SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

co do BJJ Judo czy zapasy??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam co moge dodac do bjj (2x na tydzien) w ramach wypelnienia bjj obaleniami . W moim miescie jest bjj i zapasy klasyk ,w obach klubach mozna cwiczyc rekreacyjnie wiec wiek nie jest przeszkoda (23lata) ? Wiem ze judo jest bardziej dla "kotów" a zapasy traktuja obalenia bardziej silowo i co nie ukrywam bardziej mi sie to podoba bo sporo zelastwa na silce sie przerzucilo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
Heh ja mam 14 lat prawie 15 :P w miesiące temu zapisałem się na BJJ i jestem bardzo zadowolony :) chociaż treningi nawet ostre też 2 razy w tyg. mam zamiar dorzucić do tego Kickboxing w lutym ;]
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1068 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7451
Zapasy lepsze beda pod SF napewno

U mnie kilku zapasnikow w klubie full wygrywaja zawodow bjj/sf

Co do judo to niech inni sie wypowiedza
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32580
Może skrzywdze tutaj osoby trenujące zapasy... ale dla mnie, osoby która trenuje judo już jakiś czas, a zapasy trenowała przez kilka treningów ( ) to judo jednak jest bardziej techniczne i najprostszy rzut judo zrobić trudniej niż proste obalanie zapaśnicze. Jednak siła wypracowana na siłowni to nie jest w 100% to czego się potrzebuje.. Rzekłbym nawet, że to właśnie na judo typowa siłowniana siła częsciej się przydaje niż w zapasach, gdzie na pewnym etapie jest strasznie dużo elementów zręcznosciowo akrobatycznych.. Ale to tylko moje zdanie

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3490
jak wyzej, pod SF bardziej zapasy

ale judo tez jest dobre, nauczysz sie technicznie rzutow ktore mozesz stosowac takze bez szmat, np. seoi nage (zapaśnicze "ramię"), judo takze dobrze wplynie na twoja koordynacje, balans i poczucie rownowagi w stojce. Szkoda ze nie masz mozliwosci trenowania wolniaka, ale w klasyku bardzo dobrze opanujesz klincz do sf, czego judo ci jednak nie zapewni.

wszystko rozchodzi sie wokol kwestii czy wolisz walczyc w gi czy bez

trenowalem judo i wlasnie zaczynam sie w zapasy bawic, niezaleznie co wybierzesz, zycze powodzenia :D zarowno judo jak i zapasy sa super i fajnie ze masz w takim wieku mozliwosc trenowania

pozdro

the purpose of any travel is to get home.

...
Napisał(a)
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 125433
Uważam podobnie,jak Kubek, zarówno zapasy,jak i judo uzupełnią się bardzo dobrze z bjj.
Wolisz walczyć w gi czy bez?
Chcesz startować w zawodach?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5910
do BJJ idz na Judo. Po 1 judo jest fajne i podobna płaszczyzna.
Po 2. Czego nikt nie zauwazył to Zapasy KLASYCZNE!!!! Tam nie ma zejscia w nogi. Mozna robic chwyty w stojce ale tylko od pasa w góre. Zapasy Styl wolny jest pod MMA,BJJ bo ma obalenia i zejscia w nogi
Idz na judo

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10548
dorzuć sobie jakis boks ;) czy coś w stójce ;)
...
Napisał(a)
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 125433
Mikunas,ale autor jasno określił w temacie,że zastanawia się między zapasami i judo, o boksie nie było mowy. Jasno zaznaczył też, że chce się nauczyć obaleń.

Adam - zapasy też są fajne

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5910
Saida
Sam trenowałem zapasy ale styl wolny. A nie klasyczny tak jak podany w temacie.... W klasycznym gdzie masz obalenia jak nie mozna do nóg schodzic. Owszem są tam rózne wiraże zeby kogos machnać na plechy. Ale Styl wolny jest bogatszy o obalenia i ma zaejscia w nogi róznego rodzaju.

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
sorry pomylka !! w moim miescie jest freestyle wrestling czyli styl wolny
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3490
to krotka piłka

walczysz w GI - tylko i wyłącznie judo
walczysz bez gi - wolniak

pzdr

the purpose of any travel is to get home.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zajecia wspomagające prosze o opinie

Następny temat

Trening w domu poza salą

electro
Polecane artykuły