SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stanie na rękach, sprężynka, flaga

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1279

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

14 lat

Waga

55 kg

Wzrost

172 cm

Cel treningowy

Stanie na rękach, sprężynka, flaga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 116
Witam wszystkich.
Mam 14 lat i chciałbym nauczyć się wyżej wymienionych "trików"
Więc mam do Was pytanie:
Jakie są najlepsze ćwiczenia w domowych warunkach, do: Stania na rękach, Sprężynki i Flagi.
Słyszałem, że do sprężynki i flagi, trzeba mieć dobre mięśnie brzucha - to prawda ? Czy tylko mięśnie brzucha ? Czy coś jeszcze ?

Proszę o napisanie, jakie powinienem wykonywać ćwiczenia w domowych warunkach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
Do sprężynki mięśnie brzucha może i potrzebne, ale najbardziej to technika wykonania. Brzuch co najwyżej może przeszkadzać jak jest za wielki

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 714 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3894
1. Rozpocznij naukę przy ścianie, stawiając dłonie nie tuż przy niej, lecz w odległości ok. 25 cm. Dłonie ustaw płasko, równolegle, na szerokość ok. 40 cm(raczej węziej niż zbyt szeroko). Palce skierowane do ściany.
2. Po oparciu dłoni na ziemi ramiona wyprostuj zupełnie w łokciach i nigdy(w okresie nauki) ich nie uginaj. Błąd ten u początkującego automatycznie uniemożliwia wykonanie ćwiczenia. Trudno jest wtedy udźwignąć ciężar ciała.
3. Trzymając ramiona wyprostowane( głowy nie pochylaj do przodu, raczej odchyl w tył), odbij się stopami i unieś biodra. POczątkowo niewysoko, później coraz wyżej aż dojdą do pionu(na nogi w tym czasie nie zwracasz uwagi). Przy unoszeniu bioder odchyl głowę do tyłu( nie skłaniaj jej w przód). Po kilku takich próbach łatwo sięprzekonasz, jak wielką rolę odgrywa glowa przy utrzymywaniu równowagi. Dziala podobnie jak ster.
4. Dopiero po opanowaniu powyższych elementów dodaj wznos nóg w górę, opierając je o ścianę. Gdy stopy dotknąściany, wtedy prostujesz dokładnie tułów, odchylasz głowę daleko do tyłu i przez kilka sekund utryzmujesz ciało w stójce, po czym opuszczasz nogi w dół.


Po opanowaniu stania na rękach przy ściani, starasz siętak unosićnogi w góręby nie dotykać ściany. Nie od razu się to uda. Przy nieudanych próbach dotkniesz przez moment ściany, po czym leciuteńko się od niej odbijesz stopą, by znów powrócić do stania na rękach o własnych siłach.


sorki za błędy. pisałem szybko

Zmieniony przez - szkatula88 w dniu 2012-04-06 20:40:21

gg: 43028048

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 116
Wielkie dzięki, na pewno się przyda :)





Zmieniony przez - Vn8 w dniu 2012-04-10 22:44:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 116
Sorry za post pod postem :D Ale jeszcze gdyby ktoś mógł mi napisać ćwiczenia do flagi, to będę bardzo wdzięczny :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny/poprawy

Następny temat

trening silowy

Wiecej