SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia stosowane w treningu wyciskania

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2596
zgadzam się z kolegą Pakerem

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
"...podstawowe:wyciskanie na ławce płaskiej, dociskanie(niektórzy wprowadzaja w okresie startowym), wyciskanie waskim chwytem,wyciskanie na skosie do dołu,wyciskanie na skosie do góry,pompki na poreczach.To one dają podstawy siły i buduja baze do pobijania rekordów."
Panowie prosze uważnie czytać!
Poza tym zawsze podkreślam że podstawą sa proste ćwiczenia nawet dla zaawansowanych zawodników


Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Ale oczywiście zgadzam sie z Wami, postaram sie w przyszłości opisać coś dla początkujących.
W treningu początkującego jest również miejsce na trening na 1-3 powtórzeniach ale okresowo i po odpowiednim przygotowaniu siłowym. Nastepnie zmniejszenie intensywności treningu (w okresie po zawodach) i stopniowe dochodzeniu do cieżarów submaksymalnych i maksymalnych.
Taka przemyślana cykliczność z różnicowaniem ćwiczeń zapobiega "wypaleniu" młodego zawodnika.


Power comes from God.


Zmieniony przez - kingeri w dniu 2003-04-05 17:04:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2596
Uważam że dla początkujących stosowanie specjalistycznych wyciskań jest jeszcze w jednym szkodliwe a chodzi o technikę specjalistyczne ćwiczenia dociski, negatywne wyciskania itd. mogą spowodować utratę czystej siłowej techniki. chodzi mi o to ż epoczątkujący moim zdaniem winni uczyć się pierw techniki czystego siłowego wyciskania. Czyli bierzesz sztandę opuszczach na klatę jak ja to mówie mówisz "Zdrowaśkę" i dopiero wyciskasz z martwego punktu siłowo ładnie. Kiedyż jeden ruski cieżarowiec powiedział tak tylko silne mieśnia sa w stanie prawidłowo technicznie wyciskać, i on proponował aby zwiększyć siłe poszczególnych mieśni bioprących udział w danym boju aby poprawić technikę. Oczywiście jest to jeden z sposobów a nie dogmat. Dopiero pózniej w tą czysta technike siłową trzeba uczyć kogoś wszp€łczesnej techniki trójbojowego wyciskania ( swoją droga dla nie trójbój siłowy robi się coraz bardziej techniczny i co raz bardziej nad żywą czysta siła zaqczyna dominowac ruchomosć w stawach czyli technika oszukiwania grawitacji ). Gdy ja byłem młody to ktoś mnie mądrze poprowadził i nauczył pierw odruchy czystego dzwigania z martwego punktu- efekt nigdy nie miałem większych problemów z spalaniem bojów. Zapraszam do dyskusji

pozdrawiam Tomasz "Tompoz"

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
"nigdy nie miałem większych problemów z spalaniem bojów"??????

Ktoś inny, ale to już nie rosyjski ciężarowiec powiedział:

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał."

Jeśli pierwszym nauczonym ruchem wykonania boju będzie ruch prawidłowy technicznie (nie piszę o dźwiganiu dużych ciężarów!), to w poźniejszym czasie stosowanie ćwiczeń innych niż techniczne nie zaburzy techniki wykonania boju w takim stopniu, w jakim zaburzyłby stając się odruchem pierwotnym.

Pierwsze treningi winny się koncentrować na nauczeniu techniki plus ćwiczenia siłowe i rozciągające, wzmacniające technicznie te fazy, w których zawodnik nie jest w stanie wykonać prawidłowego powtórzenia. Dopiero po okresie nauki prawidłowej techniki można zastosować w szerszym zakresie ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Piszę o z a w o d n i k a c h trójboju siłowego, a nie o niedzielnych siłaczach. Trudno mi wyobrazić sobie chłopaka, który przychodzi na podnoszenie ciężarów a trenuje ogólnorozwojowo kulturystykę, bo ta go ogólnie "wzmocni" i przygotuje siłowo do ciężarów. Z trójbojem jest podobnie - należy uczyć przyszłego zawodnika techniki zanim wystąpią złe nawyki ruchowe. Złe nawyki są później bardzo trudne do wykorzenienia, zwłaszcza gdy wiąże się z tym okresowe zejście z ciężaru i spadek formy.

