SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczenia izometryczne.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8662

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Witam, mam pytanie odnośnie ćwiczeń izometrycznych. Po kontuzji kolana lekarz zalecił mi ćwiczenia izometryczne nóg, czyli napinania. Problem nie leży w samym wykonaniu ćwiczeń bo to banał Zalecono mi ćwiczyć codziennie, 10 serii, po 10 powtórzeń, 5 sekund napięcia. Wykonanie tego ćwiczenia w umiarkowanym tempie zajmuje mi ok. 10-15 minut. Ćwicząc codziennie nadaje jakiś bodziec mięśniom nóg (odruchowo ćwiczę obie naraz, mimo, że jedna jest niepełnosprawna), czy to nie zakłóci w jakiś sposób regeneracji mięśni? Jestem w stanie chodzić na siłownię 3x w tyg. FBW,czyli trening nóg jest częsty licząc izometrykę.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 85-88

Wzrost: 191

Cel treningowy: Póki co dynamika.

Staż treningowy na słowni: Ok. 2 lata.

Uprawiane inne sporty: Siatkówka.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Prof. siłownia.

Dieta: 4-5 posiłków; węgle złożone w pierwszych 3, proste w 4, piąty bez; białka zwierzęce; zdrowe tłuszcze w postaci orzechów, nasion itp. Nic nie liczę - intuicja, ale wiem, co jem.

Przeciwskaznania medyczne: W sumie... Brak.

Zażywane suplementy: Nic.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Ponawiam pytanie.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
a Twoje kolano jest już na tyle sprawne aby robić przysiady ?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Bólu wynikającego z samej kontuzji nie czuję, dlatego nie widzę żeby robić przysiady na małych ciężarach (80-100kg), które robię w 3 seriach po 15 powtórzeń. Jedyny dyskomfort z tego wynikający to, że czasem kolano mi wyskakuje gdy zrobię nagły skręt albo kolano będzie w trochę nienaturalnym położeniu, jeżeli tak jest, to sobie nastawiam i wszystko jest ok - zero bólu ani dyskomfortu - lekarz mówi, że więzadła są jeszcze luźne.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 5491 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 48122
czy lekarz zezwolił Ci na trening siłowy... wiedząc że będą w nim siady ?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Mogę trenować siatkówkę, chodzić na siłownię, kontuzja była dość dawno, ale regularnie odwiedzam lekarza (co 2 miechy), nie mam żadnych przeciwwskazań, a ćwiczenia izometryczne mam robić do momentu aż o nich po prostu zapomnę, ponieważ kalkulował siłownię i powrót na parkiet.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9742
jedynym, no może nie jedynym ale najważniejszym celem ćwiczeń izometrycznych jest zwiększenie siły i masy osłabionych mięśni.jak możesz(lekarz pozwolił) olej izometryczne i rób normalny trening siłowy( na nogi)

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9742
przewaga zwykłych ćwiczeń nad izometrycznymi to rodzaj skurczu mięśni- fizjologiczny(auksotoniczny) daje właśnie zwykły trening. proponuję ewentualnie dla siłowni Metodę ćw. czynnych z oporem wg. De Lorme i Watkinsa, ale myślę, że wolisz siłownię;)

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Kiedyś w KiFie czytałem, że wielu zawodowców stosuje izometrykę jako dodatek, ja też potraktowałbym to jako dodatek, a nie zamiennik.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9742
jakie mięśnie( grupy) masz napinać?możesz napinać, nie zaszkodzi:)uważaj na to wyskakujące kolano, żeby nie zrobiło się nawykowe!

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 5422 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45681
Ostatni raz wyskoczyło mi z 2-3 miechy temu, nauczyłem się już to kontrolować i unikać tych negatywnych ruchów. Mam napinać czwórki.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wytrzymałośc do walki bokserskiej

Następny temat

Jak ćwiczyć biceps i triceps bez sprżetu?

electro
Polecane artykuły