SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening dla rekonwalescenta

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
wracam po kilkutygodniowej przerwie do treningów. Dotychczas był hit na zmianę z siłowym 5x5 i boks, dieta bilans.
Mam przebitą błonę bbenkową, nie mogę cwiczyć forsownie, tak zeby nie było dużych wahań ciśnienia w organizmie, ale mogę już zacząć coś ćwiczyć.Powtarzam:lajtowo.
Co byście zaproponowali?
Myślałem o ACT, ale będę ćwiczył w domu, to sprawia, że musiałbym robić przerwy w stacjach na zmienę obciążenia, a to już by nie było act.
Dostępny sprzęt to: sztanga i sztangielki z krążkami o łącznym cieżarze 40kg.
Ławkę płaską mogę zrobić z połączonych puf (ale co to za wyciskanie na płaskiej 50kg).
Dajcie jakieś pomysły na leciutki trening, cobym się całkiem nie zastał. Nie chodzi o rozpiskę (chyba że to jakiś specyficzny trening), tylko rady co do powtórzeń, ogólne wskazania rozkładu ćwiczeń itp.
Dzięki, pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
no to jak mnie już potraktowałeś jak pętaka to napisz coś na temat, bo jak od kolejnego chopaka co się wczoraj zarejestrował na pytanie "jak trenować lajtowo" dostanę nastepną odpowiedź typu "najlepiej trenuj lajtowo" to sam się zbanuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6213
mysle za takie lajtowe cwiczenie by ci nie zaszkodzilo. ale jak nie masz pewnosci skonsultuj sie z jakims "madrym" lekarzem

Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
laryngolog powiedział że lekko mogę poćwiczyć
nie wiem tylko jaki trening dobrac, żeby
1)miał sens, pozwolił zachować trochę mięśnia i kondycji, ale
2)nie był zbyt męczacy,nie podnosił ZNACZĄCO ciśnienia (wiem, że każdy wysiłek troche je podniesie, ale wolałbym żeby to było do poziomu lekko przyspieszonego oddechu a nie zawrotów głowy jak przy wyciskaniu na maksa albo przysiadów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115956
ja osobiście odczekałbym jeszcze z tydzień, może dwa i dopiero potem rozpoczął treningi.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
ok, lekarz powiedział: można
ale nawet jeśli teraz odpuszczę jeszcze, to i tak jak zacznę to też od czegoś lajtowego (potem chyba przejdę na hst, bo 15 na początku nawet nie czuć), więc pytanie pozostaje takie samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 851 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13195
ja myśle , że napewno powinieneś kończyć serie , kiedy dasz rady zarobić dodatkowe 3-4 powtórzenia , bez "żyłowania" . Ruchy mniej dynamiczny , wolniejszy . POPRAWNE ODDYCHANIE ! .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
co powiecie o wersji wytrzymałościoweh ACT, 30sek ćwiczenia ze średnią szybkością, 90 sek przerwy i znowu 30 sek następnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
act w wersji wytrzymałościowej (30sek ćwiczeń, 90 sek odpoczynku)wolno wykonywane z małymi ciężarami, co wy na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
ACT w wersji wytrzymałościowej: 30 sek ćw 90 sek odpoczynek, malutkie ciężary, regularny oddech, średnioszybkie lub nawet wolne ruchy. Co wy na to?
...
Napisał(a)
Usunięty przez jakryc za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4403 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
pierwsze ostrzeżenie.

a posty to trzeba edytować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Unoszenie przedramion ze sztangą stojąc

Następny temat

wytrzymałość tricepsa i barków

WHEY premium