SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening czy dobry?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1567
Siema ocencie ten trening cel sila/masa
staz 7 miesiecy lat 18

poniedzialek : Plecy i triceps
1 seria na drazku
dociaganie na maszynie za kark 4 serie 12,10,8,6
wioslowanie 4serie 12,10,8,6
przenoszenie za glowe ciezarka 4x12
porecze 4x tyle ile moge
trica: lamany 4 x 12,10,8,6
i na maszynie takie uginanie rak 4x12
Sroda: klatka biceps
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6
laweczka skosna 4x 12,10,8,6
baterfly 4x12
rozpietki 4x10
bica :
lamany 4x 12,10,8,6
mlotek 4x 10
na lawce siedzac podnoszenie razem 4x10
piatek barki:bic
wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6
dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6
i hantle tak na boki 4x12
tak samo jak w srode

Sorki za nie znajomosc nazw niektorych cwiczen :)

Kliknij jezeli chcesz pograc
http://s2.metaldamage.pl/c.php?uid=161914 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
Plan według mnie byłby taki:

poniedzialek : Plecy i triceps

Podciaganie szerokim nachwytem 4 x max
Wioslowanie sztangielka 4 x 12-6
Przyciaganie linki wyciagu dolnego w siadzie płaskim 4 x 12-6
MC j.w.

Jestem w stanie odstąpić od teorii, z MC na początek, więc niech zostanie tak jak jest. Dalej, hehe...Raptor, kłóciłeś się ze mną od wyciąg górny, a sam dałeś dolny, który IMO jest na grubość bardziej. Świetnie dopompowuje mięśnie. Zredukowałem o jedno ćwiczenie, ponieważ jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości ćwiczen.

łamany 3 x 12-6
Prostowanie na maszynie 3 x 12,10,8,6
porecze 3x12-6

W ostateczności się zgodzę, ale załatwiłbym obszar 2 ćwiczeniami po 4serie.

Sroda: klatka biceps
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6
laweczka skosna 4x 12,10,8,6
rozpietki 4x10


bica :

lamany 3x 12,10,8,6
mlotek 3x 10
na lawce siedzac podnoszenie razem 3x10

Tutaj załatwiłbym wszystko jednym ćwiczeniem. Gwarantuje, że przyrosty będą, ale z pompy możesz nie być zadowolony.

piatek barki

wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6
i hantle tak na boki 4x12
pociaganie sztangi do brody 4 x 12


Zmieniłem kolejność i dałem więcej serii. IMO barki to dość duża grupa i nie ma się co bać. Do tego zwiększyłem ilość powtórzeń. Wdług mnie barki lubią dużą ilość, chociaż może to mit, w który ja wierzę


Jesli chodzi o kolano, to idz do lekarza (ortopedy). Ja uwazam, ze na kazde bóle stawow najlepsze sa cwiczenia wzmacniajace miesnie w tym przypadku mm. nog.


Zgadzam się z kolegą.


marmolinho

Popraw plan wg. teorii, które preferujesz (wyglada na to, ze roznice sa niewielkie-)). Wybor pozostawimy Amanie. Uwazam, ze najlepiej poznamy swoje teorie poprzez dokladne rozpisanie swojej wersji omawianego planu...

Różnice są na prawdę niewielkie.


pozdro




Zmieniony przez - marmolinho w dniu 2007-05-26 10:58:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
poniedzialek : Plecy i triceps OK!
1 seria na drazku DAJ WIECEJ SERII 4 MOGA BYC.
dociaganie na maszynie za kark 4 serie 12,10,8,6 WYWAL!
wioslowanie 4serie 12,10,8,6 JAKIE? SZTANGA? ALE OK!
przenoszenie za glowe ciezarka 4x12 NIECH BEDZIE!
NIE WIDZE MARTWEGO CIAGU!


