SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening act, domowy sprzęt zamiast siłowni?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3542

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

20

Waga

60

Wzrost

180

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

wf, piłka nożna, siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

0

Dieta

masówka

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

0

Zażywane suplementy

0

Ostatnio przerabiany plan

0

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

0
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1058
Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)
No, budżet jest dla mnie bardzo ważny :)
@REDcamer: zatem np. taka ławka byłaby dobra z serii home: http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-lawka-regulowana-l013.html ? Które stojaki powinienem do niej dobrać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
brałbym tą:
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-lawka-wielofunkcyjna-wzmocniona-l008.html
ma większą wytrzymałość
tutaj masz stojaki:
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-wzmocnione-stojaki-pod-sztange-2-sztuki-s002.html
możesz napisać do marbo, mają przecież na sfd swoje forum, plus dodstaniesz zniżke z tego co pamietam chyba 4%

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Strasznie jestem ciekaw dlaczego ACT jest gorsze od FBW, skoro ACT to rodzaj FBW Sam właśnie tą metodą rozpocząłem przygodę z siłownią, i przyrosty masowe były zadowalające. Moim zdaniem to niedoceniana metoda i zbyt odrzucana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1058
@REDcamper: dzięki za zainteresowanie :)
wytrzymałość jest taka sama (250kg) czy to na pewno ten powód miałeś na myśli? Ja dodam, że kulturystą nigdy nie będę moim celem jest przede wszystkim zwiększenie masy i siły więc nie mam też astronomicznych wymagań wobec sprzętu. Pytam, bo cena jest już 40zł wyższa, a to dla mnie, studenta, bardzo ważne.
No, i pozostaje dobór gryfu oraz sztangi, w tej kwestii też zdaję się na waszą pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1058
REDcamper, bardzo bym prosił żebyś powrócił do mojego wątku, niestety nie mogę napisać PW więc jestem zmuszony pisać tutaj (nawiasem mówiąc głupia restrykcja, są jednak lepsze metody walki ze spamem - a ja również nie będę spamował forum by dobić do tych 50 postów).
Zauważyłem, że faktycznie wytrzymałość tej ławki jest większa (tam przy tej tańszej jest błąd, bo w danych tech. jest 130kg, a na obrazku jest zgapione 250kg). Czy jest to na pewno jedyny powód dla którego ją polecasz zamiast tej tańszej?
No i bardzo bym prosił o info odnośnie tej sztangi. Czy taki standardowy gryf byłby dobry: http://www.marbo-sport.pl/marbo-sport-gryf-prosty-120cm-zaciski-mg-120.html ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
na pewno będzie stabilniejsza, a jezeli brać to od razu lepsze, później możesz przecież odsprzedać.
jak gryf to jeden musi być przynajmniej 180 cm do mc i przysiadu
ja również mam siłownie w domu i sam ją długo składałem i wiem, że najlepiej mieć kilka gryfów
np prosty mam 180 cm i 150 cm
mam tez 2 łamane + do hantli

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Cokta

dlaczego ACT,to badziew?

otworz sobie link do tematu,ktory przedstawia zalozenia tego CZEGOS - spojrz i pomysl sam.

glowne grzechy:

- za duzo cwiczen(lepiej skupic sie na nauce kilku-najwazniejszych,niz robic po lebkach pol atlasu!)

- nieprawidlowy dobor cwiczen(od samego poczatku nowicjusz powinien pracowac nad opanowaniem prawidlowej techniki ciezkich cwiczen zlozonych,a nie marnowac czas i oszukiwac sie,ze izolacje na maszynach to zastapia)

- wykonywanie calego treningu-jako obwodu.
nie dosc,ze jest to bardzo trudno wykonywalne na typowej silowni,to jeszcze powoduje,ze cwiczacy wieksza wage przywiazuje do ukonczenia obwodu,niz do poszczegolnych-konkretnych cwiczen)


a najlepsze jest to,ze takie cuda,to tylko nad Wisla.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ale to chyba zależy od tego jak ułożysz ten obwód, bo patrząc na nasze forum, to w FBW będziemy robić ćwiczenia izolowane na tylne aktony narramiennych (pomijam Twój post i plan).

A kto tu mówił o siłowni? Autor miał na myśli ćwiczenie w domu, więc sprzęt jest raczej ograniczony. Często spotyka sie ludzi, którzy chcą przygotować się pod siłownię (rzekomo właściwy trening, w których poznajemy i uczymy się tych molochów wielostawowych), mając do dyspozycji hantle czy drążek rozporowy - i tu się ACT sprawdzi jak najbardziej moim zdaniem, jako adaptacja do jakiekolwiek treningu z ciężarami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1058
Ok, zatem gryf 180cm, powiedz mi jeszcze co to znaczy do 'mc', bo ja zielony jestem, a nie mogę też jakoś nigdzie rozszyfrować tego skrótu. Ja chciałbym od razu sobie skompletować sprzęt do FBW tak by efekty były jak najlepsze :)
Obciążenie myślę, że na początek starczyłoby mi 2x5kg i 2x10kg, co o tym myślisz? W ogóle jak powinienem je tutaj dozować?
Drążek rozumiem taki zwyczajny się nada tak? http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-drazek-prosty-do-sufitu-120cm-d010.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
najprostszym rozwiazaniem(oprocz posiadania laweczki uniwersalnej oraz drazka) jest zakup sztangielek regulowanych.dla Ciebie na poczatek starczy 2 x 20kg

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW na oceny

Następny temat

FBW na masę

WHEY premium