SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zapotrzebowanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38
Witam
Nigdy nie byłem szczupły ani bliski odpowiedniej wagi ale nie przeszkadzało mi to... do czasu.
Gdy w przeciągu kilku miesięcy przekroczyłem 90kg postanowiłem się wziąć za siebie.
Od kilku tygodni regularnie przeglądam forum i przygotowuję się do diety. Na dzień dzisiejszy starałem się ograniczyć/zrezygnować ze złych nawyków - odstawiłem cukier, fast foody i inne śmieci. Dania obiadowe złożone są głównie z piersi kurczaka i wołowiny.
Każdego ranka zaczynam dzień owsianką, a kończę twarogiem.
Póki co jestem pozytywnie nastawiony do redukcji i na dzień dzisiejszy nie odczuwam braku śmieciowego jedzenia.
Od dwóch tygodni regularnie 3x w tygodniu wykonuję trening siłowy przez ok 80min, a bezpośrednio po nim biegam ok 40min.
Po dwóch tygodniach zrzuciłem 1.5kg bez układania diety ale chciałbym ją zacząć w przyszłym tygodniu.

I tu pojawił się problem... wg Vitalmaxa przy redukcji moje zapotrzebowanie przy powyższych danych wynosi
2300kcal
b: 2,1
t: 1,3
w: 1,4
i nijak nie mogę się uporać z węglami bo samym śniadaniem mógłbym je wybrać na cały dzień.
Zastanawiam się czy utrzymując mój obecny, treningowy tryb życia ustalić sobie ww ok 3g/kg zwłaszcza, że już zrzuciłem ok 1,5kg.
Oczywiście chciałbym zrzucić jeszcze ok 8kg ale bardziej zależy mi na wyrzeźbieniu ciała i silę ponieważ tego mi najbardziej brakuję przy swoim wieku, a wagę zredukować długoterminowo o parę kg.

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 90

Wzrost: 180

Obwód klatki: 105

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 95

Obwód uda: 63

Obwód łydki: 41

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: brak

Aktywność w ciągu dnia: studia - mała

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3x w tygodniu po 80min siłowego i 40min aerobowego bezpośrednio po, basen raz w tygodniu

Odżywianie: przygotowania do diety

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: bez zastrzeżeń

Preferowane formy aktywności fizycznej: j.w.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1305
3g/kg mc ww to jest dobra pozycja startowa. 1.4 to stanowczo za mało.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38
A co z zapotrzebowaniem kalorycznym?
Wg Vitalmax jest na poziomie 2600kcal jednak zastanawiam się czy nie zrobić redukcji do 2300kcal... chociaż jak pisałem wcześniej wtedy zaproponował mi b/t/w/ na 2.1/1.3/1.4
Przy 2600 miałbym 1.9/1/3.1 i to chyba będzie to.
Jednak proszę o potwierdzenie bo być może powinienem ograniczyć ww.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3220
Tylko pewnie vitalmax odejmuje CI już 300 kcal, więc jak odejmiesz jeszcze 300 to już może być za dużo, szczególnie na początku, na dzień dobry możesz zacząć od bilansu zero, bilans zero + ćwiczenia powinny dać jakieś efekty później będziesz odejmował, jak odejmiesz za dużo od razu może niedobrze z jojo włącznie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38
W Vitalmaxie nie wybrałem ani redukcji ani masy więc jest to bilans zerowy
Zdziwiło mnie, że ustawiając redukcję z -300kcal od razu narzuciło mi ww z 3.1 na 1.4
Wydaje mi się, że to troszkę dużo i ciężko jest wyżyć przy 126g ww dziennie :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11710
Nie kieruj się Vitalmaxem. Ułóż sobie sam rozkłąd BTW, taki, na jakim będziesz sie dobrze czuł. Zacznij od zerowego zapotrzebowania kalorycznego. Jesli waga nie ruszy, obcinaj po 100kc. Jak waga zacznie spadac, wprowadz sobie dni z niskimi i wysokim weglowodanami.

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2010-10-06 11:59:03

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

Potrzebuje informacji

electro
Polecane artykuły