porecze 4x tyle ile moge TO JEST NA TRICEPS:D
trica: lamany 4 x 12,10,8,6
i na maszynie takie uginanie rak 4x12 CHYBA PROSTOWANIE :P
ZA DUZO SERII NA TRICA BO AZ 12, ZREDUKUJ DO 8. WYWAL JEDNO CWICZENIE.
Sroda: klatka biceps OK
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6 OK
laweczka skosna 4x 12,10,8,6 OK
baterfly 4x12 WYWAL.
rozpietki 4x10 UJDZIE.
bica :
lamany 4x 12,10,8,6 OK
mlotek 4x 10 OK
na lawce siedzac podnoszenie razem 4x10 NIE CZAJE ZA BARDZO, ALE JESLI TO NA BICEPS TO WYWAL BO ZA DUZO SERII.
piatek barki:bic ZLE! DAJ NOGI. BICA JUZ NIE TRENUJ.
wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6 OK
dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE!
i hantle tak na boki 4x12 OK! MOZESZ TO ZROBIC W OPADZIE TO WTEDY BEDZIE NA TYLNE BARY!
tak samo jak w srode
TAK JAK MOWILEM. BICEPS WYWAL! DAJ NOGI!


P.S STARA SIę PISAć CZYTELNIEJ!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
DUBEL.

Zmieniony przez - marmolinho w dniu 2007-05-24 14:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
marmolinho pozwol poprawie kilka twoich bledow

poniedzialek : Plecy i triceps OK!
1 seria na drazku DAJ WIECEJ SERII 4 MOGA BYC.
dociaganie na maszynie za kark 4 serie 12,10,8,6 WYWAL! niech zostawi
wioslowanie koncem sztangi 4serie 12,10,8,6
wioslowanie sztangielka j.w.
MC

triceps: 3 x 12-6 progresja
porecze 4x tyle ile moge TO JEST NA TRICEPS:D tak jest wersja na triceps
trica: lamany daj jako pierwsze cwiczenie
i na maszynie takie uginanie rak

Sroda: klatka biceps OK
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6
laweczka skosna 4x 12,10,8,6
rozpietki 4x10
bica :
lamany 4x 12,10,8,6
mlotek 4x 10
na lawce siedzac podnoszenie razem 4x10
piatek barki:
wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6 OK
dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE! 3 serie staly ciezar
i hantle tak na boki 4x12 OK! na tylne jest juz podciaganie sztangi wzdluz tulowia wiec niech tego nie zmienia 3 serie x 10

dodaj nogi do piatku

Zmieniony przez - Raptor85 w dniu 2007-05-24 15:43:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
marmolinho pozwol poprawie kilka twoich bledow
HEHE...no super. tylko, że IMO za bardzo ich nie poprawiłeś.
poniedzialek : Plecy i triceps OK!
1 seria na drazku DAJ WIECEJ SERII 4 MOGA BYC.
dociaganie na maszynie za kark 4 serie 12,10,8,6 WYWAL! niech zostawi PO CO 2 CWICZENIA PRAKTYCZNIE PODOBNE TYLKO ZE TO JEST SŁABSZE?
wioslowanie koncem sztangi 4serie 12,10,8,6
wioslowanie sztangielka j.w.
MC
MC PEWNIE CHODZILO CI ZE 4 SERIE. NIE UWAZASZ ZE 20 SERII NA PLECY TO PRZY TWOIM STAZU TROCHE ZA DUZO? A ON CWICZY 7 M-CY. DO TEGO MC IMHO NA POCZATEK;>
triceps: 3 x 12-6 progresja DOP JAKIEGO CWICZENIA TO SIE ODNOSI? :P
porecze 4x tyle ile moge TO JEST NA TRICEPS:D tak jest wersja na triceps
CO ZNOWU?:P WIEM ZE TO JEST NA TRICEPS ALE KOLES WPISAL TO PRZY PLECACH WIEC MU NAPISALEM. NIE WIEM PO CO TWOJE ZDANIE?
trica: lamany daj jako pierwsze cwiczenie
i na maszynie takie uginanie rak
KOLEJNY RAZ CHYBA ZGUBILES W RACHUNKACH JEGO STAZ TRENINGOWY. ZA DUZO SERII.
Sroda: klatka biceps OK
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6
laweczka skosna 4x 12,10,8,6
rozpietki 4x10
bica :
lamany 4x 12,10,8,6
mlotek 4x 10
na lawce siedzac podnoszenie razem 4x10
piatek barki:
wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6 OK
dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE! 3 serie staly ciezar NIBY PORGRESJI DLACZEGO NIE MOZE BYC? :p
i hantle tak na boki 4x12 OK! na tylne jest juz podciaganie sztangi wzdluz tulowia wiec niech tego nie zmienia 3 serie x 10
PODCIAGNIE SZTANGI NIE JEST NA TYLNE!!!! CWICZYSZ 3 LATA I JESZCZE TEGO NIE POCZULES? ALE SKORO MU WPISALES WIOSLO JEDNORACZ. TO MOZE TEGO NIE ZMIENIAC, BO PRZY CIEZKIM WIOSLOWANIU TYL DOBRZE PRACUJE.