To nie lata 60-te gdzie ś.p. red. Zakrzewski promował 3-miesięczną osnowę siłową zanim podjęte zostaną jakiekolwiek ćwiczenia z obciążeniem! Najpierw należy nauczyć się techniki, później idzie siła ogólna, ukierunkowana, specjalna i wysoce wyspecjalizowana. Każdy etap ma swój czast trwania i przy zastosowaniu tego schematu, wieloletniego, rzecz jsna, zawodnik może w pełni wykorzystać swój potencjał. Pominięcie którego z nich przyspiesza uzyskanie wysokiego wyniku, ale nie osiągnie on najwyższego pułapu możliwego do osiągnięcia przez danego zawodnika.

Wielu zawodników pomija ten schemat przechodzenia poszczególnych etapów, bo nikt nie chce czekać 15 czy 20 lat na osiągnięcie pełni możliwości siłowych. Każdy chciałby być mocny już teraz czy w ciągu 2-3 lat. Oczywisty błąd, bo malejąca krzywa informacyjności ćwiczeń w zależności od czasu (krzywa przypomina odbitą poziomo krzywą logarytmiczną zbliżającą sie asymptotycznie do osi czasu od strony wartości dodatnich osi informacyjności), poprzez stosowanie mocniejszych bodźców niż optymalne przesuwa ją bliżej pionowej osi informacyjności. Lub, jak kto woli, całka z tej krzywej zmniejsza się (pole między krzywą a poziomą osią czasu i pionowa osią informacyjności).

Zdaję sobie sprawę, ze te rozważania nie zostaną poważnie potraktowane przez chłopaka chcącego jak najszybciej pochwalić się medalem z zawodów. Niemniej, czułem się w obowiązku je napisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2596
i tu z kolegą Pakerem całkowicie się nie zgodzę. PO piewrsze ja pisałem jednoznacznie że trzeba ćwiczyć technikę trójbojową ale tą klasyczną bez współczesnych udziwnień i równolegle budować siłę ogólna. Uważam ze dopiero póżniej trzeba kogoś uczyć techniki trójbojowej tej specjalistycznej ( wsołczesnej czyli moski dozwolone, róznego rodzaju podchwytu i nachwyty w martwym i td.). Dalej kolega porównał przygotowanie do trójboju i cieżarów poprzez trening kultyrystyczny. BZdura kompletna przygotowanie kultyrystyczne a dokładnie trening typu robieni masy jest idelanym wprowadzeniem do przyszłej specjalizacji w trójboju siłowym, a jkao przygotowanie do podnoszenia twz. olimpijskich cieżarów to juz trochę nie bardzo m.in. iż cieżary są bardziej dynamiczne ( niekoniczność posiadania aż tak duzęj masy miesniowej procentowo ), cieżary wymagają specjalnej ruchomosci w stawach ( wyniku duzej pracy wyciskanie n aławce i wszelkie cwiczenia na klatkę następuję sciągniecie miesni piersiowych co bardzo zakłóca technikę rwania chodź trochę niektórzy ciezarowcy dla odmiany wyciskają na ławce ). Reasumując uważam zę młody człowiek winien pierw rozwinąć ogólna masę mieśniową i ogólną siłe z jednoczesną nauka techniki trójbojowej lae tej starej klasycznej bez współczesnych udziwnień, mam dosc patrzenia na siłowniach jak 16 latek próbuję wycisnać 60 -70 kg i stosuje mostek, powinien wziaść 50-60 i ładnie opuścić n aklatkę i z marttwego punktu cisnać. Uważam że właśnie trening kulrytystyczny typu budoweanie masy mieśniowej 6-12 powtórzeń to jest najlepsza baza w temacie początkowego budowania masy mieśniowej i siłu ogólnej. Wpółcczesny sport rzeczywiscie stosuje wczesną specjalizacje ale ze względu na presie wyniku a nie efekt końcowy. Wielu cieżarowców było zajechanych właśnie poprzez za młodu sztuczne trzymanie w nizszych kategoriach wagowych, młody człowiek winien ćwiczyć zwiekszać relatywnie mase mieśniowa i raz nan jkaiś czas robić treningi na siłę.


zapraszam do dyzkuscji

Tomas z"Tompoz"

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Mam wrażenie Tompoz ze rozmawiacie z Parkerem o dwóch innych rzeczach-parker o trójboju wyczynowym ty o rekreacji.
Jeżeli chodzi o wyczyn to Parker ma stu procentową rację. Wczesna nauka techniki równolegle rozwój siły i wzmacnianie mięśni.To są fakty.
Tutaj rozwój zawodnika, zwiekszanie jego wagi itd. zależy od bardzo wielu czynników , które powinien rozpoznać prawidłowo trener.
A tak na marginesie co masz Tompoz do mostków w wyciskaniu, bo z wielką zacietością je atakujesz?
Tu nie wyciskasz żeby rozwijać miesnie piersiowe, ale żeby wiecej podnieśc- mostek rzeczywiście pomaga.Poza tym przyjrzyj sie w jaki sposób pracuja stawy ramieniowe-tutaj technika również zabezpiecza przed kontuzjami.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Coś mi zablokowało połączenie z serwerem, bo nie mogłem wysłać odpowiedzi. Czynię to teraz.
---

Słowa "całkowicie", w świetle tego co napisałem, lepiej nie wypisywać, bo oznacza ono negację wszystkiego co napisałem ciut wyżej.

W takim razie jak wygląda ta klasyczna technika trójbojowa i co to są te współczesne udziwnienia? Poza mostkiem rzecz jasna. I jakie elementy składają sie na technikę specjalistyczną? Jeśli nie stosować w MC nachwytu czy podchwytu, a najlepiej i jednego i drugiego naraz (uchwyt naprzemienny), to jak chwytać sztangę?

Czy kolega Tompoz widział jak najlepsi zawodnicy wykonują wyciskanie i przysiad? Dynamicznie! To jest kluczem do dobrego wyniku. Dużo mniej jest zawodników wykonujących boje w sposób powolny. Dynamika jest więc ważna od samego początku. A robienie masy nie polega na robieniu dynamicznych, zrywowych, ruchów.

Czy tylko ciężary wymagają specjalnej ruchomości w stawach? Czy trójbój nie wymaga określonego zakresu ruchomości w stawach? Widziałem wielu zawodników, dla których kluczem do wykonania prawidłowej techniki, tzn. zgodnej w wymogami fizjologii normalnego zdrowego organizmu, było zwiększenie w nich ruchomości oraz rozciągnięcie mięśni i ścięgien. Gdyby tego nie zrobili nikt by im bojów nie zaliczył. Ba, ćwiczenie ich byłoby szkodliwe dla zdrowia. Gdyby trenowali na masę powstałyby karykatury ludzi i kadydaci na wózek. Takich aparatów na siłowni już miałem i sporo czasu kosztowało przywrócenie ich do normalności. Trójbój okazał się dla nich wybawieniem.

W treningu trójboju nie chodzi o masę, nawet w początkowym stadium trenowania, a o podniesiony ciężar przy możliwie optymalnej masie. Dlatego jestem przeciwnikiem zbijania wagi w młodym wieku, choć to niektórym trudno wytłumaczyć, bo widzą doraźne korzyści.

"raz nan jkaiś czas robić treningi na siłę. " - czyli na jaki czas? kiedy? i jak często? z jakim obciążeniem?

