SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprezynka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
Witam, chcialem prosic o rade i pomoc, szukalem na forum troche i gdy znalazlem ten temat w innym dziale w sumie prawie niczego sie nie dowiedzialem. Chcialem zatem prosic o pomoc i o porady zwiazane ze zrobieniem sprezynki. Od podstaw, zakrywania sie, wybijania, roznych cwiczen, ktore w tym pomoga, jezeli sie wybic to jak i jak to wycwiczyc, nawet jak czasem mi sie uda wsadzic nogi pod siebie to nadal leze. Mam nadzieje ze mi pomozecie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1320 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10277
Kurde sprężynki nie idzie zabardzo opisać jak wybijasz nogi musisz je dać pod siebie i rozszerzyć i w tym momencie jak wybijasz nogi wybijasz także ręce(ja ich nie używam bo nogi są od tego ale dla początkujących to z rękami) i nie możesz się bac musisz to pewnie zrobić poprosu sie kładziesz i robisz. A nie że się położysz i myslisz jak tu ja zrobić żeby wyszła.musisz czuc się jak sprężyna to tyle

http://www.sfd.pl/Na_redukcji_do_końca_4_tygodnie:_-t589719.html#post8 nowe fotki na 7 stronie


Mięśnie mówiły nie ja mówiłem tak Arnold Schwarzenegger :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1634
Do sprężynki wystarczą w miarę silne nogi i brzuch i trochę treningu. Ja się nauczyłem w 4 kl. podstawówki i powiem ci, że trzeba się tylko przełamać żeby mocno wybić się z ziemi. I tyle. Wszyscy których znam, a którzy nie umieją po prostu zamiast się wybić robią ruch nogami w kierunku ziemi i myślą, że jakaś magiczna siła nagle wyrzuci ich w powietrze... Sprężynka to prościutki trick, w tydzień, dwa powinieneś ją opanować.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
dzieki, sproboje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 55 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 603
ja próbowałem, próbowałem i próbowałem... aż wkońcu wyszła :D a teraz już na luzie robie sprężynke bez pomocy rąk :)

Forma idzie w góre ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
A ja to p******e! Jak sobie spróbowałem parę razy, to dziękuję już, jak raz nerami i pleckami przy******m ;( ałaa. Muszę nauczyć się rozluźniać chyba i spinać do skoku, albo rzeczywiście mam za słaby brzuch etc. bo prawie zawsze tak młucę w ziemię...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 697
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 697
do tego co napisałem w temacie, do którego daje Ci linka, dziś dodałbym 2 poprawki:

..nakrywasz sie nogami, czyli kolana do klatki piersiowej, a palcami u stóp dotykasz podłogi za głową. Ręce za głowę, troche za uszami - rozstawionymi palcami dotykasz podłoża

Ad1: palcami stóp nie dotykaj ziemi, tylko trzymaj je jakies 30 cm nad podłożem

..wypychając sie rękoma, jednocześnie dynamicznie wybijasz nogi do góry, nie centralnie w pion, ale troszke pod skosem

Ad2: wpierw wybij nogi do góry, poźniej dopiero wybij się rękami. Staraj sie zgrać te dwa wybicia zeby byly płynne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja ucząc się sprężynki, nogi zgięte w kolanach przyciągałem do klatki i starałem się przesunąć tak jakby na barki (oderwać krzyż i lędźwia od ziemi) i energicznie wyrzucić nogi do góry nie ma w tym większej filozofi. aha i stanąć pewnie na nogach, jeżeli masz w nich troche siły to powinienieś się utrzymać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1653
Ja bardzo dawno temu jak zaczynałem tańczyć break dance- juz nie tańcze ponad 2 lata. To sprężynki nauczyłem się w ciągu 1 godziny- pewnie trudno uwierzyć. więdz tak są różne sprężynki- dla mnie sprężynka to płynne wstanie z ziemi na wyprostowane nogi... Jak to zrobić ? więdz musisz położyć się na plecach :) ręce ułożyć nad barkami(dłonie do ziemi)- zresztom to wiadomo. Cała sztuka polega na pociągnięciu nóg potem bioder i tłułowia płynnym ruchem. Weź połoz coś miekkiego na ziemi i ćwicz to nie jest trudne.. Ucz się płynnie i staraj sie na proste nogi- na początek mogą być zgięte.. Jak widze nie których co robia sprężynki nie poprawnie to się śmiać chce, bo to śmiesznie wygląda :) ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
Super, dzięki za porady :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty szosowe a pedały mtb

Następny temat

Trening i dieta zimą pod kątem motocrossu

WHEY premium