jAKBYS MOGL TO WYJASNIJ MI METODYKA TWOICH ZMIAN BO IMO SA BEZ SENSU :P

Zmieniony przez - marmolinho w dniu 2007-05-24 21:41:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
marmolinho po pierwsze czytaj ze zrozumieniem
HEHE...no super. tylko, że IMO za bardzo ich nie poprawiłeś. POPRAWILEM KILKA BLEDOW, bo reszta bylo dobre
poniedzialek : Plecy i triceps OK!
1 seria na drazku DAJ WIECEJ SERII 4 MOGA BYC.
dociaganie na maszynie za kark 4 serie 12,10,8,6 WYWAL! niech zostawi PO CO 2 CWICZENIA PRAKTYCZNIE PODOBNE TYLKO ZE TO JEST SŁABSZE? slyszales o takim czyms jak szerokosc plecow i grubosc plecow po 2 cw. na kazda partie dla rownowagi albo po 1??
wioslowanie koncem sztangi 4serie 12,10,8,6
wioslowanie sztangielka j.w.
MC
MC PEWNIE CHODZILO CI ZE 4 SERIE. NIE UWAZASZ ZE 20 SERII NA PLECY TO PRZY TWOIM STAZU TROCHE ZA DUZO? A ON CWICZY 7 M-CY. DO TEGO MC IMHO NA POCZATEK;> nie moim stazu tylko przy jego stazu, 7 miesicy to tez nie malo wiec moze sprobowac ciezszy trening...

MC na poczatek?? TO powiedz mi jak on zrobi wioslowania majac zajechany prostownik grzbietu, ktory pracowal w trakcie tych cwiczen izometrycznie? A tu masz kilka przykladow jak to robi wiekszosc zawodowcow:



PIOTR GŁUCHOWSKI(na osobnej sesji treningowej-program na masę):

1.Podciąganie na drążku do klatki-3serie (8-10 powt.)
2.Przyciąganie uchwytem neutralnym na maszynie typu”HUMMER”-3serie (8-10 powt.)
3.Podciąganie półsztangi na maszynie leżąc na ławce-3serie (10-12 powt.)
4.Przyciąganie drążka wyciągu górnego w siadzie do klatki-pochwytem wąsko-3serie (10-12 powt.)
5.Martwy ciąg-3serie (12-15 powt.)


PAWEŁ BRZÓZKA(na jednej sesji treningowej z mięśniami dwugłowymi ud):

1.Podciąganie na drążku szerokim uchwytem-3serie (10-12 powt.)
2.Ściąganie drążka wyciągu górnego szerokim uchwytem-3 serie(10-12 powt.)
3.Podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie tułowia-3serie (1-12 powt.)
4.Martwy ciąg-4serie (10-12 powt.)

RADOSŁAW SŁODKIEWICZ(na osobnej sesji treningowej):

1.Podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie tułowia nachwytem-4 serie(5-10 powt.)
2.Podciąganie sztangielki w opadzie-3-4 serie(8-10 powt.)
3.Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie do klatki(dolnej części)podchwytem średnim-3-4 serie(10-15 powt.)
4.Prostowanie tułowia(„dzień dobry”- na maszynie)3-4 serie(10-15 powt.)
(cw. na prostownik na koncu)

JEAN-PIERRE FUX(na osobnej sesji treningowej):

