SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

strach przed uderzeniem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
Witam
A wiec mam problem, który dla wielu pewnie wyda się niezwykle głupi: boje się uderzyć kogoś mocno w twarz. Nie boje się tego ze ten ktoś mi odda. Po prostu boje się zrobić mu krzywdę, zwłaszcza jak słysze o sytuacjach, gdzie osoba broniąca się jest pozwana do sadu za pobicie.
Chciałbym dodać ze mam 14 lat, 171 cm wzrostu, 54 kg. Jestem dość szybki, wytrzymały i ogólnie sprawny.
Z góry dziękuję za wszelkie pożyteczne informacje.
I proszę, jak chcecie mnie tylko wyśmiać to sobie odpuśćcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
ah te zwierzenia 11latków
pierwszy post i już temat z 2009 roku odświeżasz i do tego pierdoły piszesz
oby tak dalej a nagrodę za aktywność Ci wrzucę

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Trenujesz coś?Ja się przełamałem w swojej pierwszej walce ulicznej kiedy stałem w gardzie i decydowałem się tylko na kopnięcia.W końcu samoczynnie poszedł lewy sierp kiedy się gość odsłonił.Jak po pierwszym uderzeniu poczujesz że,twarz nie jest ze szkła to klepiesz gościa aż padnie.Ja na sparingach w rękawicach tłukłem po twarzy ale jak nie miałem rękawic to miałem jakieś obawy przed uderzeniem gołą pięścią,co ciekawe kiedy miałem na ręce bandaż/rękawiczki zimowe doszedłem do wniosku że,nie miałbym żadnego problemu żeby wypłacić komuś z pięści w łeb.Najważniejsze są sparingi ,one wyrabiają taką pewność siebie a uderzenia po twarzy nie robią Ci takiej różnicy.U mnie to minęło z czasem a odkąd mam połączenie z uderzanymi to już nie robi mi to różnicy czy będę uderzał w rękawicach czy bez.Teraz "jadę" z gościem nogi,kolana,łokcie i nie cofnę się przed niczym.Myślę że, Tobie pomogły by sparingi.Kiedy do nas przychodzą nowi ludzie to uderzają przeważnie obok głowy żeby nie trafić,boją się uderzyć niektórzy nawet kopią obok.Najważniejsza jest psychika a podobno w sparingach także się ją wyrabia.Jeśli coś przekręciłem to mnie poprawcie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 104 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
musisz sobie uswiadomic ze albo TY dostaniesz po pysku albo ON....zasada dzungli. A jezeli spotka cie konfrontacja na ulicy to co wolalbys zostac oklepany i skopany ? bezsens! Ktos cie atakuje a ty musisz stac sie ELEKTRYCZNY i w pelni zmobilizowany
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Właśnie,musisz się zmobilizować i przełamać.Po pierwszym uderzeniu strach zanika.Albo Ty albo On,zadecyduj sam kto wyjdzie z tej konfrontacji cały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
a w jakich sytuacjach boisz sie uderzyć? na ringu czy na ulicy?
bo jeśli to drugie, to nie ten dział

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
nie ćwiczę żadnej sztuki/systemu walki (niestety bo bym chciał, ale mieszkam w malej miejscowości a dojazd raczej odpada) więc chodzi o ulicę. Tak, staram się wmawiać sobie, że albo on albo ja ale jakoś ciężko mi to wychodzi. Hmm... Chyba poproszę kumpla, żeby mi mocno przyładował to może poskutkuje

Dzięki za porady
Jeśli to zły dział to sorry, jestem nowy na forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Jesli chodzi o ulice to staraj sie unikac walki, zadko kiedy jest tak ze musisz sie bic, bo jak to ktos kiedys madry powiedział "przez takie głupoty sa najwieksze kłopoty" ;)

A dział pod "ulice" to Combat/Samoobrona.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
zazwyczaj staram sie unikac walki walki ale naleze do osob ktore wola byc gotowe na wszystko
z tego co piszecie widze ze najwazniejsza jest psychika nad ktora psotaram sie popracowac
Dzieki wszystkim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
czlowieku mowisz tak jakbys sam szukal zaczepki ja nie ukrywam ze przez niektore dzielnice boje sie chodzic ale jak nie szukam klopotow to zazwyczaj nie ma problemow . a jesli zaatakuje cie 1 slownie jeden koles to mu *******nij w ryj nie ogarniaj sytuacji a jak wyjdzie paru to nogi nogi nogi nogi i dluga na pierwszy przystanek !!!!! nie ma co rozkminiac pozdro!!

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Jeśli masz ładną twarz to nie walcz.
1

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 374 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5113
Jeśli unikasz walki a obawiasz się ,że kiedy do niej dojdzie będziesz bał się uderzyć to znajdź sobie jakiegoś kumpla zaopatrzcie się w rękawice i zróbcie sobie jakis sparing:).Oczywiście techniczny a nie siłowy.Wiem że,skoro nic nie trenowałeś to nie ma mowy o technice ale filmów instruktażowych znajdziesz w internecie dużo jak uderzać poprawnie proste,sierpy,haki.Ale pamiętaj że, walczyć z tego się nauczysz :)

Zmieniony przez - jjfight w dniu 2009-03-27 22:17:56
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Włodarczyk - Fragomeni: znów zmiana terminu, kolejny uraz mistrza?

Następny temat

Pamiętacie Ala Bundy'ego ?

WHEY premium