
...
Witam co moge dodac do bjj (2x na tydzien) w ramach wypelnienia bjj obaleniami . W moim miescie jest bjj i zapasy klasyk ,w obach klubach mozna cwiczyc rekreacyjnie wiec wiek nie jest przeszkoda (23lata) ? Wiem ze judo jest bardziej dla "kotów" a zapasy traktuja obalenia bardziej silowo i co nie ukrywam bardziej mi sie to podoba bo sporo zelastwa na silce sie przerzucilo 

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Heh ja mam 14 lat prawie 15 :P w miesiące temu zapisałem się na BJJ i jestem bardzo zadowolony :) chociaż treningi nawet ostre też 2 razy w tyg. mam zamiar dorzucić do tego Kickboxing w lutym ;]
...
Zapasy lepsze beda pod SF napewno
U mnie kilku zapasnikow w klubie full wygrywaja zawodow bjj/sf
Co do judo to niech inni sie wypowiedza
U mnie kilku zapasnikow w klubie full wygrywaja zawodow bjj/sf
Co do judo to niech inni sie wypowiedza
...
Może skrzywdze tutaj osoby trenujące zapasy... ale dla mnie, osoby która trenuje judo już jakiś czas, a zapasy trenowała przez kilka treningów (
) to judo jednak jest bardziej techniczne i najprostszy rzut judo zrobić trudniej niż proste obalanie zapaśnicze. Jednak siła wypracowana na siłowni to nie jest w 100% to czego się potrzebuje.. Rzekłbym nawet, że to właśnie na judo typowa siłowniana siła częsciej się przydaje niż w zapasach, gdzie na pewnym etapie jest strasznie dużo elementów zręcznosciowo akrobatycznych.. Ale to tylko moje zdanie 
) to judo jednak jest bardziej techniczne i najprostszy rzut judo zrobić trudniej niż proste obalanie zapaśnicze. Jednak siła wypracowana na siłowni to nie jest w 100% to czego się potrzebuje.. Rzekłbym nawet, że to właśnie na judo typowa siłowniana siła częsciej się przydaje niż w zapasach, gdzie na pewnym etapie jest strasznie dużo elementów zręcznosciowo akrobatycznych.. Ale to tylko moje zdanie 
"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel
...
jak wyzej, pod SF bardziej zapasy
ale judo tez jest dobre, nauczysz sie technicznie rzutow ktore mozesz stosowac takze bez szmat, np. seoi nage (zapaśnicze "ramię"), judo takze dobrze wplynie na twoja koordynacje, balans i poczucie rownowagi w stojce. Szkoda ze nie masz mozliwosci trenowania wolniaka, ale w klasyku bardzo dobrze opanujesz klincz do sf, czego judo ci jednak nie zapewni.
wszystko rozchodzi sie wokol kwestii czy wolisz walczyc w gi czy bez
trenowalem judo i wlasnie zaczynam sie w zapasy bawic, niezaleznie co wybierzesz, zycze powodzenia :D zarowno judo jak i zapasy sa super i fajnie ze masz w takim wieku mozliwosc trenowania
pozdro
ale judo tez jest dobre, nauczysz sie technicznie rzutow ktore mozesz stosowac takze bez szmat, np. seoi nage (zapaśnicze "ramię"), judo takze dobrze wplynie na twoja koordynacje, balans i poczucie rownowagi w stojce. Szkoda ze nie masz mozliwosci trenowania wolniaka, ale w klasyku bardzo dobrze opanujesz klincz do sf, czego judo ci jednak nie zapewni.
wszystko rozchodzi sie wokol kwestii czy wolisz walczyc w gi czy bez
trenowalem judo i wlasnie zaczynam sie w zapasy bawic, niezaleznie co wybierzesz, zycze powodzenia :D zarowno judo jak i zapasy sa super i fajnie ze masz w takim wieku mozliwosc trenowania
pozdro
the purpose of any travel is to get home.
...
Uważam podobnie,jak Kubek, zarówno zapasy,jak i judo uzupełnią się bardzo dobrze z bjj.
Wolisz walczyć w gi czy bez?
Chcesz startować w zawodach?
Wolisz walczyć w gi czy bez?
Chcesz startować w zawodach?
Feel the pain and do it anyway...
Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html
...
do BJJ idz na Judo. Po 1 judo jest fajne i podobna płaszczyzna.
Po 2. Czego nikt nie zauwazył to Zapasy KLASYCZNE!!!! Tam nie ma zejscia w nogi. Mozna robic chwyty w stojce ale tylko od pasa w góre. Zapasy Styl wolny jest pod MMA,BJJ bo ma obalenia i zejscia w nogi
Idz na judo
Po 2. Czego nikt nie zauwazył to Zapasy KLASYCZNE!!!! Tam nie ma zejscia w nogi. Mozna robic chwyty w stojce ale tylko od pasa w góre. Zapasy Styl wolny jest pod MMA,BJJ bo ma obalenia i zejscia w nogi
Idz na judo
"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10
...
Mikunas,ale autor jasno określił w temacie,że zastanawia się między zapasami i judo, o boksie nie było mowy. Jasno zaznaczył też, że chce się nauczyć obaleń.
Adam - zapasy też są fajne
Adam - zapasy też są fajne

Feel the pain and do it anyway...
Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html
...
Saida
Sam trenowałem zapasy ale styl wolny. A nie klasyczny tak jak podany w temacie.... W klasycznym gdzie masz obalenia jak nie mozna do nóg schodzic. Owszem są tam rózne wiraże zeby kogos machnać na plechy. Ale Styl wolny jest bogatszy o obalenia i ma zaejscia w nogi róznego rodzaju.
Sam trenowałem zapasy ale styl wolny. A nie klasyczny tak jak podany w temacie.... W klasycznym gdzie masz obalenia jak nie mozna do nóg schodzic. Owszem są tam rózne wiraże zeby kogos machnać na plechy. Ale Styl wolny jest bogatszy o obalenia i ma zaejscia w nogi róznego rodzaju.
"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz
