SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z barkiem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 691
Witam, mam problem, ponieważ już od około 2 lat mam bolący bark, tzn czasami boli bardziej czasami mniej, a czasami w ogóle, bardzo często jest tak że rano budzę się z bolącym barkiem i mam już tak przez większość dnia, co do treningu to tylko przy większych ciężarach mi utrudnia trening, dodam jeszcze że gram w siatkówkę ale przy graniu mnie nie boli i moje pytanie jest takie czy da się to jakoś wyleczyć jakimiś smarowidłami (jeżeli tak to jakimi) ?? Czy po prostu jedynym wyjściem jest lekarz ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 102 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3612
Lekarz , przeciez boli od 2 lat... ??
Mi pomolgy cwiczenia na rotatory , mialem tak od wyciskania plaskiego gryfu.
Teraz robie wszystko hantlami i jest ok !
Przed kazdym cwiczeniem na klatke czy braki robie taka serie na rotatory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 691
spróbuje z tymi ćwiczeniami na rotatory, czy można je wykonywać codziennie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a po co codziennie- co robiłeś że nabawiłeś się tej kontuzji- innymi słowy jak to się stało. gdzie i jak boli itp...?

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2014-03-09 19:13:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 691
jak się nabawiłem tej kontuzji to już dokładnie nie pamiętam :) możliwe że przez siłownie, a dokładniej przez to że dawniej nie równo wyciskałem sztangę, tzn przy większych ciężarach jedna ręka szła do góry, a potem druga ta gdzie jest bark bolący dołączała, i chyba przez to, ale ogólnie jak nic nie robię takiego co mi rękę przeciąża to jest ok, tylko nie które ruchy ręką są dla mnie bolesne, a gdzie dokładnie boli to ciężko określić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
więc cóż można Ci doradzić- unikaj takich ćwiczeń/ustawień w których odczuwasz ból lub choćby tylko pewien dyskomfort, wzmacniaj kompleksowo ten obszar- łącznie z ćwiczeniami na rotatory, wzmacniaj równomiernie trzy głowy tychże mieśni, w sumie ważne też jest wzmocnienie także czwodobocznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 691
znalazłem kilka fajnych ćwiczeń na rotatory, nawet wypróbowałem i mam nadzieje że pomogą, postaram się te ćwiczenia robić około 3 razy w tyg przed treningami i zobaczymy jak to będzie na dłuższą metą :) wielkie dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tylko wdrażaj je b. delikatnie, nie chodzi w nich bowiem o ciężary- bo jak widzę masz skłonność do tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 691
no racja mam skłonność do tego hehe :) ale jeśli chodzi o to, to na pewno będę ostrożny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
tofiks
spróbuje z tymi ćwiczeniami na rotatory, czy można je wykonywać codziennie ??


Najpierw udaj się do fizjoterapeuty po diagnozę, on zaleci odpowiednie ćwiczenia poprawiające mobilność stawu łopatkowo - barkowego.
Działaniem na własna rękę możesz problem pogłębić.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2014-03-09 19:56:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 904
Na poczatek proponuje diagnostyke obrazowa. Dobry fizjotetapueta przy pomocy testów osrtopedycznych też potrafi z dużą dokładnością określić źródło problemu. Niemniej usg jakoś najprostsze i najtańsze badanie by siwe przydało. W dalszym etapie albo jakaś fizykotetapia( prądy laser krio) lub stabilizacja barku. Konkretne ćwiczenia aby przywrócić prawidłową pracę.
Rotatory możesz mieć dobre. A problemem może być dysbalans napięcia między nimi. I zła kontrola motoryczna podczas ruchów złożonych. No i kontrola łopatki która jest konieczna.

Zmieniony przez - andriu_7 w dniu 2014-03-12 21:33:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Klatyy !

Następny temat

Pytanie na temat trenigu na redukcji

WHEY premium