SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do Kermita

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
widze Kermit ze Ty tu najczęściej odpisujesz na pytania więc Ciebie sie spytam: jak robie całe ciało na 1 treningu 3x w tygodniu, po 3 serie, 10 ćwiczeń to nie jest to ani HST (bo robie po więcej serii) ani ACT (bo nie robie obwodów), więc co to jest? ma to jakąś specyficzną nazwe? dzieki za odpowiedź

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
z niczym mi sie nie kojarzy , a skad masz ten trening? bo mnie sie wydaje ze moze byc zbyt intensywny

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
no w tych wszystkich gazetach typu Men's Health, Forma itp. piszą, że taki trening jest optymalny dla ludzi nie trenujących zawodowo, w najnowszym Men's Health jest podany trening - 11 ćwiczeń (hantle) i dla początkujących po 1 serii ćwiczenia a dla zaawansowanych po 3 serie, i chciałem sie coś więcej dowiedzieć na temat tego treningu niż tylko to co jest napisane w tych gazetach bo dla mnie taki trening to najlepsze rozwiązanie, ćwiczę tak już jakiś czas i nie czuje przetrenowania, wręcz przeciwnie, owiele lepiej sie po tym czuje, natomiast jak robie trening dzielony to wtedy jestem przemęczony, co o tym sądzisz?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
heh nie czytuje gazet kulturystycznych
a jeszcze zapomniałem zapytac na co ten trening ma byc?
no niemniej jednak wydaje mi sie- jak juz wyzej pisałem- ze trening moze byc ciut za intensywny, np na małe partie przy treningu 3 razy w tygodniu- ale nie spotkałem sie z tym treningiem, dlatego ciężko mi cos wicej powiedzieć.
Masz po nim jakies efekty?
A to ze jestes zmeczony po splicie to moze poprostu źle dobrany trening masz?

Inna sprawa, ze chyba troche mało info jest podane na jego temat, tylko serie?

P.S. moze HST spróbujesz? :D
P.S.2 moze cos wiecej powiedzą w dziale trening

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
to jest ogólnorozwojówka tylko chyba troche wzmocniona, czytalem o HST, moze sprobuje, tylko tam z tym doborem ciezarow jest troche zagmatwane, ale te dwa treningi są do siebie podobne, w HST jest tylko mniej serii i inaczej dobrany cięzar, a reszta to to samo

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
w HST jest jeszcze SD- bardzo istotne, progresja, oraz cykle dwutygodniowe, a to juz nie bedzie to samo

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
mam coś do dodania(post z tego roku to pozwole sobie odświeżyć):

"widze Kermit ze Ty tu najczęściej odpisujesz na pytania więc Ciebie sie spytam: jak robie całe ciało na 1 treningu 3x w tygodniu, po 3 serie, 10 ćwiczeń to nie jest to ani HST (bo robie po więcej serii) ani ACT (bo nie robie obwodów), więc co to jest? ma to jakąś specyficzną nazwe?"

ten trening to HIT oczywiscie jezeli 2 serie bylyby rozgrzewkowe i jedna właściwa. Przypomne założenia tego treningu:

1. Ciezszy trening to lepszy trening (czyli staramy sie trenowac jak najwiecej grup miesniowych razem).
2. Trenujemy rzadko - czasami nawet raz w tygodniu i szybko - treningi sa krotkie ale bardzo intensywne.
3. Intensywnie - czyli wkladamy w trening maksimum wysilku - dzieki czemu wystarczaja 1,2 rzadziej 3 serie (praktyka pokazuje, ze przy 8-10 powtorzeniach wystarczy 1 seria), przy zaawansowaniu trenujacego dochodza dodatkowe techniki przeciazania miesni - wymuszone, negatywne, superslow itp.
4. PROGRESJA przeciazenia - z treningu na trening miesien musi pracowac ciezej.
5. Opieramy sie na podstawowych, wielostawowych cwiczeniach rozwijajacych cale cialo.


Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-07-21 22:28:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
dzieki za uzupełnienie

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - pomocy!!!!!!!

Następny temat

Jak LIczyc SD w HST???

WHEY premium