SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
W podstawówce trenowałem 2,5 roku unihokej(z różnymi sukcesami), po podstawówce poszedłem do gimnazjum z wysokim poziomem(pełno kujonów i dziwolongów), mniej więcej w połowie pierwszej klasy gimnazjum postanowiłem zapisać się na jakiś sport, wybrałem piłkę nożną bo jest popularnym sportem w Polsce i na świecie. Mieszkam w dużym mieście pow. 100k mieszkańców, wybrałem klub rozpoznawalny lecz nie lubiany w moim mieście. pierwsze treningi w lutym w hali były dla mnie ciekawym doświadczeniem. Zanim zacząłem trenować w klubie, jakoś specjalnie nie interesowałem się footballem.

Moja kariera piłkarska. wygląda tak:
luty-czerwiec 2011r- treningi z nowym zespołem, byłem na tyle słaby że mnie nawet nie zgłoszono do rozgrywek(nie umiałem nic!!!).
całe wakacje byłem w domu przez kontuzje(pęknięcie łąkotki w kolanie)
We wrześniu rozpocząłem treningi po kontuzji, na jesień zagrałem w 3 meczach w żadnym dłużej niż 8 minut w końcówce. Trenowałem zimę w hali. A na wiosnę już grałem prawie co kolejke(przez to że starsi koledzy nie mieli składu to graliśmy 2 ligi), oczywiście wchodziłem z ławki na 10-25 minut. Jedyny mój sukces to 2 bramki(jestem napastnikiem) w jednym meczu.
Następnie zaczęły się przygotowania do obecnego sezonu, pare treningów, pare sparingów( w wygranym 11:2 meczu strzelone 3 bramki i 2 asysty), obóz piłkarski i zaczęła się liga(wojewódzka juniora młodszego), w pierwszym meczu grałem 12 minut w drugim nie grałem przez kontuzje.

Ja. Nie jestem szybki, ani silny. Technike mam tylko taką co na treningach nabyłem, ogólnie nie mam wielu atutów może wślizgi i gra głową jakoś mi wychodzi reszta to cienizna. Moja obecna gra to bieganie, pressing, odgrywanie, ewentualne dobitki. w mojej drużynie jest 5 napastników ja jestem 4.

Moja drużyna składa się z graczy niekompletnych, jak szybki to drewniak, jak ktoś lepszy technicznie, to wolny. Większość ludzi trenuje bo trenuje skupiają się na laskach i piciu.

Przez wakacje troche trenowałem głównie strzał i ćwiczyłem w domu(przysiady, pompki,brzuszki). Wczoraj postanowiłem grać lepiej, na razie trenowałem głównie żonglerkę po 2h na dzień(od wczoraj), mój obecny rekord to 85, a lewą nogą to zaledwie 15. We wtorek zaczyna mi się szkoła. Proszę o pomoc jak trenować bym grał i strzelał bramki. Jestem gotów do ostrego treningu, wyrzeczeń, zmiany przyzwyczajeń. Napiszcie co mam robić i ile tego a ja będę pisał o postępach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
Od momentu napisania powyższego posta minęło niecałe 6 tygodni. Przez ten czas nie trenowałem ostro, zazwyczaj nie mam na tyle dużo czasu by pójść trochę pokopać. Najczęściej kapkowałem na podwórku o ile nie padał deszcz. Mój rekord wzrósł do 142, podczas gry czuję się nieco lepiej przyjmując górne piłki. Grałem w 3-4 meczach tylko końcówki. Prosze pomóżcie mi ułożyć jakiś plan tygodnia: lekcje mam codziennie 8-16, treningi o 18 w poniedziałki, środy, piątki. Do dyspozycji mam boisko betonowe, orlik oraz boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią. Trenuję już prawie 2 lata, a nadal jestem rezerwowym. Najbardziej denerwuje mnie brak szybkości i umiejętności utrzymania się przy piłce. Prosze, pomóżcie, co robić?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 132
Część jesienna sezonu już się kończy, chciałbym na wiosnę reprezentować już w miarę wysoki poziom, proszę, jeśli macie podajcie mi jakieś linki z planami treningowymi na zimę, z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17459 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196514
Mam dość myślę dobry trening, polecany przez Angielską federację piłki nożnej.

Poniższy plan należy rozłożyć na trzy dni w tygodniu według reguły aby każdy dzień treningowy poprzedzał dzień wolny (można ćwiczyć według zasady poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota).

