SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

priorytety w FBW - małe grupy mięśniowe

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o ile dosyć łatwo ustawic tening FBW z priorytetem klaty/nóg lub pleców, to co zrobić, żeby priorytetowo potraktować małe grupy mięśniowe - barki/tricepsy/bicepsy etc??

tricepsa nie będę chyba robił na początku treningu, bo potem nie będę mógł dobrze przećwiczyc klaty (odpowiednio biceps i plecy)

np barków też dobrze się nie przećwiczy w fbw - skoro wykonujemy tylko jedno ćwiczenie :/ czyli przód/bok/ewentualnie tył barków..

da się to jakoś sensownie poustawiać? czy można o tym dopiero myśleć podczas treningu dzielonego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale pytanie było o priorytet przy FBW..

także większość to OFF TOPY..

jeszcze taki mix mi przyszedł do głowy - nie będę tego robił, ale pomysł mam (na przykłądzie bicepsów):
2x tyg FBW (bez bicepsów) i 1x bicepsy, ale klasyczną metodą, czyli 2-3ćw po 3 serie..

przy moim FBW - po miesiącu - mam fajne przyrosty, więc nie chcę z niego rezygnować.. chciałem siędowiedzieć czegoś nt priorytetów..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 260190
Jesli chcesz poprawic słabsze grupy to zastosuj trening dzielony bo FBW sie do tego nie nadaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wlasnie chcialem sie tego dowiedziec..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208486
luki77

Skad takie dziwne teorie? Na fbw mozna poprawic slabsze grupy miesniowe tak samo jak na splicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to prosze o jakis przyklad..
dana grupe robic na koncu i ostro? a za to raz w tygodniu. w inne dni ją pomijać? no nie wiem.. dlatego pytam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 260190
split jest o wiele bardziej roznorodnym programem,sotosuje sie wiecej serii,wiecej cwiczen,a to sprzyja poprawianiu słabszych punktow w fbw nie masz takich mozliwosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 260190
Polskikoks to nie jest dziwna teoria ale fakt,poprostu fbw nie zostało stwozone do poprawiania słabych punktow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208486
luki77
czy twierdzisz ze jak zrobisz wiecej serii i cwiczen na grupy bedace priorytetem to je poprawisz? Radze poczytac troche o metodyce treningu.
Jesli chlopak ma krotki staz to fbw bedzie dla niego dobrym rozwiazaniem, pod warunkiem, ze bedzie ulozone prawidlowo, to slabe punkty sie poprawia

Zmieniony przez - Polskikoks w dniu 2007-12-31 18:02:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 260190
metodyka metodyką ale w praktyce wyglada to zupełnie inaczej,wszystkie te teorie treningow sa tak naprawde nic nie warte poniewaz nie uzwgledniaja indywidualnych roznic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208486
eh pozniej podyskutujemy, spadam oblewac nowy rok.

Szczesliwego Nowego Roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Mi sie wydaje tak samo jak lukiemu , ze FBW to trening najlepszy na mase ale nie sprawdzi sie przy poprawianiu szczegolow. Zreszta komu na nich zalezy? Wogole co masz na mysli mowiac szczegoly?
Rozwoj kazdego nawet najmniejszego miesnia, czy cos innego?
Bo jesli to pierwsze to tak, FBW sie do tego nie nadaje.
Krolowal w latach 40-70 i krolowal by nadal gdyby nie dzisiejsza kulturystyka.
Dla kulturystow najlepszy jest split bo moga uzywac duzej liczby roznych cwiczen i masa im rosnie po wszystkim.
Dla zwyklych ludzi FBW a szczegolnie HST.
Jak zwykle tendencja do popadania w skrajnosci.
Tak jak kiedys na tym forum jak ktos wyskoczyl z FBW byl banowany (jak ja np) tak teraz wszyscy mysla, ze FBW jest najlepszy na wszystko i probuja na sile stosowac go do wszystkiego.
Bezsens.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamiast A6W, co sądzicie?

Następny temat

Potrzebna fachowa rada

WHEY premium