SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

suple dla 15-latka!!!!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Gdzie chcesz, najlepiej do posiłku ubogiego w tłuszcze pomijając okołotreningowe.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
aha czyli ani przed ani odrazu po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
ale to moge dodac olej lniany do ryżu czy do zupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Zalezy co znaczy wg Ciebie dodać, ja wypijam kieliszek lub z gwinta i jem, ale jak Ci smakuje to możesz polać tym posiłek.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 758 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18395
Każden twój posiłek powinien składać się z białek, węglowodanów oraz tłuszczów.

witam mam 15 lat 172 cm i waże 62 kg.Trenuje piłke nożna i ćwicze na siłowni od 6 miesięcy.
moge przyjmować na raz witaminy olimp multiple sport,kwasy tłuszczowe omega 3-6-9 glukozamine oraz jabłczan kreatyny czy to będzie za dużo wszystkiego wiem że jestem za młody na kreatyne.proszę o szybką pomoc


Po pierwsze olimp multiple sport możesz stosować.
Po drugie kwasy tłuszczowe omega 3-6-9 lepiej zastąp tranem Ecomer, albo Moler's tran.
Po trzecie glukozamine nie potrzebujesz, chyba że masz problemy z kolanami, poza tym skonsultuj się z farmaceutą w aptece, czy aby mając 15 lat nie jesteś na to za młody.
Po czwarte jabłczan kreatyny - na kreatynę jesteś za młody, nie powinieneś jej stosować przed ukończeniem 16 roku życia.
Jeśli już będziesz miał 16 lat, to zamiast jabłczanu wybierz zwykły monohydrat, który zawsze działa, a ponadto jest tani (w porównaniu z innymi związkami kreatyny, które wcale od niego nie są lepsze), np. Olimp Creatine Mega Caps 1250 mg.
Możesz zastosować olimp multiple sport oraz kwasy tłuszczowe omega 3 w postaci TRANU i to powinno wystarczyć.
Witaminki z Olimpu bierzesz do śniadania, za to Omega 3 do późniejszych posiłków - wystarczy 2x dziennie po 500 mg Omega 3.

Kreatyny narazie nie stosuj, bo masz po pierwsze za mało lat, a po drugie nie wykorzystasz nawet w części jej potencjału.
Czytaj tu:
https://www.sfd.pl/Kreatyna_a_staż__czyli_dlaczego_nalezy_poczekać.-t392944.html

Poza tym zadbaj o dietę w której powinno się znaleźć:

1,5 - 2 g białka na kg masy ciała, 1 - 1,5 g tłuszczów na kg masy ciała i do tego węglowodanów 3 - 4 g na kilogram masy ciała.

W twojej diecie powinno się znaleźć:
LilPeneros
W diecie zarówno na masie jak i na redukcji powinny się znaleźć: wołowina, cielęcina, wieprzowina, mięso drobiowe (filet z piersi kurczaka, udko z kurczaka, filet z indyka, etc), inne mięsa, tłuste ryby morskie, jajka (pożna jeść nawet 6 jajek x 7 dni w tygodniu - jednak radzę mniej), mleko i jego przetwory (ser biały półtłusty, serek wiejski/ziarnisty, kefir, jogurt naturalny, etc), orzechy, płatki owsiane górskie wymieszane z otrębami pszennymi w proporcji 3:1 na mleku, zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek lub olej lniany, warzywa (zupy jarzynowe i warzywne, surówki), owoce (w ograniczonej ilości - np. jeśli banany to max. 2, 3 sztuki, a nie całą kiść, jeśli jabłka to też ze 2, 3), węglowodany złożone dobrej jakości w postaci makaronu razowego z mąki pszennej typ 1850 graham, chleba razowego żytniego na zakwasie lub chleba pszennego graham , kasza (gryczana, jaglana, kukurydziana lub jęczmienna) na mleku lub z sosem grzybowym, ryż brązowy.


oraz przeczytaj to:
Erdi
Sam jestem ektomorfikiem i miałem podobne problemy. Jedząc sporo węglowodanów waga stała w miejscu. Kiedy przerzuciłem się na dietę, w której dominowały tłuszcze nad węglowodanami to masa poszła w górę. Spora ilość orzechów, nasion, tłustych ryb, jajek pokazały wyższość nad ryżem, pełnoziarnistym makaronem itd. Ponadto robiłem morfologię krwi w celu zbadania wpływu takich ilości tłuszczów na organizm i poziom triglicerydów, cholesterolu HDL/LDL, bilirubiny i innych był jak najbardziej w porządku. Polecam.


Jeśli zależy ci na masie mięśniowej, to ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z gry w piłkę nożną, bo to znacząco utrudni ci budowanie muskulatury na siłowni i spowolni twoje przyrosty.

Ewentualnie mógłbyś uzupełnić niedobory w diecie według potrzeb przy pomocy odżywki typu "bulk" - tu polecam Hard Mass z firmy Trec Nutrition lub Profi Mass z firmy Olimp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
olej lniany, oliwa z oliwek do każdych posiłków oprócz około treningowych, nie zapominaj o warzywach najlepiej zielonych są bardzo ważne
słonecznik staraj się ograniczać ze względu na zbyt dużą ilość kwasów o6 chyba że suplementujesz dodatkowo omega 3, możesz je zastąpić orzechami włoskimi

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
a naprzykład czekolada gorzka 70%kakao jest dobrym dodatkiem do diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
udaj się najpierw do działu odżywianie i poczytaj posty podwieszone, żeby wiedzieć co i jak jeść
żarcie jest najważniejsze, później odżywki
od czasu do czasu może być jednak nie jako stały element diety


Zmieniony przez - whime w dniu 2011-12-15 19:23:46

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4824 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24923
czekolada nie-sam cukier,czytaj w dziale odzywianie,to dzial od supli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajnie, że w dziale o odżywkach i suplementach dyskutujemy o diecie... zaiste sprawnie.
Przejdź do działu Junior bo to dział idealny dla ciebie autorze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

animal cuts - pomoc

Następny temat

połączenie Beta Alaniny z Cytonox przed treningiem

WHEY premium