SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

punkty olimp

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 800 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10076
przed chwilą byłem w sklepie i po drodze wymyśliłem taką opcję:

W nietreningowe na czczo 5g. mono, po południu CP
W treningowe rano CP, przed treningiem KO + 30 g. carbo, po treningu pare g. mono + 40 g. carbo ;)

FACET BEZ BRZUCHA LEPIEJ RUCHA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
moze być, ja tylko wystrzegam sie carbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 800 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10076
czemu się wystrzegasz? obawiasz się otluszczenia? Ja jestem ektomorfikiem, nie moje zmartwienie..

carbo po treningu dobra sprawa na odnowienie glikogenu ;)
przed też - dużo glukozy we krwi przyda się na trening ;)

FACET BEZ BRZUCHA LEPIEJ RUCHA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Carbo nie odnawia gkligoenu pozatym po treningu siłowym z normlana intensywnoscia bardzo nie ucierpi a przed jest bezsensu dlatego przed treningiem lepiej zjesc weglowodany złożone zeby dostarczyc podczas treningu rownomiernie cukier we krwi


Uzupełnianie Glikogenu i ten kawałek texu jest bardziej skierowany po wysiłku tlenowym - Aeroby itp.
Ale zasada bedzie podobna jak przy treningu Siłowym GLikogen nie odbudowuje sie odrazu tylko to jest proces ktory trwa troche czasu

Takie troche z etykiety

Proces odbudowy glikogenu przebiega najintensywniej w pierwszych godzinach po zakończeniu wysiłku. Skuteczność tego procesu zależy między innymi od ilości i jakości dostarczonych cukrów oraz szybkości ich trawienia i wchłaniania przez organizm. W celu prawidłowej regeneracji potreningowej najkorzystniej spożyć preparat węglowodanowy typu CARBO o wysokiej koncentracji glukozy i maltodekstryn. W ciągu godziny po wysiłku należy dostarczyć około 50-70g tego preparatu w formie płynnej. Węglowodany można także podawać w formie napoju izotonicznego (około 1L napoju w ciągu godziny). Następnie w ciągu kolejnych 4-5 godzin należy spożyć około 200g węglowodanów zawartych w różnych produktach i płynach. W późniejszym okresie, a także następnego dnia, kiedy proces syntezy przebiega wolniej, należy podawać głównie węglowodany wolno wchłaniające się, jak: gruboziarniste przetwory zbożowe, kasze, ciemny ryż, owoce, warzywa. Proces odnowy glikogenu przebiega najintensywniej w ciągu pierwszych 5-7 godzin po wysiłku, jednak jego całkowita resynteza następuje dopiero po upływie 24-48 godzin !


Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2007-11-26 18:05:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 800 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10076
dobra, mniejsza o to, nie rzutuje..

a mam takie pytanie: mam 5 hologramów po małych cell pumpach i 2 po dużych. Jak oni to odróżnią, które mają 14 pkt, a które 20 pkt? po kodzie kreskowym? czy jakoś po numezre serii..

FACET BEZ BRZUCHA LEPIEJ RUCHA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
heh
a jak w monopolowym rozrozniaja czy bierzesz 0.7 czy 0.5 ?

kod kreskowy

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
pozwole sobie rozjasnic pewien skrot myslowy: otóz carbo (podobnie jak glukoza czy wegle zlozone) moze przyczynic sie/uzupelnic utracony glikogen, z tym, ze straty glikogenu miesniowego pod czas treningu stricte silowego są raczej niewielkie, a uzupelnienie ich bezposrednio po treningu nie jest sprawą priorytetową, dlatego podawanie samych węgli po silce jest mało zasadne. bardziej liczy sie tzw odpowiedz insulinowa, węgle owszem mają na nią wpływ, ale lepszym rozwiazaniem wg wynikow niektorych badan okazuje sie byc mix węgle + bialko, a jeszcze lepszym wegle + bialko + leucyna.

wiem po sobie ze mozna budowac mase miesniową bez udzialu wegli prostych, czy tez wegli o wysokim indexie (carbo).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kawa..

Następny temat

????pomocy???

WHEY premium