SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szybki stek

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 56192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
W sumie nie jadlem jeszcze mielonej smazonej to nie wiem jak smakuje. Do tej pory wolowine ugotowalem (pierwszy i ostatni raz) i robilem swoje podeszwy które bylo nie było - lubię.

Raz mieliłem wołowine tylko że nie pamiętam na prawdę co z nią wtedy zrobiłem Wieczorem moze napiszę co mi z tych dwóch dan wyszło.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpio93 - w Pl można spokojnie kupić jagnięcinę i baraninę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
baranow w pl pelno


no ja to tylko wieprzowine, tunczyk i jaja jeszcze zostaja przeciez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Detox - nie smaz tego, bo ci wyjdzie swinstwo tylko wrzucaj na grilla. (mielone)
Sul - chyba w warszawie, albo w gorach. W Szczecinie takie luksusy po prostu byly nie dostepne, nie mowiac o malych miastach.
Z profilu widze ze jestes z Wroclawia, tez sie nie wypowiem - kupujesz w rzeznika, czy w sklepie? I jaka produkcja, polska czy import?
Mozna kupic tzw cutlets (ciete z kotlet zebra), noge, lopatke?
I tez ciezko mi okreslic czy to co rozumiem przez jagniecine (spring lamb) i baranine (taki baran co ma lekko ponad rok) jest adekwatne do rynku polskiego

NPP - zajechalbym sie na czyms takim
Ja baran, wol, krewetki, kalamarnice, skalopy, losos, pstrag czasem inna ryba, od swieta kurczak.

Wieprzowiny w ogole nie jem, nie przepadam, chociaz w pl karkowa to byl zawsze najrozsadniejszy wybor z mies na grilla

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-09-07 14:48:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpio - tuszke czy pół małe i duże sztuki mięsa, kupuję różnie czasem u rzeźnika czasem w makro czasem jade do chłopa ;) zależy co i ile.

Generalnie jeśli mam opie... coś miękkiego i puszystego to wybieram króliczka

Zmieniony przez - sul w dniu 2010-09-07 14:52:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Hoduja u was barany w okolicy? Jacys cywilizowani jestescie na tym poludniu, wszystko kvrwa tam macie
Ciekawe czemu tylko na polnocy juz nic nie mozna kupic...

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-09-07 14:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie jeśli mam opie... coś miękkiego i puszystego to wybieram króliczka :) Barana w okolicy, nie trzymają ale dowożą także nie ma problemu.
Cywilizowani bliżej berlina (nie mam na myśli szczecina)

Zmieniony przez - sul w dniu 2010-09-07 15:02:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
No wlasnie Szczecin jest bardzo blisko Berlina i przez tyle lat chvj z tego jest.
Teraz popatrz sobie tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Lamb_and_mutton
I powiedz mi co mozna kupic z tego kolo ciebie, masz tam tez kategorie "jagnieciny" itd. w rozumieniu miedzynarodowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest lodówka z kat. baranina (jagnięcina również jest), jak tylko będę na zakupach to obadam dokładnie. Ale jak pisałem wcześniej mam możliwość kupić również tuszkę lub pół kwestia ugadania się.

Zmieniony przez - sul w dniu 2010-09-07 15:18:11

Zmieniony przez - sul w dniu 2010-09-07 15:23:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Zmieliłem wołowine i do piekarnika na 20 minut. Taka mielona jest w miarę ok - miękka, jednolita, w smaku raczej bez smaku

Moze zdaze dzis jeszcze zrobic krojoną cieniutko wołowinke i smazoną na patelni ale nie wiem co na to powie kurczak a z tego co pamiętam jeszcze wieprz z lodówki coś mówił...

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-09-07 16:55:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt Kucharki i Kucharze !

Następny temat

Sałatka owocowa w 3 odsłonach.

WHEY premium