Tydzień pierwszy

Trening pierwszy
5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
5 sprintów od jednej linii bocznej boiska do drugiej na 3/4 maksymalnego tempa z 30 sekundową przerwą między sprintami
2,5 minuty truchtu lub marszu (ma to być odpoczynek po sprintach)
powtórzyć powyższą sekwencję jeszcze raz (5 sprintów od jednej linii bocznej boiska do drugiej na 3/4 maksymalnego tempa z 30 sekundową przerwą między sprintami a następnie 2,5 minuty truchtu lub marszu)
5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening drugi

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
1 powtórzenie obwodu nr 1
Układ składa się z trzech serii - serii numer jeden, numer dwa i numer trzy.
Każda z serii jest coraz trudniejsza co wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej.
W miarę postępów należy i poprawy należy zwiększać liczbę powtórzeń lub zmniejszyć czas odpoczynku między seriami.



5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening trzeci

Wyobraź sobie, że boisko piłkarskie podzielone jest na sześć sekcji. Sekcja pierwsza zawiera się między linią końcową od chorągiewki a linią środkową, druga między linią środkową a linią końcową, trzecia między linią końcową przy chorągiewce do linii bocznej do kolejnej chorągiewki. W ten sposób boisko zostanie podzielone na 6 sekcji.



5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
6 okrążeń boiska w następujący sposób
sprint jedna sekcja następnie pięć sekcji truchtem
sprint dwie sekcje następnie cztery sekcje truchtem
sprint trzy sekcje następnie trzy sekcje trucht
sprint cztery sekcje następnie dwie sekcje trucht
sprint pięć sekcji następnie jedna sekcja trucht
sprint sześć sekcji
5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Tydzień drugi

Trening pierwszy

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
5 sprintów od jednej linii bocznej boiska do drugiej na 3/4 maksymalnego tempa z 20 sekundową przerwą między sprintami
2 minuty truchtu lub marszu (ma to być odpoczynek po sprintach)
powtórzyć powyższą sekwencję jeszcze raz (5 sprintów od jednej linii bocznej boiska do drugiej na 3/4 maksymalnego tempa z 20 sekundową przerwą między sprintami a następnie 2 minuty truchtu lub marszu)
5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening drugi

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
2 powtórzenia obwodu nr 2
Układ składa się z trzech serii - serii numer jeden, numer dwa i numer trzy.
Każda z serii jest coraz trudniejsza co wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej.
W miarę postępów należy i poprawy należy zwiększać liczbę powtórzeń lub zmniejszyć czas odpoczynku między seriami.



5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening trzeci

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
1 pełne okrążenie boiska (sprint) a czas zmierzony za pomocą stopera
1 pełne okrążenie boiska truchtem lub marszem
powtórzyć całą sekwencję cztery razy tak aby za każdym razem czas mierzonego okrążenia był taki sam jak pierwszy pomiar między powtórzeniami trucht wokół boiska lub żonglerka
5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Tydzień trzeci

Trening pierwszy

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
5 sprintów od jednej linii bocznej do drugiej z 30 sekundową przerwą między sprintami
2,5 minuty truchtu lub marszu
4 sprinty od jednej linii bocznej do drugiej z 15 sekundową przerwą między sprintami
2,5 minuty truchtu lub marszu
3 sprinty wzdłuż linii bocznej boiska i z powrotem w tym przerwa między powtórzeniami ( czas maksymalny to 30 sekund - jeśli czas wynosi poniżej 30 sekund to czas odpoczynku równa się 30 sekund - czas pracy a więc jeśli sprint wynosi 24 sekundy to czas odpoczynku to jedynie 6 sekund)
7,5 minuty truchtu
rozciąganie

Trening drugi

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
3 powtórzenia obwodu nr 3
Układ składa się z trzech serii - serii numer jeden, numer dwa i numer trzy.
Każda z serii jest coraz trudniejsza co wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej.
W miarę postępów należy i poprawy należy zwiększać liczbę powtórzeń lub zmniejszyć czas odpoczynku między seriami



5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening trzeci

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
7 okrążeń boiska w następujący sposób
sprint jedna sekcja następnie jedna sekcja truchtem
sprint dwie sekcje następnie jedna sekcja trucht
sprint trzy sekcje następnie jedna sekcja trucht
sprint cztery sekcje następnie jedna sekcja trucht
sprint pięć sekcji następnie jedna sekcja trucht
sprint sześć sekcji
trucht sześć sekcji

5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Trening czwarty

5 minut truchtu po parku lub wokół boiska
5 minut ćwiczeń dynamicznych
4 powtórzenia obwodów (2 powtórzenia obwodu nr 1 oraz 2 powtórzenia obwodu numer 2)
5 minut truchtu (jako wychłodzenie organizmu)
rozciąganie

Dzięki temu programowi wystartujesz z wyższej pozycji cech motorycznych niż to ma miejsce w przypadku zawodników, którzy takie przygotowania nie przeszli.

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc dla przyszlego pilkarza :)

Następny temat

Zmiana klubu...

WHEY premium