1.Ściąganie drążka wyciągu górnego siedząc szerokim uchwytem do klatki(lub karku)-2serie x20 powt.+2 serie x10-12 powt.
2.Przyciąganie rączki wyciągu dolnego w siadzie płaskim uchwyt neutralny-1 seria x 20 powt.+2serie10-12 powt.
3.Podciąganie sztangielki w opadzie tułowia-1SERIA X20POWT.+1SERIA X12 POWT.
4.Podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie nachwytem-1seria x10-12 powt.
5.Martwy ciąg-1 seria x4-6 powt.
triceps: 3 x 12-6 progresja DOP JAKIEGO CWICZENIA TO SIE ODNOSI? :P do wszyskich cwiczen m. trojglowego ramion
porecze 4x tyle ile moge TO JEST NA TRICEPS:D tak jest wersja na triceps
CO ZNOWU?:P WIEM ZE TO JEST NA TRICEPS ALE KOLES WPISAL TO PRZY PLECACH WIEC MU NAPISALEM. NIE WIEM PO CO TWOJE ZDANIE? Poprawialem twoj plan i w ogle nie patrzylem na orginal-)
trica: lamany daj jako pierwsze cwiczenie
i na maszynie takie uginanie rak
KOLEJNY RAZ CHYBA ZGUBILES W RACHUNKACH JEGO STAZ TRENINGOWY. ZA DUZO SERII. 9 serii to chyba wystarczy
Sroda: klatka biceps OK
laweczka pozioma 4x 12,10,8,6
laweczka skosna 4x 12,10,8,6
rozpietki 4x10
bica :
lamany 4x 12,10,8,6
mlotek 4x 10
na lawce siedzac podnoszenie razem 4x10
piatek barki:
wyciskanie pionowo 4x 12.10,8,6 OK
dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE! 3 serie staly ciezar NIBY PORGRESJI DLACZEGO NIE MOZE BYC? :p
i hantle tak na boki 4x12 OK! na tylne jest juz podciaganie sztangi wzdluz tulowia wiec niech tego nie zmienia 3 serie x 10
PODCIAGNIE SZTANGI NIE JEST NA TYLNE!!!! CWICZYSZ 3 LATA I JESZCZE TEGO NIE POCZULES? ALE SKORO MU WPISALES WIOSLO JEDNORACZ. TO MOZE TEGO NIE ZMIENIAC, BO PRZY CIEZKIM WIOSLOWANIU TYL DOBRZE PRACUJE. podciaganie sztangi wzdluz tulowia dziala na wszystkie aktony naramiennego wiec w czym problem, poczytaj i poglebiaj dalej swoja skromna wiedze. W ciezkim wioslowaniu jednoracz, to zalezy juz od techniki jesli chcesz robic na duzych ciezarach to nie uruchamiasz aktonu naramiennego w trakcie robienia tego cwiczenia, czyli ramie do lini tulowia max i przechodzisz do ruchu negatywnego.

jAKBYS MOGL TO WYJASNIJ MI METODYKA TWOICH ZMIAN BO IMO SA BEZ SENSU :P Zmiany byly niewielkie, ale widze ze Cie to zabolalo. Ja nie mialem zamiaru sie z toba klocic tylko pomoc jak najlepiej autorowi tego tematu, a ze miales kilka niewielkich bledow wiec zdecydowalem sie je poprawic. Masz dopiero 16 lat a o stazu juz nie mowie wiec pomylka w takim okresie jest czyms normalnym. Ja sie oczywiscie nie uwazam za nie omylnego, ale swoje wiem...



Zmieniony przez - Raptor85 w dniu 2007-05-25 11:12:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
a nie lepiej jakies full body?

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
marmolinho po pierwsze czytaj ze zrozumieniem

buahaha...to samo mogę Tobie powiedzieć. przykłady będą niżej. Pokaż mi miejsca gdzie nie czytalem ze zrozumieniem (nie mowie ze takich nie ma bo moze sa).
slyszales o takim czyms jak szerokosc plecow i grubosc plecow
tak słyszałem.
po 2 cw. na kazda partie dla rownowagi albo po 1??

Nie słyszałem jednak żeby ktoś stosował tą "równowage" Zwłaszcza, że na samych wiosłowaniach można również rozwinąć szerokie plecy (patrz: Sylwetka WODYNA).

MC PEWNIE CHODZILO CI ZE 4 SERIE. NIE UWAZASZ ZE 20 SERII NA PLECY TO PRZY TWOIM STAZU TROCHE ZA DUZO? A ON CWICZY 7 M-CY. DO TEGO MC IMHO NA POCZATEK;> nie moim stazu tylko przy jego stazu,

To jest przykład, gdzie nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tak, więc przyganiał kocioł...

