SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sila na klate :D

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I tutaj cie z dziwie parker, bo kazda serie robilem do zalamania ruchu i dlatego teraz sie zastanawialem, bo robie tak samo, a jest inaczej z regenerqacja :)
Dokladniej ujmujac to robilem w pierwszej 6, wdrugiej 5, w trzeciej 5 , a wczwartej 5 albo 4 :)

Aha mam jeszcze jedno pytanie
Dlaczego ludzie ktorzy trenuja na sile, robia 2 ciezkie treningi w tygodniu ?
Np kingeri takze mi mowil, zebym zrobil dwa ciezkie i jak mi spadnie sila to wtedy dopiero lzej
Czy to zalezy od regeneracji danej osoby ?




JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Przede wszystkim regeneracja zależy od wielu czynników. Jeśli jakiś ci się zmienił to regeneracja również. Poza tym nie da się utrzymać tej samej ilości powtórzeń w seriach przy maksymalnym wysiłku. Jeśli ci to wychodziło, to oznacza, że wcześniejsze serie nie były dostatecznie ciężko zrobione. Albo też, że w miarę robienia kolejnych serii coraz bardziej zwiększałes odstępstwa od prawdiłowej techniki, np. podnosiłeś biodra, wyciskałeś krzywo, odbijałeś sztangę od klatki, przyspieszałeś ruch sztangi w dół. Mięśnia nie da się oszukać!


Można robić 2 ciężkie treningi w tygodniu, a nawet więcej. Bułgarscy ciężarowcy robili ich kilka na tydzień. Jest to kwestia możliwości regeneracji i zaawansowania. Powiedzmy, że po ciężkim treningu mięśień regeneruje się przez 4 dni czyli 96 godzin. Jeśli dostarczysz odżywek i suplementów, to okres regenracji skrócisz o 1-2 dni, gdy dołożysz fizykoterapeutyczne metody odnowy biologicznej, jak sauna, masaże (manualne, wodne i elektryczne), naświetlania, stymulacja prądem, to okres pełnej regenereacji można jeszcze bardziej skrócić. Zastosowanie psychoterapii i medycyny niekonwencjonalnej (akupunktura, akupresura, aromatoterapia, ziołolecznictwo, wodolecznictwo itp.) również umożliwia wprowadzenie cięższych i częstszych treningów.

Jeśli chodzi o trójboistów, to optymalny jest jeden trening ciężki i jeden lekki w tygodniu. Albo tylko jeden trening ciężki. Jeśli chce się długo i dużo dźwigać. Meteorów i w trójboju, i wyciskaniu, było sporo. Pozostają ci zawodnicy, którym zdrowie na to pozwala.

W wyciskaniu jest już trochę inaczej, bo można je trenować 5x w tygodniu, i wtedy 2-3 treningi będą ciężkie. Organizm nie musi się rozpraszać na wiele grup mięśniowych, poza tym treningi nie są tak męczące. Okresowo, np. na obozach sportowych, gdzie jest zapewniona podwyższona regeneracja, robi się więcej ciężkich treningów.

Robienie "lekkiego" treningu nie musi oznaczać treningu zabawowego, tylko lżejszy od cięższego. A to oznacza, ze może on być również ciężki. Okresowo, zresztą tak się robi dla przełamania stagnacji. Zapewnia się wtedy lepszą regenerację w postaci odżywek i suplementów, lepszego odzywiania, dłuższego snu, braku stresów. Wtedy można przycisnąć trening i skoczyć w górę. Ale to już problem zawodników zaawansowanych.

"Jak mi spadnie siła"... Brzmi to groźnie! Siła nie ma prawa spaść w sposób niekontrolowany. Wyobraź sobie, że startujesz i siła właśnie wtedy ci spada... Siła ma prawo spaść dopiero po zawodach. I to w sposób kontrolowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
"W rozpisce którą Ci podalem robi sie dwa treningi na tej samej intensywności. Jeżeli poczujesz spadek siły to drugi trening można zrobić lzej o 5-10 procent."
Tu bardziej chodziło mi o spadek siły na drugim treningu w tygodniu i wtedy zmniejszasz intensywność.
Uwazam że propozycje Parkera są dla Ciebie bardziej odpowiednie.

