SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o opinie, dieta redukcyjna, kobieta!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie powyżej nadal aktualne ale nie o tym chcialam pisac. Bylam dzis na silowni, pobiegalam na rozgrzewke i wskoczylam na maszyny. Robilam po 15 powtorzen, 30 sek miedzy i tak 3 razy po czym przechodzilam do kolejnego cwiczenia. Musze powiedziec ze kregoslup spoko, te maszyny jakos tak wymuszaja wlasciwa postawe i nie obciazaja. Wykonalam 4 cwiczenia na nogi, 2 na miesnie plecow, 3 na rece, no i na miesnie brzucha i na koniec rowerek, nie za dlugo ale obawialam sie troche ze jutro nie dam rady wstac do prac Wypilam odzywke bialkowa, zjadlam banana. No i wlasnie czy to wogole mozna nazwac treningiem silowym i czy takie cwiczenie mi cos da . Obciazenie staralam sie dobierac tak zeby bylo mi trudno wykonywac przy koncu, srednio od 15-35 kg mi wychodzilo. Co myslisz??


Ten moj trening chyba byl do bani bo dzis mnie za bardzo nic nie boli a chyba powinno...



Zmieniony przez - lemoni007 w dniu 2009-03-26 15:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
a możesz dokadniej opisać ten Twój trening ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No w sumie to jestem laikiem totalnym, jak pisalam mam niewyjasnione jak dotad bole kregoslupa, w okolicy ledzwiowej wiec boje sie tych wszytskich MC i wogole jak na razie ale mam nadzieje ze z czasem jak wzmocnie miesnie kregoslupa bedzie lepiej. No wiec nie wiem jak mam cwiczyc i po prostu poszlam na silownie i poogladalam na obrazkach na co jest dane cwiczenie na maszynach. Tymczasowo mieszkam za granica wiec za cholere nie znam nazw tych maszyn . Ale to te typowe atlasowe chyba bym powiedziala, podciagnelam sie pare razy, dokladnie 10 ale tez na maszynie wiec mialam lekko wsparte nogi, na plecy to takie przyciagajace do klatki piersiowej i "do gory", na rece to wiadomo pomachalam do gory i w bok. Wstyd mi to pisac strasznie i wiem ze moja wiedza w tym zakresie powali Was pewnie i wywola lawine smiechu )ale ja serio chce cos zrobic. Nie wiem czy moze lepiej jakbym z hantlami na tej silce pocwiczyla... widzialam ze sa tu jakies linki, chyba sztanga ale tez taka bardziej maszyna. Jestem skolowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Wstyd mi to pisac strasznie i wiem ze moja wiedza w tym zakresie powali Was pewnie i wywola lawine smiechu


nie no gdzie tam .....





szczerze to nie czytałem całego Twojego wątku, i nie wiedziałem o bólach kręgosłupa. Czujesz ból wykonując przysiady?
Może napisz w jakich sytuacjach czujesz ból ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie zrobilam 10 przysiadow i bolu nie czulam hehe a tak na powaznie glownie jak sie pochylam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
w takim razie przysiady ze sztangielkami mogą być..

więc ja bym zaproponował coś takiego:

trening 3x w tygodniu siłowo
min. 1 raz w tygodniu aerobowo

Trening siłowy wyglądał by tak:
DZIEŃ 1 - pon
1. Przysiady ze sztangielkami 3 x 10 powt.
ciężar dobieraj tak aby w pierwszej serii wykonac te 10 powt. lekko - ale w ostatniej aby było ciężko. I w kazdej kolejnej serii zwiększaj ciężar - to będzi się toczyło do wszystkich cwiczeń
2. Wiosłowanie hantlą 3x10 powt - i j.w
3. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10 powt.
4. Wyciskanie hantelek nad głowę w siadzie 3x10 powt
5. Wspięcia na palce 2x max. - chodzi o ćwiczenie na łydki. Stań na krawędzi stopnia/schodka i wspinaj się na palce, następnie opuszczaj stopę nisko aby poczuć rozciąganie mięśnia, i powtarzaj


DZIEŃ 2 - śr.
1. Wykroki z hantlami w rękach 3x10 powt
2. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 3x10 powt
3. Podciąganie sztangi/najlepiej łamana/ wzdłuż tułowia 3x10 powt
4. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 3x10 powt
5. Skłony na ławce rzymskiej / jeśli nie będą powodowały bólu/ 2x 10-15 powt
6. Unoszenie kolan do klatki piersiowej w podporze tułowia na poręczach 4xmax

3 DZIEŃ - piątek
1. Przysiad rumuński 3x10 powt
2. Wiosłowanie półsztangą 3x10 powt
3. Rozpiętki na ławce płaskiej 3x10 powt.
4. Unoszenie ramion na boki z hantelkami 2x10 powt
5. Zgiananie ramienia z hantelką / biceps 2x10-15
6. Prostowanie ramienia w opadzie tułowia / triceps 2x10-15


Oczywiście przed treningiem rozgrzewka 10-15 minut
a po treningu rozciąganie statyczne


w dni bez treningu siłowego dobrze było by zrobić lekki trening aerobowy od 20 minut do 1h - wg aktualnego samopoczucia/wydolności

jesli te ćwiczenia nic ci nie mówią spróbuj wpisać je w youtube ..powinny być filmiki z instruktażem.
Jeśli Ci się nie uda, to wieczorem Ci pomogę je rozszyfrować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorki ze tak zniknęlam, musialam do pracy biec . Jestem dzis znow po silowni, to co wczoraj ale dokladniej staralam sie zrobic. Siadam wlasnie do kompa i zobacze te cwiczenia. Dziekuje bardzo

Poczytalam, poogladalam i mysle ze dam rade to wykonac . Mam tylko pytanie czy ten przysiad rumuński to taki ze sztanga na barkach po prostu? Hurra nareszcie wiem co robić!!!

Zmieniony przez - lemoni007 w dniu 2009-03-26 21:26:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
zawsze nazywałem to przysiadem rumuńskim... ale właśnie znalazłem to ćwiczenie jako przysiad bułgarski





tylko że koles robiąc to ćwiczenie zrobił zbyt mały wykrok, tzn noga która jest na ziemi powinna być dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha rozumiem, pewnie pod katem prostym Jutro wybieram sie tez na silownie bo na razie mam wrazenie ze za duzo nie zdzialalam. No i wlasnie czy nie za bardzo rozbuduja mi sie miesnie łydek i rak . W sensie jak powiesz ze nie to uwierze i bede ćwiczyć ale zalezy mi zeby mi łydka nie urosła i jestem dosc szeroka w barkach, tzn wielka nie jestem ale do drobnych chudzin tez nie należe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
nie bój się o łydki, przy jednym treningu w tygodniu i dość niskiej intensywności nie urosną
ale warto aby były równie sprawne jak reszta ciała

zacznij ten trening wypoczęta, nie idź jutro na siłownie... odpocznij sobie te 3 dni... może basen z lekką intensywnością, albo inna lekka aktywnośc skoro już tak Cię nosi

ale jeśli przystąpisz do treningu wypoczeta i dobrze zregenerowana to efekty będą jeszcze lepsze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dietka dla mnie?

Następny temat

powrót 30-to latka na siłownię i kilka pytań z tym związanych

WHEY premium