SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szybki stek

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 56195

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
a co wigila u Ciebie? %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
nie, kac

zaartuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
****a teraz juz wiem dlaczego lubiałem podeszwe ze steka robić...

Stek na grillu to za***isty stek...
Stek w piekarniku to piekarnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
A nie mowilem? Wiedzialem ze cos robisz zle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Przyznaje sie do wczesniejszej niewiedzy

Tylko to mi kompletnie diete roz***ało bo dotąd miałem w jednym daniu 150g mięsa...a na taki grill to leci conajmniej 250 gram woła + 100 - 150 wieprza na zagryche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Haha - wiem cos o tym, stek co nie ma 250gram to nie stek T-bony ponad pol kilowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Odświeżę temat, bo trafiłem w jednym sklepie na wołowinę z Nowej Zelandii. Ma to porównanie do australijskiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
B-50 po ile f wołowina? dużo tańsza niż w polsce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323
Właśnie skończyłem jeśc stek z ligawy własnej roboty. Mięso krwisto soczyste ale tak zrobione że na przekroju widać że wszystkie włókna złapały temperaturę. Robione bez żadnych termometrów na grillu elektrycznym na 80-90% maksymalnej temperatury 3min z jednej 3 min z drugiej strony, cieńsze kawałki ściągam i obracam wcześniej.
Efekt pyszny i soczysty stek, nie jest tak miękki jak kurczak ale nie mam problemow z przeżuwaniem. Więc mit o tym że nie da się zrobić z polskiej krowy zjadliwego stejka obalony.
Trzeba praktykować i praktykować, za którymś tam razem wyłapiecie moment i czas kiedy należy przewrócić mięso albo ściągnąć. Warto poćwiczyć bo ligawa stejk is the best;)

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5635
Mi babka w sklepie mówiła, że ligawa jest twardym mięsem. Kupiłem rostbefa z kością, którą wyciąłem. Mięso pokroiłem na plastry 1,5-2cm steki, wrzuciłem do worka z oliwą, sosem sojowym ziołami i pieprzem jako marynatą. Zostawiłem na noc w lodówce. Rozgrzałem oliwe z oliwek na maksa na patelni, woła wyciągnałem z lodówki troche wcześniej, żeby nie było jeszcze chłodne. Smażyłem ok 8-10 minut na strone (nie lubie krwistych). Wyszły miękknie i soczyste. Podpowiem, że w czasie smażenia można lekko naciąć mięso by sprawdzić czy jest jeszcze krwiste w środku. Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt Kucharki i Kucharze !

Następny temat

Sałatka owocowa w 3 odsłonach.

WHEY premium