SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja leniwca

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Wiek :21 
Waga : 59
Wzrost : 167
Obwód w biuście(1) :84
Obwód pod biustem : 68
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 62
Obwód na wysokości pępka :67 
Obwód bioder (3): 97
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56
Obwód łydki : 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : wszędzie od pasa w górę z naciskiem na biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 3x w tygodniu trening siłowy (od 2 miesięcy), wcześniej taniec klasyczny i bieganie (sporo tego było przed studiami ale od października 2012 taniec 1-2 razy w tygodniu a bieganie okazjonalnie)
Co lubisz jeść na śniadanie: cokolwiek byle szybko
Co lubisz jeść na obiad : j.w
Co jako przekąskę : j.w
Co jako deser : j.w
Ograniczenia żywieniowe :brak
Stan zdrowia: dobry, jedyny problem to duza wada wzroku (-8D)
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : trening siłowy (żeby było krótko a treściwie)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : 6 lat temu cięłam kalorie jak szalona, taka moda była w szkole- redukcja do zera, im więcej kości tym lepiej- dobrze mi szło póki nie wylądowałam w szpitalu :P

Dzień dobry wszystkim. Od paru tygodni podczytuję to forum i postanowiłam spróbować do was dołączyć. Niedługo zaczynam 2 rok studiów. Na pierwszym dokonałam masakry na własnym ciele. Nauki było dużo, stresu jeszcze więcej- odpuściłam sobie jakakolwiek kontrolę tego co jem i bardzo mało się ruszałam. Efekt? +13kg tłuszczu, totalny spadek kondycji, oponka na brzuchu (wcześniej na brzuchu mi się prawie nic nie odkładało). Po sesji wzięłam się trochę za siebie, 7 kg zeszło, trenerka personalna rozpisała mi pierwszy w mym życiu trening na siłowni i spodobało mi się. Zamierzam w tym roku zarezerwować sobie 3h w tygodniu na siłownię i sumiennie się tego trzymać. Podejrzewam, że przy takim nakładzie czasu nie dokonam spektakularnej przemiany sylwetki, ale nie taki mam cel. Mój cel to przede wszystkim podnieść samoocenę, nie dopuścić do jeszcze większego zapasienia się i powolutku dążyć do poprawienia jakości ciała. Przeczytałam zalecenia odnośnie diety- dołożę wszelkich starań, żeby się ich trzymać, ale będzie ciężko. Jestem totalnym leniwcem i nienawidzę (i nie umiem) gotować, planować co zjem danego dnia i o której. Zazwyczaj do tej pory jadłam co się napatoczy jak akurat byłam głodna. Na początek BTW 30/30/40% przy 1700 kcal będzie ok?

Dziś pierwszy raz robiłam TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego'.
A. Przysiad ze sztangą na plecach 25kgx15, 27,5kgx15
B1. wyciskanie sztangi skos góra – gryf waży 20kg- nie daję rady, zamiast tego robię wyciskanie sztangielek w leżeniu 12kgx15, 12kgx15 (tzn. po 6 kg na rękę)
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 25kgx15, 20kgx15
C1. prostowanie nóg w siedzeniu 30kgx15, 31,5kgx15
C2. wznosy tułowia z opadu x15, x15
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać) 70s
25 min aero- zazwyczaj 4km na bieżni, ale dzisiaj chyba za dużo zjadłam przed treningiem i przeczołgałam się 3km w żółwim tempie.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Będę wdzięczna za wszystkie porady.
Wklejam dzisiejszą miskę, miało być inaczej. Na śniadanie miał być omlet, wyszedł paskudny i dałam rade zjeść jakąś 1/3. Serc miało być 250g, kupiłam 400 ale po odcięciu korony zostało mi 170.







Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-11 17:58:37




Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-11 17:59:23




Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-11 18:00:20

Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-11 18:02:19

Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-11 18:05:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Dzięki za odp :)
Dzisiejszy trening
Trening A.
1. przysiad przedni z push press 3x 10
15kgx10, 12,5kgx10, 12,5kgx10
2a. wejście na ławkę ze sztangielkami
8kgx10, 8kgx10, 8kgx10
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę
5kgx10, 6kgx10, 7kgx10
3a. wypady
20kgx10, 20kgx10, 20kgx10
3b. pompki
10, 10, 10 wszystkie damskie
4. woodchoper na wyciągu
20kgx10, 25kgx10, 25kgx10
5. plank
46s, 30s, 36s
aero 2km-11min
Cięzko było, pod koniec kręciło mi się w głowie.
Miska na jutro








Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-11-18 00:58:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale ale robisz ćwiczenia z cięzarami ,a technika opanowana?
dociagniej do 1700kcal podbijając tłuszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Z techniką jako tako- poczytałam co nieco, wzięłam jeden trening personalny, żeby mnie pan trener poustawiał, dziś z resztą też jakiś uprzejmy pan mnie trochę poprawiał, więc mam nadzieję, że sobie krzywdy nie robię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Dzisiejsza miska. Białka miało być więcej- myslałam, że mam 500g miruny ale po rozmrożeniu i zważeniu okazalo się, że tylko 230g. Dzień bez siłowni, pilates dla relaksu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Dzisiejszy trening:
A. Martwy ciąg 19kgx15, 30kgx15
B1. Wyciskanie sztangi stojąc 10kgx15, 10kgx15
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem 25kgx15, 20kgx15
C1. wypady 10kgx15, 15kgx15
C2. uginanie nóg leząc 20kgx15, 25kgx15
D. pompki 15 damskich
24 minuty-4km bieżnia

W MC taki przeskok w ciężarach bo 19kg nie czułam w ogóle, ale chyba nie powinnam była dawać tych 30kg bo się trochę z techniką jeszcze plączę. W wyciskaniu sztangi odkryłam, że dużo szybciej męczy mi się prawa ręka O.o. No i moje pompki to żenada, będę nad nimi pracować.
Miska na dziś:




I jeszcze parę pytań:
-Zastanawiam się nad przysiadem- w atlasie piszą, że powinny pracować przede wszystkim czworogłowe, a ja najmocniej czuję przywodziciele (tzn. najbardziej mnie palą), poza tym trener kazał mi otwierać stopy na zewnątrz, a w atlasie wygląda na to, że palce powinny "patrzeć" prosto. Jak powinnam robić?
-W wykrokach czuję po nogach, że mogłabym brać większe obciążenie, ale moje słabe rączki nie są w stanie bezpiecznie nałożyć na ramiona sztangi powyżej 15kg. Czy ok będzie jeżeli wezmę sztangielki i jeśli tak to trzymać je wzdłuż ciała czy jakoś inaczej?
-Czy mogłabym trochę pokombinować z kalorycznością? W fazie folikularnej nie za bardzo chce mi się jeść, a teraz jak unikam jedzenia o wysokiej gęstości kalorycznej to przy 1700kcal czuję się trochę przejedzona. Z kolei w lutealnej i w trakcie miesiączki jestem z reguły głodna cały czas i moje myśli krążą głównie wokół jedzenia. Czy w związku z tym mogłabym w fazie folikularnej zejść do 1500kcal a w lutealnej i w trakcie miesiączki podbijać do tych 1700-1800 kcal czy to bardzo głupi pomysł?

Zmieniony przez - leniwiec dwupalczasty w dniu 2013-09-13 21:09:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
- rob na zewnatrz i czujesz to co jest najslabsze
ze sztangielkami jest ciezej, uderzaja o nogi, niewygodne sa sztanga jest wygodniejsza, nie mozesz jej na stojaku trzymac?
- pomysl jest, tylko pytanie co ma na celu, ale jak nie czujesz glodu.. z tym ze nie powinnas sie odchudzac, tnac kalorie robisz niedobrze swojej sylwetce.

