SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja a siła

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2121

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

75

Wzrost

178

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

7 miesiecy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłowina

Dieta

około 1800kalorii(wiem, że to mało, ale tak nie chodzę głodny i czuję się na prawde dobrze tyle jedząc)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kreatyna 5g dziennie, d3+k2

Ostatnio przerabiany plan

w załączniku

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 50kg, martwy 70kg, płaska 40kg - wszystko na 5x5.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Niestety ale raczej będziesz wieszakiem. Warto jednak pamiętać, że nie jest to meta w kształtowaniu sylwetki, a dopiero jeden z etapów jej zmiany. Nie jest więc istotne jak będziesz wyglądał teraz, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę, a jak będzie za kilka lat. Dobra droga do lepszej jakości sylwetki pozwoli uzyskać ją szybciej.

Poza tym masa ciała nie jest istotna. Więc, że ważysz 72,5 kilogramów nie jest szczególnie istotne. Polecam skupić się na obwodach ciała. Jak one się zmieniają? Opisz to.


Zmieniony przez - domer w dniu 2020-02-11 15:47:25

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 431
Z obwodami podobnie jak ze zdjęciami mądry ja nie pomyślał, żeby od początku dokumentować takie rzeczy, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Aktualnie waga 69.95 na czczo. Trochę boję się o kwestie zdrowotne i o ile zależy mi na jak najniższym %bf to nie zależy mi na jak najniższej wadze, która powoli mnie martwi. Chciałbym zrzucić tak do 68kg i już nie więcej, ale chciałbym jednak dopalić ten tłuszcz. Jeśli wejdę na zero kaloryczne i będę ćwiczył to czy ten tłuszcz będzie stał w miejscu czy będzie się zmniejszał?

PS. nigdy nie napisałem, trenuje 3 razy w tygodniu, interwały 2-3 na tydzień oraz przynajmniej 10000 kroków dziennie.





Zmieniony przez - bitzzy w dniu 2020-02-27 13:10:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Trzeba niestety przejść pewna drogę, aby wraz z biegiem czasu uzyskać efekty. Trzeba się pogodzić z tym, że teraz będzie gorzej, a na masę ciała nie ma sensu zawracać uwagi.

Jak wejdziesz na zerowy bilans kaloryczny, to niestety nie ma szans na redukowanie tkanki tłuszczowej.

Jeżeli trening siłowy trzy razy w tygodniu, do tego interwały i sporą aktywność w ciągu dnia, to jak najbardziej ok. Trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki, a reszta może być ewentualnie dodatkiem do niego.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 431
czyli po prostu dalej ciągnąć wszystko to samo i patrzeć tylko i wyłącznie na sylwetkę, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Czy dalej w Twoim przypadku ciężko mi jednocześnie stwierdzić. Zdjęcie nie jest pierwszej jakości. Najlepiej jakbyś wrzucił trzy zdjęcia całej sylwetki (przodem, tyłem i bokiem). Po nich będzie można dokładniej zobaczyć jaki obrać w tej chwili cel.

Odnosząc się jednak to tego co piszesz, to jak najbardziej warto patrzeć właśnie na wygląd sylwetki, poziom tkanki tłuszczowej, obwody ciała i ich zamiany, a nie na kilogramy.

https://potreningu.pl/articles/5365/jak-monitorowac-swoje-efekty-treningowe

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 431
może będą trochę wyraźniejsze













osobiście odnoszę wrażenie, że po prostu szybko sporo zrzuciłem i została mi duża ilość skóry.


Zmieniony przez - bitzzy w dniu 2020-02-28 16:50:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Nie widzę tutaj nadmiaru skóry. Jest bardzo niewiele mięśni. Tkanki tłuszczowej nie ma specjalnie dużo. Po prostu masz słabo rozwinięte mięśnie. Trzeba czasu i cierpliwości żeby z cyklu na cykl poprawić ogólny wygląd sylwetki. Patrząc po obecnych zdjęciach sylwetki, można przemyśleć zwiększenie ilości kalorii i budowę masy mięśniowej. Na początek zerowy bilans kaloryczny, a później lekki plus.

Jak zmieniły się obwody ciała w czasie całego okresu redukcji tkanki tłuszczowej? Wklej tutaj porównanie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 431
jak już pisałem o obwodach nie mam pojęcia, bo nie mierzyłem nigdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
czyli po prostu dalej ciągnąć wszystko to samo i patrzeć tylko i wyłącznie na sylwetkę, tak?


jeszcze nieco fatu siedzi na brzuchu i bokach, nie jest to raczej kwestia nadmiaru skory
musisz wybrac to na czym ci zalezy, jak chcesz bardziej zredukowac, to musisz przylozyc sie do dalszej redukcji fatu
ja osobiscie bym sprobowal jeszcze nieco zredukowac tego fatu co siedzi,pozniej bedzie lepiej budowaloCI sie juz eststyczna sylwetke od podstaw.
A tak to jakzostalo sporo fatu to roznie tutaj moze byc z wrazliwoscia na sama inse
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 431
Rzeczywiście zależy mi na jak najbardziej estetycznej sylwetce, więc jeszcze poredukuję z miesiąc lub dwa i znów się odezwę, dzięki!

Czy mówiąc, że powinienem się przyłożyć masz coś konkretnego na myśli? Coś jeszcze dołożyć do tego co robię?


Zmieniony przez - bitzzy w dniu 2020-03-01 09:10:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 6 razy w tygodniu

Następny temat

Trening FBW

WHEY premium