7 miesicy to tez nie malo wiec moze sprobowac ciezszy trening...


7 m-cy to baaardzo mało. Może spróbować cięższych, ale nie ZA cieżkich. A ten taki jest.

MC na poczatek?? TO powiedz mi jak on zrobi wioslowania majac zajechany prostownik grzbietu, ktory pracowal w trakcie tych cwiczen izometrycznie? A tu masz kilka przykladow jak to robi wiekszosc zawodowcow

Akurat MC na początku proponuje w swoich planach WODYN. I IMO jest to dobr pomysł. Prostownik odpocznie podczas drążka troche. I spokojnie wiosłowanie się zrobi. Sprawdź, a sam zobaczy!


9 serii to chyba wystarczy


Kolejny ran nie czytasz ze zrozumieniem. Ale to juz nie Twoja wina tylko kolesia który to pisał, bo troche zle, ale wychodzi 12 serii, jesli przyjemiemy ze prostowania zrobi 12. 9 moze byc.


podciaganie sztangi wzdluz tulowia dziala na wszystkie aktony naramiennego


na tylne działa w dolnej fazie tylko trochę. Poczytaj co na ten temat mowi WODYN w FAQ o barkach.

wiec w czym problem, poczytaj i poglebiaj dalej swoja skromna wiedze
Dobrze.

W ciezkim wioslowaniu jednoracz, to zalezy juz od techniki jesli chcesz robic na duzych ciezarach to nie uruchamiasz aktonu naramiennego w trakcie robienia tego cwiczenia, czyli ramie do lini tulowia max i przechodzisz do ruchu negatywnego.

Własnie gdy robisz ultracięzkie wiosłowanie to uruchamiasz naramienny. Odsyłam do artow WODYNA.


Zmiany byly niewielkie, ale widze ze Cie to zabolalo. Ja nie mialem zamiaru sie z toba klocic tylko pomoc jak najlepiej autorowi tego tematu, a ze miales kilka niewielkich bledow wiec zdecydowalem sie je poprawic. Masz dopiero 16 lat a o stazu juz nie mowie wiec pomylka w takim okresie jest czyms normalnym. Ja sie oczywiscie nie uwazam za nie omylnego, ale swoje wiem...

1. Musze uaktualnic profil bo trochę się zmieniło.
2. Dalej nie widze swoich błędów, wiec dobrze by było gdybys skomentował to co napisałem.
3. Nie wytłumaczyłes mi tego:

dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE! 3 serie staly ciezar NIBY PORGRESJI DLACZEGO NIE MOZE BYC? :p

4. Przepraszam za błedy/literowki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 926 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9702
Juz wiem skad masz takie teorie nt. kulturystyki. Artykuly Wodyna odbiegaja od norm, ale to nie znaczy, ze pozostale ogolnie przyjete teorie sa zle.


Nie słyszałem jednak żeby ktoś stosował tą "równowage" .


A ja slyszalem i taka stosuje i sa postepy.

Zwłaszcza, że na samych wiosłowaniach można również rozwinąć szerokie plecy (patrz: Sylwetka WODYNA)

Nawet robiac tylko MC moze miec szerokie plecy, ale teraz jest taka kwiestia - jak szybko osiagnie swoj cel? Dlatego wskazane jest stosowac urozmaicone cwiczenia, ktore pod innym katem beda atakowac miesnie (beda sie rownomiernie rozwijac)


To jest przykład, gdzie nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tak, więc przyganiał kocioł...
7 m-cy to baaardzo mało. Może spróbować cięższych, ale nie ZA cieżkich. A ten taki jest.


hm... nie masz oceniac moich mozliwosci tylko jego. A poza tym 20 serii to nie jest duzo gdyz jest to najwieksza partia miesniowa i nie mam w ogole z tym problemow. A po drugie widac, ze nie zrozumiales mojej aluzji jesli chodzi o twoje zdanie, ktore podkreslilem - oceniamy autora tego tematu a nie mnie o to mi chodzilo.
Jesli bedzie mu ciezko to zawsze mozna zmodyfikowac plan cwiczen zmniejszajac liczbe serii lub moze zrezygnowac z ktorys podanych cwiczen.