Coś mi się wydaje że kolega Tompoz pomylił tójbój z jakąś inną dyscyplina sportu! Z jaką? Nie wiem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Kingeri doskonale widzi (widać to również po postach w tym dziale), że młodzi ludzie przychodząc na siłownię mogą sobie nieźle zaszkodzić gdy chcą dźwigać duże ciężary. Nauka techniki to podstawowa sprawa jaką należy wpoić nie tylko przyszłemu zawodnikowi, ale każdemu kto na siłownię przychodzi. Właśnie na siłowni można sobie naprawdę zaszkodzić! Dobra technika i odpowiednie przygotowanie do niej przeciwdziała temu. Nawet tym, którzy nie chcą dużo dźwigać. Później bardzo trudno naprawić szkody zdrowotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2596
Chłopaki albo nie czytacie moich postów dokładnie albo..............
1. pisałem w swoich postach o treningu dla początkujących a tu mi jeden z was wyskakuje z sportem wyczynowym.
2. tak uważam ze wspołczesna technika trójbojowa to wielkie oszustwo trójbój wymyslili amerykanie jak zaczeli dostawać w dupę od Ruskich w cieżarach w latach 50 ( Anderson dostał w dupę od Własowa na Olimpiadzie i wymyslił trójbój ) i trójbój miał być sportem w którym wygrywają ludzie czystą żywa siła miał to być sprawdzian tej siły a co jest w tej chwili koszulki, technika posunięta do absurdu, coraz bardziej w trójboju zacvzyna dominować technika i ludzie o niedostatecznej ruchomości w stawach mają problem mimo wilekiej żywej siły, trójbój miał być odpowiedzią na techniczne cieżary ilompijskie a jka sie rowinał rozwinał sie wzłą strone w stronę wymyslania techniki byle tylko nie łamać przepisów, powtarzam młody człowiek pierw musi się nauczyć wyciskać równo ibiema rękami, odnaleść drogę z jka wegruje sztanga do góry apózniej bawic sie wmostki i inne próby oszukiwania regulaminu poszczególnych bojów, mozę koledzy macie suksesy w trójboju siłowym i mas zrekordy życiowe są imponujące ale pamiętajcie że doradzacie tu ludziom i prawie każde tow asze doradzanie to łańcuchy, wyciskania negatywne , dociski itd. Tu jeden kolega coś tam wspomniał zę paru połamanćow uratował na siłowni - spójrz w drugą stronę kolego ja widzę pełno gówniarzy n asiłowniach co maja 16-18 lat wyciskają m amaxa 70-80 kg i kłada sobie na sztangę 90 kg i tylko opuszczają a jego kolega o tej samej siłe ma problemy z uniesiem temu koledzy szgtangi by mógł sobie ja opusćic ćwiczenia typu opuszczanie na cieżarach ponad 100 %, wyciskanie negatywne , cząstkowe, łańcuchy itd to naprawdę ćwiczenia bardoz specjalistyczne i nie koniecznie potrzebne dla młodych chłopaków. Uważam ze droga powinna być taka chłopak ma 16-18 lat idzie na siłownie tam 2 lata ćwiczy szerokorozumiane ćwiczenia kultyrystyczne w miedzy czasie dochodzi do wniosku że jest silny i lubi "ten sport" i wtedy gdy m apodstawę masy, siły ogólnej , wytrzymałości siłowej ( metoda body builing to wspaniała metoda ćwiczenia wytrzymałości siłowej ) i bierze sie z amniej badż bardziej specjalistyczny trening trójboju siłowym. Robicie ten sam błąd co często sie robiło przez wile lat w cieżarach szybką specjalizację ja wiem chłopaki że macie iwleką wiedzę że macie wiedzę oparta na swych doswiadczeniach ale pamietajcie że trening siłowy to wielka odpowiedzialność. Piszecie żę współczesni mistrzowie trójboju dzwigaja siłowo a czy ja twierdzę zę wyciskanie z martwego punktu pozwala dzwigać wiecej - nie bezpośrednio dzwiganie z martwego punktu pozwala najlepiej rozwinać podstawową cechę potrzebna w trójboju czyli czysta zwą siłe.A ci zawodnicy mistrzowie co robią szeroki uchwyt poprzez mostek zwmniejszenie drogi sztangi do minimum i własn\ciwie plus koszulka i robi sie dociskania a nie wyciskania.Pamietacie jak do 1972 roku w ciezarach olimpijskich byl 3 boje - było wuciskanie w staniu i wtedy do wyciskanie byłó z martwego punktu ( statyczne ) a nie jka podrzut a dokładnie jego końcowa faza czy wybiecie sztangi do góry i jaki był tego efekt wtedy zawodnicy nie mieli tak dużych problemów z wybiciem sztangi w podrzucie do góry jak teraz a dlaczego bo mieli w tym zakresie ruchu duzą czysta siłę statyczną dzikei właśnie wysiakniom statyucznym. Mieli po prostu i silne i dynamiczne tricepsy.

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy ! Chcę na zawody :(

Następny temat

Arnold Classic's 2003 !!!

forma lato