SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"sprężynka"

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Witam!
Czy mógłby mi ktoś napisać mechanikę wykonywania tzw. sprężynki? czytałem że to tego najważniejsza jest technika a siła mniej, ale co z tego, skoro ja jej nie znam. Czy podjąłby się tego zadania ktoś? ale tak krok po kroku np. fikołek: kucasz, ręce płasko przed kolanami na ziemi, wybijasz isę z nóg i jednocześńie chylasz głowę pod siebie trzymając się na wyprostowanych rękach itd itp? please...

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy na twardym podłożu jest ciężej się wybić czy nie ale lepiej to robić na czymś miękkim bo jak ci nie wyjdzie to ***niesz głową o podłogę i będzie nokaut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Leżysz tyłem, nogi do tyłu,kolanami prawie do klatki piersiowej(starasz się podnieść troszke biodra w górę, natomiast ręce masz koło głowy i odpychasz się nimi w odpowiednim momęcie lub trzymasz je przed soba i gdy kolana dojdą do klatki piresiowej łapiesz(kolana) je rękoma i dopychasz od klatki piersiowej tak by nadać nogą wiekszą prędkość.Po zetknieciu nóg z podłożem wychylasz biodra tułów i głowe w góre i stajesz na nogi. Przy nauce polecam najpierw nauczyć się wychwytu z głowy i z karku(sprężynka tylko że z karku), ustaw sobie dwa materace lub więcej tak by były do bioder.

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1189
Wymach ma byc zrobiony "do gory", nie do przodu. Nogi ida "pod" cale cialo, a nie do przodu. Sprezynki latwo sie nauczyc na jakims trawiastym zboczu o nieduzym nachyleniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1227
probowalem kiedys, ale moja pierwsza proba byla tak bolesna ze sie mi odechcialo Musze niedlugo sprobowac:D

Kazaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
a trzeba się najpierw wybić rękami, czy dopiero potem jak się nogi już postawi? czy tak w tym samym momencie co nogi sprężynują

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 697
Znam ten temat, sam uczylem sie kick-up'a przez pół roku ;o) W ogóle na początku to był trick niemożliwy, a pierwsze próby to już w ogóle śmiech i rozpacz ;) A wiec tak:

1.leżysz se jak gdyby nigdy nic na ziemi ;)

2. nakrywasz sie nogami, czyli kolana do klatki piersiowej, a palcami u stóp dotykasz podłogi za głową. Ręce za głowę, troche za uszami - rozstawionymi palcami dotykasz podłoża

3. wypychając sie rękoma, jednocześnie dynamicznie wybijasz nogi do góry, nie centralnie w pion, ale troszke pod skosem

4. w "locie" wyginasz ciało w łuk, tak jak na mostek

5. kiedy juz jestes w powietrzu dajesz nogi ostro w dół, tak żeby postawic stopy mniej wiecej w miejscu gdzie wcześniej miałeś uda, czy kolana (napewno wiesz o co chodzi)

6. stoisz, jeszcze niedowierzasz ale japa już Ci sie śmieje :D


tips&tricks:

ćwicz na miekkim podłożu, jeśli nie masz materaca, to dawaj na trawkę, jeśli na dworzu jest -20 to ćwicz na kołdrze w pokoju

uwaga: łatwiej jest ustać kiedy lądujesz na szeroko rozstawionych nogach

jeśli juz wybijasz nogi to rób to naprawde dynamicznie, to jest chyba pierwszy główny sekret

drugi to wyginanie pleców w łuk

! przed ćwiczeniem rozgrzej sie dobrze, chociaz przez 10 minut - rozgrzej dobrze nadgrastki i zrób kilka razy mostek <-- naprawdę wtedy jest duuużo łatwiej!

ręce nie są takie ważne, tego dnia kiedy już nauczysz sie spęzynki na bank dasz radę zrobić ją bez rąk

To chyba tyle, po prostu trenuj to sie uda, a jest wielka frajda jak już Ci wyjdzie. Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
dzieki wielkie

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3455
A więc tak na trawie zrobię na tapczanie też ale na podłodze betonowej(po prostu w bloku na dywanie) już nie dam rady dlaczego?? Czyżby trawa lepiej wybijała

Zmieniony przez - SKROT w dniu 2009-05-31 19:50:21

Nie Ma Rzeczy Niemożliwych Są Tylko Bariery Stworzone W Naszej Głowie

Jestem Coraz Lepszy Staję Się Jeszcze Lepszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 220 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2454
Mam ten sam problem. Dlaczego na materacach zrobię sprężynkę, a na twardym podłożu zbyt ciężko jest się wybić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
sprezynke jak sie robi to nie trzeba wcale sie odpychac rekami z rejony glowy ...

mam 192cm, 32 lata prawie i sprezynke robie z rekami ulozonymi wzdluz tulowia :P

tak tez sie mozna odbic :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 405 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7650
mi spreżynka wychodzi tak samo z rękami jak i bez rąk
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POJEDYNCZE PYTANIA - TUTAJ

Następny temat

Vlad88 - wszystkiego NAJ !!

WHEY premium