąc spokojnie bez katowania , lekkie ciężary 3-4 serie na duże partie , 4-5 na małe. Plan na pierwszy miesiąc wyglądałby tak :

Poniedziałek,Czwartek (z tym że w czwartek trening na mniejszych ciężarach)

klata
1.Wyciskanie na płaskiej 3-4x (12,10,8,8)
2.Wyciskanie hantli głową do góry 3-4x (12,12,10,8)
3.Rozpiętki 3x10
triceps
1.Poręcze 5x10 (na początek bez obciążenia)
2.Gryf francuski do czoła 5x8-10
3.Wyciskanie hantli zza głowy 4x8

Wtorek,Piątek(z tym że w piątek trening na mniejszych ciężarach)

Barki+plecy
1.Wyciskanie sztangi zza karku 3-4x12-8
2.Martwy ciąg 3-4x8
3.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3x(12,12,10)
4.Hantle przed sobą na ugiętych rękach 3x10

biceps
1.Modlitewnik 5x10
2.Hantla "o kolano" 5x8
3.Hantle stojąc na zmianę 5x10

Brzuch - w dni nietreningowe


Co do dietki na ten miesiąc to jeszcze nie rozpisałem , ale myślę nad wysoko białkową. Do tego po dwóch tygodniach chciałbym wrzucić cykl kreatyny , a co potem to napisze jeżeli się dowiem co wy na to ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
czemu na male partie robisz wiecej serii niz na te duze ? czemu trening nie jest kompletny ?

jesli wracasz po takeij przerwie lepiej bys zaczal od jak sam mowisz lajtowego planu -

obstawiam plan gdzie grupa kazda trenowana jest wiecej niz 1x tydzien. zaadoptujesz spowrotem miesnie do obciązen
cwiczen na duze partie 2-3 po 3-5 serii
na male 1-2 cwiczenia po 2-3 serie

<na 1 treing wiec w tygodniu bedze 2x wiecej - w przypadku planu gdie grupa 2x tydzien >
powtrzenia w zakresie 10 z zapasem 1-2 ruchow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok czyli minimalnie raz w tygodniu duże partie :> bd robić dwa razy bo mi teraz odpowiada , wszystko na małych ciężarach i tak jak piszesz 10 ruchów na duże partie ( z zapasem 2) a jak z małymi ? które ćwiczenia wyrzucić z planu ? bo za parę dni chce się wybrac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
nie no powtorzenia dot. calosci cwiczen na kazda partie.

no przykladowo taki plan, ktory osobiscie czesto polecam ...

A-B-wolne-A-B-wolne-wolne

A klata/barki<przod i bok>/tricepsy/brzuch/lydki
B uda/plecy/barki tył/bicepsy/(przedramiona)

klata
wyciskanie sztangi lezac na lawce plaskiej 3-4x
rozpietki lezac na lawce skosnej 3x

barki przod i bok
wyciskanie sztangi stojac z klatki piers. 3x
wznosy hantli bokiem 3x

tric.:
francuz lezac sztanga 2-3x
francuz jednorącz siedzac hantlą 2x

brzuch
spiecia tulowia 3x
spiecia skosne 3x

lydki
wspiecia na palce stojac 2x
wspiecia siedzac 2x

uda
przysiad 3-4x
wyprosty siedzac3x
uginanie lezac 3x

plecy + tylne barki
drązek nachwyt 3x
wioslowanie sztagną 4x
szrugsy 2x
wznosy w opadzie tulowia 2x

biceps
sztanga podchwyt 2-3x
hantle mlotkowo 2x

przedramie ;
uginanie/prostowanie nadgarstkow 2x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O.k f***master'ze ;P to może mi jeszcze podpowiesz co po tym , bo wcisnę do tego planu jakąś kreatynkę (cykl 4 tygodnie) , a potem chce zmienić plan , na średnio-zaawansowany. Jakieś propozycje co do planu ? Raczej w stronę siły będę chciał iść bo zobacz w profilu jak z wagą ;) Mam "małą" oponkę na brzuchu. Można z Tobą pogadać na tym gg co masz na podpisce ? bo chce się jeszcze o parę rzeczy zapytać ? jo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozpiska na masę

Następny temat

Najszersze Grzbietu - nierówne

WHEY premium