SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening bazowy 6x10x6

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
Witam

Jakieś pare lat temu natknąłem sie w czaspoismie na trening bazujacy tylko i wyłącznie na ćwiczeniach podstaowowych i z tego co zapamietalem wyglądał on tak :

wybieramy 6 najbardziej wszechstronnych ćwiczeń i układamy w odpowiedniej kolejności (ja mam zamiar zastosować taki układ)

1. podciąganie na drążku podchwytem z obciążeniem
2. pompki szwedzkie z obciązeniem
3. wyciskanie żołnierskie na barki stojąc
4. martwy ciąg
5. wyciskanie na klatke ławka prosta
6. kulturystyczne przysiady ze sztangą trzymaną z przodu (chwyt dla ciężarowców)

jest to JEDEN OBWÓD (jedna runda)

trening wg co pamiętam można rozłożyć na kilka mikrocykli ale kazdy z nich powinien trwać 6 tygodni.

czyli naszą bazą jest krótka perspektywa długości 6 tygodni.

1 tydzień = 1 obwód
2 tydzień = 2 obwody
...
6 tydzień = 6 obwodów (czyli łącznie 36 pojedynczych serii)

ciężar dla każdego ćwiczenia dobieramy tak by móc wykonać 12 powtórzeń ale wykonujemy TYLKO 10, czyli mamy niewielki zapas.

ciezaru nie zwiększamy aż do końca trwania mikrocyklu, czyli do końca 6 tygodnia oznacza to że trzeba właściwie dobrać obciążenie bo raz dobrane nie ulega już korekcie ! intensywność zwiększamy poprzez wzrost liczby serii a nie obciążenia.
Efekt jest taki ze w 6 tygodniu wykonujemy 36 bardzo ciężkich serii ćwiczeń wielostawowych.

Słyszeliscie o takim treningu, mam zamiar go zastosować od przyszłego tygodnia ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem wszystko bo artykuł czytałem kilka lat temu i mogłem coś zapomnieć.
Jest jakaś nazwa tego rodzaju cyklu ? jakies 6x6 lub cos takiego ?

GO HARD or GO HOME.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
takie silowe ACT, nie wchodzace w zbedne szczegoly - dobre dla budowania sily bardzo dlugoterminowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
czemu siła ?
wykonujemy 10 powtórzeń, myśle ze celem jest racej masa a siła to efekt uboczny
tak mi sie wydaje

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
masy szukaj w misce, a nie w planie - proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
trening musi stymulowac i zastanawiam sie co mozna osiagnac cwiczac w ten sposob, stawiałbym na masę ale głowy urwać nie dam (oczywiscie przy zalozeniu zbilansowanej diety)

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
oczywiscie.
Natomiast kazdy plan w wiekszym badz mniejszym stopniu rozwija nasza sile, a to ona nakresla progres masowy w glownej mierze :) takie ACT sa super odskocznia od wszystkich planow, natomiast sa bardzo ciezkie, mimo wszystko probuj :) ciezary nie beda oszalamiajace i na to sie raczej przygotuj:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie a tłuszcz podskórny

Następny temat

Trening SPLIT, partia 2x na tydzień do poprawy

WHEY premium