Pamietaj Mc że w każdej rozpisce robi sie pewne modyfikacje zależne od formy, stanu zdrowia , czynników związanych z pracą, rodziną itp itd.Nawet trener dobiera trening i czesto modyfikuje go w trakcie trwania cyklu.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Święte słowa, Kingeri!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Parker nie moglem odbijac sztangi , poniewaz robie wyciskanie sztangielkami )
Po za tym wystarczajaco dlugo trenuje , aby zwracac uwage na technike
Zreszta niewazne po prostu jak bylo chlodno szybciej sie regenerowalem, bo znacznie odczulem to przy robieniu serii :)
Aha i nie traktujcie mnie jak zoltodzioba :PPP




JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Jeśli chodzi o wyciskanie sztangielkami, to dochodzi problem kooordynacji ruchowej, na co tracisz więcej energii niż na sztandze. A poza tym jeśli chodzi o metodykę wyciskania to jest ona taka sama jak do wyciskania na sztandze.

Nie traktujemy cię jak żółtodzioba. Jeśli poczytasz uważnie inne posty w innych tematach to zauważysz, że mam uwagi również do medalistów mistrzostw Europy i świata. To, że ktoś ma medal czy robi rekord, nie oznacza jeszcze, że stosuje optymalną technikę czy optymalnie trenuje. Czasami technika rekordzistów jest wręcz fatalna!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 403
p-aR-ker bardzo bym Cię prosił abyś sprawdził mój rozkład gróp mięśniowych w tygodniu ,chodzi mi tutaj o to czy sie coś ze sobą się "nie gryzie".
Układałem go z myślą przyrostu siły w takich ruchach jak: wyciskanie, przysiad, martwy ciąg.
A więc tak:
Trening ciężki TC, lekki TL, umiarkowany TU (czyli coś pomiędzy ciężkim a lekkim)
Dzień 1 Klatka (TC), Triceps (TC)
Dzień 2 Plecy (TU), Biceps (TU)
Dzień 3 odpoczynek
Dzień 4 odpoczynek
Dzień 5 Klatka (TL), Barki (TC)
Dzień 6 Nogi (TC) + Martwy ciąg
Dzień 7 odpoczynek
A i jeszcze jedno : jaki byś mi zaproponował trening na nogi biorąc pod uwagę to, że interesuje mnie poprawa wyniku w przysiadzie (napewno jest to gdzieś na jakimś poście ale nie mam czasu żeby wyszukiwać takie żeczy bo żadko mam dostęp do internetu ). Z góry dziękuje :)

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT
Twarde zasady i dyscyplina tj. dużo pracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Przejrzyj temat:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=74607

i zastosuj prosty trening na nogi - przysiady i wyciskanie na maszynie. Ćwiczenia są opisane.
Podany schemat łatwo dostosujesz do siebie (np. wyliczając procenty albo odnosząc się do liczby powtórzeń w kolejnych tygodniach)

W swoim układzie treningu polecałbym rozbicie trenigu nóg i grzbietu. Jeslibyś chciał zrealizować trening podany w powyższym temacie to czeka cię trening 2x w tygodniu. Wtedy martwy ciąg umieść na innym treningu. Albo ciągi robić ciężko a nogi lekko.

Np.
D1 Klatka C, Nogi L, Triceps C
D2 Plecy U, Biceps U
D3 Nogi C,
D4 odpoczynek
D5 Klatka L, Barki C, Triceps L
D6 Ciągi C, Nogi L, Plecy L
D7 odpoczynek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15547
w fazie nadkompensacji powinno sie podnosic wiecej?
bo jest w trakcie treningu szamana, trening trwa prawie 3 miesiace i w jego sordku znajduje sie tydzien lekkiego treningu pod koniec ktorego wycisnalem 110 kg. Nastepnie zaczelem kontyowac trening tylko ze dodalem kreatyne z glutamina. No i mam problem bo sila nie chce isc
Moze dlatego ze oprocz klatki robilem takze inne partie miesniowe i to z duza intensywnoscia?
Jestem w 3 tygodniu cyklu kretynowego i nie wiem co zrobic
Narazie staram sie wysypiac, lepiej odzwyiac i zrobilem 4 dniowa przerwe od cwiczen

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15547
aaa... i od poczatku zrobilem 15 kg na lawce

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SIŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

Chyba Dobry Program na Silłe

WHEY premium