MC na 19kg nie jest imponujacym, na 30kg rob tyle ile technika poprawna pozwala, nie musisz dociagac na sile do 15x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) To kombinowanie to dlatego, że źle się trochę czuję taka napchana, a wiem, że w następnej fazie będę ciągle głodna, bo nie będzie skoku kalorii, do którego się przyzwyczaiłam. Zawsze jadam mniej w drugiej a w pierwszej i trzeciej więcej, więc pomyślałam, że żeby czuć się naturalniej to sobie pozwolę na takie majtanie kaloriami. Zdaję sobie sprawę, że pewnie lepiej mieć stałą kaloryczność i spróbuję się przyzwyczaić w tym cyklu. Ale jak się nie uda to pokombinuje troszkę.
Ah stojak :P no oczywiście, zapomniałam o jego istnieniu bo nie był w zasięgu mojego wzroku jak robiłam wypady. Bardzo dziękuję za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2397
Zazdroszczę pięknej wyjściowej sylwetki! Trzymam kciuki za efektywne treningi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Dzięki asiuk za dobre słowo :)
MASAKRA. Jestem głupia i zrobiłam dziś trening siłowy bez dnia przerwy.
A. Przysiad ze sztangą na plecach
27,5x5, 25kgx15, 25kgx15
25kgx15, 27,5kgx15
B1. Wyciskanie sztangielek w leżeniu
12kgx15, 12kgx20
12kgx15, 12kgx15
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha
20kgx15, 25kgx15
25kgx15, 20kgx15
C1. prostowanie nóg w siedzeniu
30kgx15, 35kgx15
30kgx15, 31,5kgx15
C2. wznosy tułowia z opadu
x15, x15
x15, x15

D. plank
75s
70s
Wydawało mi się, że nie było wczoraj na tyle ciężko, żeby dziś nie dać rady (jutro nie będę miała czasu). No i lipa. Do przysiadu wzięłam taki ciężar, na którym skończyłam poprzednio i gdzieś za piątym czy szóstym razem zeszłam chyba ciut za nisko i już nie mogłam wstać. Nie czułam palenia w mięśniach tak jak ostatnio tylko totalną słabość i niemoc. Podparłam się kolanem- myślałam że zaraz sobie spoczko wstanę- w końcu bez przesady, miałam na sobie niewiele więcej niż dwie zgrzewki wody :P -27,5kg. Ale nie dało rady- czułam, że mięśnie nóg mam totalnie wymiękłe- uprzejmy pan musiał mi podnieść sztangę z ramion :/ Zmniejszyłam ciężar do 25, ale czuję, że nie były to porządne przysiady, chyba nie schodziłam już dostatecznie nisko. Dalej jakoś już poszło, ale nie zdążyłam zrobić aerobów- wskoczyła tylko na 1km-5min na bieżnię, zrobię jakieś hopsanie wieczorem.
Miska na dziś- obiad był u babci, więc nie miałam pełnej kontroli nad tym, jak co było przyrządzone, ale wydaje mi się, że był ok. Połowa planowej porcji chleba, makrela, tuńczyk, jabłko i kefir to jeszcze przede mną- żeby nie było, że już zdążyłam wciągnąć 1700kcal :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wyciskasz sztangielki 12kg? dwa razy po 12?
plank do poprawy techniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5165
Nienie po 6 na rękę :) Tak, pracuję nad plankiem bo podejrzewałam już wcześniej, że coś za długo mogę trzymać. Dziś postarałam się odpowiednio "wciągnąć" miednicą i duużo mocniej czułam brzuch, ale na koniec zauważyłam, że odjechałam trochę korpusem i ramiona nie były idealnie pod barkami ;/. Mam jeszcze pytanie- w tym planku plecy musza być idealnie proste w odcinku piersiowym? Bo mi trochę łopatki lecą ale nie umiem jakoś tego poprawić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ELITE Ladies]Anchy/DT vol2 s.75

Następny temat

FitnessOna - teraz albo nigdy!

WHEY premium