"przyganiaj kociol" Juz wiem z kim mam do czynienia - z wiesniakiem

Akurat MC na początku proponuje w swoich planach WODYN. I IMO jest to dobr pomysł. Prostownik odpocznie podczas drążka troche. I spokojnie wiosłowanie się zrobi. Sprawdź, a sam zobaczy!

Cwiczenia w zwisie nie powinno sie stosowac pomiedzy cwiczeniami, ktore obciazaja kregoslup statycznie czy dynamicznie i niezaleznie od tego czy miesien pracowal w skurczu koncentrycznym czy eksentrycznym. Jest to dosc niebezpieczne dla kregoslupa (zapytaj fizjoterapeute). Zwis albo na poczatku albo na koncu, ale to swoja droga.
Jest to teoria Wodyna, poczytaj inne uniwersalne to sie przekonasz. Podalem Ci przyklady zawodowcow i wiekszosc stosuje to cwiczenie na samym koncu.

Kolejny ran nie czytasz ze zrozumieniem. Ale to juz nie Twoja wina tylko kolesia który to pisał, bo troche zle, ale wychodzi 12 serii, jesli przyjemiemy ze prostowania zrobi 12. 9 moze byc.

porecze 4x tyle ile moge
trica: lamany 4 x 12,10,8,6
i na maszynie takie uginanie rak 4x12

teraz jakby to wygladalo (jakbys mnie zrozumial):

lamany 3 x 12-6
maszyna prostowanie j.w.
porecze 3 12-6

razem 9 serii

i kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem???

na tylne działa w dolnej fazie tylko trochę. Poczytaj co na ten temat mowi WODYN w FAQ o barkach.

Na temat teorii Wodyna juz pisalem wiec nie bede dalej sie rozpisywac. Mysle, ze zle zrozumiales WOdyna.

wiec w czym problem, poczytaj i poglebiaj dalej swoja skromna wiedze
Dobrze.


Bardzo dobrze zrobisz

Własnie gdy robisz ultracięzkie wiosłowanie to uruchamiasz naramienny. Odsyłam do artow WODYNA.

to chyba zle zrozumiales jego slowa.

A teraz powiedz mi cos na temat twoich typow, rodzajow wioslowan:
1) wioslowani sztangielka
2) ciezkie wioslowanie sztangielka
3) ultraciezkie wioslowanie sztangielka

skad ten bardzo orginalny podzial???

1. Musze uaktualnic profil bo trochę się zmieniło. Przydalaby sie aktualizacja, bo staz musi byc o wiele krotszy
2. Dalej nie widze swoich błędów, wiec dobrze by było gdybys skomentował to co napisałem. podkreslone tłustym drukiem wczesniejszych postach, tak ciezko zrozumiec?? Albo znowu masz problemy z czytaniem?? Napisze jeszcze raz - wszystko co jest napisane pogrubiona czcionka sa twoimi bledami...


dociaganie sztangi do brody 4x 12,10,8,6 PODCIAGAJ DO KLATKI W SZEROKIM CHWYCIE! 3 serie staly ciezar NIBY PORGRESJI DLACZEGO NIE MOZE BYC? :p

atlas cwiczen:
UWAGI: zalecane rozsądne dozowanie ciężaru-ćwiczenie mocno obciąża stawy barkowe (szczególnie w wąskim uchwycie) i jest kontuzjogenne.

Nie wiem czy zrozumiesz, ale czym wieksze ciezary tym technika nie wyglada juz tak dobrze i moze byc przyczyna nie przyjemnych kontuzji...

i taka oto konwersacje mozemy toczyc bez konca. Czy to ma sens???

pozdro

Zmieniony przez - Raptor85 w dniu 2007-05-25 19:35:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8035
dziewczęta spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1567
dzieki chlopaki ale nog nie robie przez jakis czas bo mam problem z kolanem boli mnie przy robieniu jedynie chyba ze zrobie na maszynie 4 i glowy i lydki bez przysiadow i przy martwym tez boli wiec odpuscilem

Kliknij jezeli chcesz pograc
http://s2.metaldamage.pl/c.php?uid=161914 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy max na klatke??

Następny temat

Dziwne wnioski

WHEY premium