SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztuki walki zło czy dobro

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"czy moglibyscie mi zanlesc kontrargument do taj tezy "
"sa zle bo wywołuja duchy "
Widziałeś ducha?

Mi ten argument starcza...

"jestem katolikiem ( jak wiekszosc w tym kraju)”
Też nad tym ubolewam ....

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
No oczywiście że większość sztuk walki jest owiązanych ze wschodnimi filozofiami, w końcu częściowo z nich wyrosły. Jednak ćwiczący poznają skrawek tej filozofii, aby lepiej poznać daną SW.
Trenowałem w różnych miejscach, różne rzeczy, ale jeszcze nigdy nie trafiłem na trnera który był maniakiem religijnym i szerzył jakąś wiarę... No i szczerze to nigdy nawet o żadnej takiej konkretnej osobie nie słyszałem, więc...
No, czasami trenerzy za bardzo wierzą w pieniądz
ale większość to raczej w samodoskonalenie się.

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
ja tam nie widzę probemu
w sensownej sekcji dowolnej SW chodzi o zwykłą nawalankę nie o "KI" czy inne cuda na kiju.

Jeśli więc pogodzisz swój katolicyzm z wybijaniem zębów i łamaniem rąk to wszystko będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
MKD - oł, dżizas!!!

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
TAE KWON DO - Sztuka maksymalnie efektywnego wykorzystania wszystkich części ciała" - zbliżona do karate. Łączy się z kulturą koreańską. Przy ćwiczeniach wykonuje się specyficzne oddechy dla harmonizacji przepływu energii z kosmosu. Człowiek rządzi energią i wpływa na los.

Idę na trening pobrać trochę energii z kosmosu

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107
jestem też katoliczką i jak zaczęłam trenowac Muai Thai to spytałam sie księdza dla pewności czy to jest złe. on mi powiedział że nie, jeśli to ma mnie wzmocnic fizycznie, itp. i powiedział żebym go kiedyś czegoś nauczyła.:D
więc śmiało możesz iść dla sportu.;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Yoshi87 nie zgodzę się z Tobą. Temat jak najbardziej na miejscu. W Biblii powiedziano:
"Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!"
Ale Kościół nie sprzeciwia się temu, sporty walki były już w starożytności nieco bardziej brutalne, ale były np. walki na arenach
Kościół nawet uczy sportów walki:
https://www.sfd.pl/Boks_u_księdza-t366580.html

Nieco kontrowersyjny temat

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
A co do tych duchów to powiem tylko tyle "Za dużo filmów..."

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
ej ale tak na dobra sprawe to zalezy po co ktos trenuje
bo jak ktos trenuje zeby lac biedne zablakane owieczki na ulicach to wiadomo ze stoi to w sprzecznosci z naukami Kosciola
ale jesli ktos cwiczy dla sportu to to jest sport jak kazdy inny a w zdrowym ciele zdrowy duch

We gonna break

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BOKS - warsztaty z Pawłem Skrzeczem! 23.94.2009 - Warszawa

Następny temat

Kick-boxing vs Muay Thai

WHEY premium