SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłownia PO czy PRZED śniadaniem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 44 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 863
Nie jestek pewna czy to dobry dział do tego tematu, czy lepszy byłby Odżywianie, więc z góry przepraszam moderatora ;)

Słyszałam różne, sprzeczne ze sobą opinie na temat tego, czy biegać po czy przed śniadaniem. A co powiecie o siłowni na czczo? Na ogół jest to 20 min biegania, ponad godzina ćwiczeń siłowych, potem 40min bieg (wolny - 8km/h, nie sądzę, żebym bez śniadania miała siłę na więcej). Doliczyć do tego dojazd, prysznic itp., razem to daje lekkie śniadanie ok. 3,5h po wygramoleniu się z łóźka - powiedzmy banan - i jakąś godzinę później można wrzucić białko. Ma to sens? Celem oczywiście jest zrzucenie wagi.
Dzięki za wszelkie wskazówki.

Mother north - how can they sleep while their beds are burning?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Rozumiem-- partnera nie trudno znaleźć szczególnie jeżeli chodzi o takie sprawy,dla chcącego nic trudnego jak to powiadają, dobra koniec tematu dla mnie.
To jest moja ostatnia wypowiedź w tym topiku

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1846 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34103
Wysilek przed sniadaniem to glupi pomysl, zaraz po wstaniu trzeba zastopowac katabolizm dobrze przyswajalnym bialkiem- jajko oraz weglowodanami- platki owsiane. Dzieki temu bedzie wiecej sily na treningu bo poziom glikogenu w miesniach bedzie w normie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Możesz tak ćwiczyć tylko po takim wysiłku zajedziesz się, jak chcesz redukować to rób to z głową 20 min treningu aerobowego przed śniadaniem, ograniczasz spożycie węglowodanów w ciągu dnia, a w godzinach wieczornych całkowicie je eliminujesz z pożywienia-- tylko białko i ewentualnie malutko tłuszczy(oliwa z oliwek, tran-- ale tak wiesz-minimum, białko musi się przyswoić )

Po aerobach jesz śniadanie-- oczywiście nie zapomnij o węglach-- najważniejsze rano, nie muszą być w dużych ilościach no i oczywiście białko. Po południu robisz trening siłowy i gra gitara-- nie zapomnij o regularnych posiłkach w ciągu dnia.

pozdrawiam.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 44 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 863
Thx za odp.
"zajedziesz się" - w sensie ja (da się przeżyć) czy moje mięśnie (tu już gorzej)? Tj czy przez tak długi czas organizm nie zacznie spalać mięśni zamiast tłuszczu?

Co do odżywiania się dzięki, ale kwestię węgle/białko znam, to tylko przy treningu jestem taka zielona :p Chociaż o tym stopowaniu katabolizmu białkiem pierwsze słyszę, ale i tak prawie codziennie wcinam na śniadanie płatki owsiane z jogurtem naturalnym, więc chyba wszystko dobrze :)

Mother north - how can they sleep while their beds are burning?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Białkiem nie stopujesz katabolizmu-- to jest błąd. Węgle zatrzymują katabolizm, dostarczając je z białkiem po prostu dla tego że gdyby nie były dostarczane z białkiem to białko zostało by zużyte i na natychmiast wykorzystane jako paliwo energetyczne, jeżeli dostarczysz z węglami to katabolizm zostanie zatrzymany- energia będzie czerpana z węglowodanów a białko posłuży jako budulec dla naszych mięśni. Dobra już nic nie piszę. Jeżeli chodzi o odżywianie to wiesz gdzie się udać

pozdrowionka.

PS: mogłaś napisać wcześniej że jesteś kobietą
I co do tego zajeżdżania to była oczywiście przenośnia a dotyczy to i mięśni i kondycji fizycznej. Poszukaj sobie na google.pl o spalaniu mięśni a tkanki tłuszczowej na czym polega różnica i jak długi powinien być trening by uniknąć tego pierwszego.


Zmieniony przez - zaskron w dniu 2009-05-09 10:22:33

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
ile chcesz zrzucić?
dużo, czy tylko taki "szlif" ma być??

generalnie ja bym na Twoim miejscy robiłem 2x Hiit i 2x tabatę.

nie zajedziesz się, a kombinacji mniej niż teraz.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
W sumie to wystarczą jej aeroby rano przed śniadaniem i tak tkanki tłuszczowej szybko nie spali-- na to potrzeba czasu, do tego dieta redukcyjna by się zdała i powinno być ok, trochę większa intensywność treningów rano i powinno być widać poprawę po 2-3 tygodniach treningu, to że będzie tyrała cały dzień nie znaczy że spali dużo tkanki tłuszczowej, wiadomo że jest to zabezpieczenie organizmu na kryzysowe sytuacje dla tego trzeba do tego podejść z główką i robić swoje. I nie daj się zwieść pozorom że chudniesz po paru dniach-- to że tracisz wodę z organizmu nie znaczy że chudniesz, nie zapominaj o płynach bo się odwodnisz.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 44 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 863
Dzięki za wyjaśnienie tego katabolizmu zaskron.
"PS: mogłaś napisać wcześniej że jesteś kobietą" - a używanie formy żeńskoosobowej, panna na avatarze i babsko brzmiący nick nie wystarczą? :p Zresztą, co za różnica ;)

"2x Hiit i 2x tabatę" - spoko, sprawdzę co to jest i zobaczymy :D Do zrzucenia dużo nie mam, do 5kg, zależy jak Bozia pozwoli. Ale mam czas, nie śpieszy się. Zresztą wiadomo, nie operam się tylko na tym - dieta ok. 1300kcal, basen i powinno być ok.

Podsumowując: 20 min aerobów przed śniadaniem, siłka tylko po, najlepiej wieczorem.
Dzięki chłopaki :]

Mother north - how can they sleep while their beds are burning?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Pozdro i nie ma sprawy-- mam nadzieję że treningi to nie sposób na twoje życie i to się nie zmieni.

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 44 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 863
Hm trochę dziwna mysl jak na takie forum, mógłbyś rozwinąć?

Mother north - how can they sleep while their beds are burning?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Chodzi mi to to że niektórzy bywalcy forum-- znaczy się znaczna większość patrzy tylko treningów, żarcia-pilnują miski bo nie będzie przyrostów, nigdzie nie wyjdą nie wypiją niczego bo... nie będzie masy/ będą spadki. Niektórzy nie wychodzą z domu w ogóle bo o tej godzinie mam zjeść to w takiej i takiej ilości popić tym ble ble ble, teraz idę na siłkę, znowu coś i tak mija im czas myśląc jedynie o siłce-- są więźniami swoich umysłów. Jednym słowem to się nazywa mój przysłowiowy sposób na życie. Sam kiedyś taki byłem ale musiałem t zmienić, nawet w gazetach kulturystycznych napominają by nie siedzieć w domach i nie myśleć tylko o sztandze i ciężarach, trzeba wrzucić na luz. Czasem ludzie piszą że nie wiedzą czy iść na imprezę bo będzie alko i już spadki i waryjacje. Dla mnie to jest dziwne, ma okazję się zabawić ale przekonanie że przez to straci mięśnie jest większa i tak to działa.
Sztuką jest dobrze się bawić ale nie zapominać o siłce i jedzeniu, jednocześnie cieszyć się życiem i realizując swoje marzenia. Na wszystko musisz znaleźć czas. Tego trzeba się nauczyć.

pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Ćwiczę, ćwiczę mam dietę i nadal chudnę... pomocy!!!!!

WHEY premium