SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szybki stek

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 56199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Scorpio sprzedaj dobry patent na marynatę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
To zalezy co lubisz, ja steki lubie proste, a jakby co to robie sos do polania ktory jest jakis fikusny.
Ale dobra marynatke moznesz zrobic np z soli, pieprzu cajenskiego, oliwy z oliwek, kilku lyzek whisky i smoked paprika (papryka o wedzonym posmaku, nie wiem jak to po polskiemu ), mozesz dac odrobine bazyli suszonej, ale ja nie lubie ziol przy steku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
palonej-wędzonej papryki pewnie nie znajde :) ale łyskacza jak najbardziej i to całkiem blisko ;) Jutro znowu coś usmażę. Dzisiaj już tylko surowe :)

Zmieniony przez - sul w dniu 2010-09-03 11:40:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Po prostu nie wybieraj slodkich przypraw, mozesz kombinowac
Ja cuda robie jezeli chodzi o baranine, albo wolowa pieczen - wtedy np daje rozne ziola, miod, musztarde itd.
Ale stek lubie prosty, to zalezy od gustu
Jeden rzeznik sprzedawal steki marynowane w sosie "smoked bbq" i to byla najlepsza marynata jaka jadlem, tylko ze niestety to byl tajemny przepis firmowy i nie wiem jak ja zrobic Czasem uzywalem tez gotowych sosow jack'a danielsa, nie wiem czy sa do dostanie w polsce.
http://www.jackdanielssauces.com/

PS. Mam dla ciebie patent na dobry sosik do steka natomiast - rozpuszczasz Camembert, dodajesz odrobine smietany i swiezy zielony pieprz, jezeli jest taka potrzeba zaprawiasz odrobina maki (ale powinno sie polaczyc samo w sobie) - polewasz to po steku - rewelacja!

Tylko ze nie wypic do tego dobrej butelki shiraz to juz zbrodnia

PS. Kupilem dzisiaj t-bony, bede je palaszowal zapewne jutro to pokaze jak wygladaja

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-09-03 11:48:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
sul - palonej-wędzonej papryki pewnie nie znajde - oczywiście, że znajdziesz - ja kupuję ją w Kuchniach Świata. Jack'a Danielsa sosy też tam dostaniesz

Dobry patent na sos, to resztki marynaty zredukować z winem na patelni, dodać jakiegoś dobrego słonego sera i gotowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Dobre, dobre - tylko ze na tluszczowce trzeba jechac zeby sobie pozwolic na takie kaprysy Albo w ogole miec wyyebane na diete jak ja przez ostatni rok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
thx
Napewno bedę próbował. Teraz wołek w pracy. (nie ja wołek) tylko obiad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Scorpio skąd masz taki za***isty kawalek ? Co to za czesc wołowiny, 0 tluszcz...ja sie mecze z wykrajaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Z rynku Przyjrzyj sie opakowaniu, co tam pisze? "Australia" My tu nie mamy zlej wolowiny, po prostu.
Ten fragment to rib-eye filet, czyli filet mignon jak sie mowi w Europie, nie wiem jak jest po polsku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Antrykot - trochę tłuste, ale kruchutkie mięsko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt Kucharki i Kucharze !

Następny temat

Sałatka owocowa w 3 odsłonach.

WHEY premium