SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

smutna i powazna sprawa :(

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
Otoz chodzi o mojego kumpla. Koles zaczal niedawno cwiczyc na silowni, prawie 18 lat. No i postanowil zakupic sobie gainera firmy Hi TEC, nie wiem dokladnie jakiego, ale z waszego sklepu. W kazdym razie jest tam na opakowaniu zwrot "zawiera okolo 40 substancji anabolicznych"... co sie jak sadze tyczy roznych aminokwasow itp. Gainera znalezli jego starzy i zrobili mu awanture, ze bierze koks. W koncu jakos sie dogadali, powiedzial im , ze to tylko odzywka, ze sie nie znaja i poszli to lekarza sportowego. I tu niespodzianka. Lekarz sportowy (przychodnia w Lodzi przy Al.Wlokniarzy, niedaleko MAKRO), pan specjalista stwierdzil zgodnie, ze to koks, powiedzial rodzicom, ze chlopak od tego bedzie impotentem i umrze na zawal i wzial za to 50zl !!!!!! Oczywiscie wielka awantura, koles teraz nie dostaje zadnej kasy, na silownie nie chodzi.
Pytam co jest grane? Na 100% nie bral koksu, a to byl zwykly gainer - widzialem. Mam zatem pytanie, czy w Lodzi istnieje jakis lekarz sportowy ktory chociaz troche zna sie na rzeczy ??? Jezeli tak to prosze o adres.

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Wspolczuje, niestety jak widac nawet niektorzy "profesjonalni" lekarze sportowi sa nie do informowani, kiedy to sie zmieni? 90% ludzi nie zwiazanych z tematem postrzega odzywki jako najgorsze zlo, kiedy nasze spoleczenstwo zmieni swoj tok myslenia???
Bardzo wspolczuje Twoimu koledze, jestem w podwojnym szoku, ze w dodatku ten pedal wzial jeszcze kase za durna bezsensowna porade. Paranoja!

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
napisalem "prawie 18 lat"... nie prawie 18 lat cwiczy tylko ma prawie 18 lat - nie jest jeszcze pelnoletni, to chcialem powiedziec...

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2725 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9211
Smutne choc czesc odzywek zawiera koks :) ale to sa minimalne ilosci i jest to nieuczciwa praktyka producentow. Z zalozenia suplementy typu odzywki nie maja prawa zawierac koksu.

spec w dziale doping nowy w dopingu? -> http://www.sfd.pl/temat204851/
------
Kobiety przychodzą i odchodzą - mięśnie zostają

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
kurna niezła jazda.kolejny przykład ze lekarze albo nie są w temacie,albo głupa strugaja przed starymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Kolejny raz potwierdza sie moje zdanie na temat lekarzy i ich wiedzy `

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście jak wiadomo większość lekarzy niewie o co chodzi i bzdury gadają!!
Dużo odżywek zawiera anaboliki które są również w koxach (lecz w małych i niegroźnych ilościach)!
Współczuje kolesiowi!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2733
niektorzy starzy dziwni. moii sie tez denerwowali jak zobaczyli u mnie kretke ale udalo mi sie ich jakos przekonac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
co Wy opowiadacie??? jaki koks?? jakie śladowe ilosci?? co za bzdury!!! żaden suplement nie ma nic wspólnego ze sterydem o którym myślą rodzice tego chłopaka jak również ten pożal sie boże lekarz.
większość ludzi myli pojęcia i terminem anaboliki określają wszystko czego nie rozumieją, nie znają... a czymże jest ten anabolizm???
posłuże sie tutaj opisem z Wielkiej Internetowej Encyklopedii Multimedialnej:
Anabolizm, jeden z dwóch kierunków przemian metabolicznych (przemiana materii), obejmujący reakcje syntezy złożonych związków organicznych ze związków prostych, wymagający dostarczenia energii. Rezultatem tych reakcji jest gromadzenie energii, wytwarzanie związków wchodzących w skład komórki oraz wzrost organizmu. Do reakcji anabolicznych zalicza się biosyntezę białek, tłuszczów i węglowodanów (przykładem może być proces asymilacji CO2 w przebiegu fotosyntezy lub chemosyntezy).
Przemiany anaboliczne przebiegają w organizmie stale i są ściśle powiązane z przemianami katabolicznymi (katabolizm), przy czym intensywność ich przebiegu zależy od wieku: u młodych osobników dominują reakcje syntezy, u starych ich intensywność stopniowo się zmniejsza (zrównoważenie się procesów anabolicznych i katabolicznych).


przecież na chłopski rozum przekładając są to wszystkie reakcje zachodzące w organizmie a służące jego rozwojowi...
nie ma to nic wspólnego z szeroko rozumianym dopingiem a więc ingerowaniem w gospodarke hormonalną organizmu.
przecież produktami wywołującymi efekty anaboliczne są wszystki spożywane przez nas pokarmy
przecież gainer o którym mowa w tytule postu zawiera wyłącznie produkty które są pochodzenia naturalnego i spożywamy je codziennie a więc białka jaja kurzego, białka mleka, białka roślinne, węglowodany wspomagane witaminami niezędnymi do prawidłowego przebiegu trawienia tychże produktów. każdda z tych tajemniczo brzmiących nazw typu "glutamina, ornityna, arganina" i wiele wiele innych jest niczym więcej jak skłanikami znajdującymi się w pożywieniu... jedyna różnica polega na tym, iż tutaj jest to dokładnie nazwane i opisane. to że na woreczku marchewki z groszkiem nie jest napisane, ze zawiera te związki nie oznacza że ich tam nie ma a tylko i wyłącznie ze względu na to że nie ma takiej potrzeby.


Zmieniony przez - WILLHELM w dniu 2004-04-14 18:27:43

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
O anabolizmie i katabolizmie uczyli juz w podstawowce To 2 podstawowe reakcje zachodzace w organizmie
Ale spoko. U mnie w sklepie jak widza jakies starsze panie napis "Amino anabol " to juz ******la,a ja siedze i leje rowno

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Koks w odżywkach to naturalna sprawa %) Widziałem nie raz badania.. wychodziło zawsze na to, że w co 10 odżywce jest jakiś anabolik czy to meta czy nandrolon.. różnie.. także panowie i panie wszyscy koksujecie tylko o tym nie wiecie %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360

taaa...i jakims dziwnym trafem nie blokujemy receptorow [=

Pozdrawiam
misoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wpleść suple w diete?

Następny temat

jak dlugo?????

WHEY premium