SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rozciąganie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 416
hmm dla mnie odpada :( 15 latek :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 590
Zeus w "Rozciąganiu odprężonym" również znajdziesz ćwiczenia dedykowane głównie dla osób starszych. W zasadzie ta książka wraz z "Superstawami" (tu jest więcej ćwiczeń dla Ciebie) stanowią pewien logiczny ciąg metodyczny. Nie nakręcam sprężyny marketingowej ale w tych książkach masz uproszczony do minimum przekaz ze wskazaniem na najważniejsze elementy zdrowotne treningu. Facet daje do zrozumienia, że klasyczny streching jest małowydajny a w niektórych elementach nawet nieskuteczny i niebezpieczny. Po prostu trzeba przeczytać żeby poznać treść a później zacząć studiować, żeby utrwalić to co w treningu każdego z nas może być najbardziej wydajne w odniesieniu do wieku.

Zmieniony przez - Roman71 w dniu 2011-09-20 07:45:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 416
dlaczego dla osób starszych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 416
dlaczego rozciąganie izometryczne źle działa na osoby poniżej 18 roku życia ? w internecie znalazłem wiele sprzecznych informacji co do tej formy rozciągania. Teraz już nic nie wiem chyba wiek "szybkiego wzrostu" mam za sobą. Mierze około 190cm mam 15 lat czy mogę się rozciągać izometrycznie ? PS w lutym skończę 16


Zmieniony przez - Zeus96 w dniu 2011-09-20 15:36:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 590
dla starszych od Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 183 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 590
Wygląda na to że rzeczywiście wyrosłeś. Czytaj uważnie "Superstawy" i "Rozciąganie odprężone" dołącz jeszcze "Nagiego Wojownika", kontroluj swoje ciało i "niech moc będzie z Tobą". Nie chciej nic za szybko i nie rób nic na siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 526
"dlaczego rozciąganie izometryczne źle działa na osoby poniżej 18 roku życia ?"

Zacytuję Ci za Kurtzem:
W treningu dzieci należy unikać rozciągania statycznego wszelkiego typu (biernego, aktywnego, izometrycznego), gdyż w układzie nerwowym dziecka procesy pobudzania przewyższają hamowanie. (...) Rozciąganie izometryczne wymaga koncentracji i znajomości swego ciała aby prawidłowo interpretować odczucia powstające w rozciągniętych i silnie napiętych mięśniach i dzięki temu nie dopuścić do ich uszkodzenia. Tak jak jak inne ćwiczenia izometryczne, rozciąganie może zwiększyć napięcie spoczynkowe mięśni, co ma niekorzystny wpływ na koordynację ruchową, a czego należy unikać w krótkim (młodym?) okresie życia, kiedy owa koordynacja może być rozwijana. (...) Nie należy ćwiczyć rozciągania balistycznego, izometrycznego i relaksacyjnego przed osiągnięciem późnego wieku młodzieńczego, gdyż rozciągane mięśnie u dzieci nie stawiają takiego oporu, jak mięśnie dorosłych, a to powoduje rozciąganie wiązadeł.(...)


Jest na ten temat dużo więcej, ale nie chce mi się dalej pisać

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://www.capoeira.wloclawek.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 416
Tak tylko o jakich dzieciach rozmawiamy ? 10-12 lat czy 15-18 ? mięśnie nie stawiają oporu ? chyba nie u mnie :D są jak kamień a co do uczucia rozciągania to umiem rozróżnić ból rozciągania od bólu kontuzjogennego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 526
Ostatnie zdanie sugeruje że do grupy dzieci zalicza on ludzi którzy nie przeszli drugiej fazy szybkiego wzrostu, dla mężczyzn to będzie jakieś 15-19 lat choć różne książki różnie podają.

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://www.capoeira.wloclawek.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 416
więc jeśli iść twoim tokiem myślenia to osoby młodsze nie powinny się wcale nie rozciągać. W książce pt "Rozciąganie Odprężone" po pierwsze autor nic nie mówi o ograniczeniach wiekowych a po drugie jest napisane że właśnie rozciąganie statyczne jest błędne ponieważ rozciągają tkanki które po jakimś czasie się zrastają przy tym tracimy siłę i elastyczność. Więc z tego co mówisz do 18 roku życia najlepiej odpuścić style kopane i iść na box... może jestem w błędzie ale tak to odebrałem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań odnośnie zawodów BJJ

Następny temat

Co zrobić gdy ktoś macha rękami podczas walki ?

WHEY premium