Szacuny
0
Napisanych postów
473
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
3019
Witam, chcę zacząć trenować sporty walki. Mieszkam w Olsztynie, jest tam pare klubów ale trzy mają największą renomę. Mam do wyboru Muay Thay , Boks , MMA. Dodam że ćwicze na siłowni 3 lata, zaraz będą głosy że siłownia i sw to dwa różne światy. Zgadzam się, ale przynajmniej siły troszke sobie zrobiłem, jeśli chodzi o doświawdczenie ze sztukami walki to trenowałem troche na worku, z kumplami którzy ćwiczyli w klubie kick boxingu. Ale uznaje że prawie nic nie umiem, nie ma się co oszukiwać trening pod okiem fachowca a trening samotny to wielka różnica...
Podsumowując, wiadomo że decyzja należy do mnie, wiadomo że powinienem podjąć ją zgodnie z tym jaki sport mi się najbardziej podoba. Jednak mam dylemat, gadałem z paroma osobami i radzili mi abym nie szedł na MMA kiedy jestem zielony zarówno w stójce jak i parterze, radzili żebym rok pochodził na boks albo bjj czy nawet judo(choć judo dla mnie to wyjątkowo głupi sport. nie ujmując tym co go trenują, każdy lubi co innego) a dopiero potem zapisał się na MMA i tam zaczął treningi. Co o tym myślicie? Może jakieś doświadczenia podobne mieliscie albo coś macie do dodania?
Szacuny
37
Napisanych postów
3273
Wiek
34 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
34107
Mianowicie, w jakim czasie dochodziliście do powiedzmy niezłej kondycji?
Nie wiem co to znaczy "niezła" ale kondycję wypracować można zależnie od tego ile czasu się na nią poświęci. Jeden kondycję może robić pół roku, drugi dwa miesiące, trzeci może nigdy jej nie zrobić.
I druga sprawa, jeśli chodzi o redukcje, to można liczyć że utrata zbędnego fatu powinna być dość szybka?
Szacuny
0
Napisanych postów
21
Wiek
30 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
494
Polecał bym na początek Muay Thai,lub Boks.Potem możesz sobie iść na MMA ...takie jest moje zdanie...a tak a pro po siłownia powinna się znaleźć w planie treningowym...ale nie musi...powodzenia na treningach;)
Szacuny
65
Napisanych postów
3834
Wiek
34 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
41311
Na MMA masz i stójkę i parter ,ale ja osobiście popieram zdanie tych paru znajomych ponieważ jak mam opanowaną stójkę/parter to potem się przykładasz do 1 rzeczy
Jak masz zamiar trenować w przyszłości MMA wybieraj MT.
Szacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
...radzili mi abym nie szedł na MMA kiedy jestem zielony zarówno w stójce jak i parterze... - nie słuchaj ich - siłę bardziej będziesz wykorzystywał na MMA niż na Muay Thai czy boksie.
...judo(choć judo dla mnie to wyjątkowo głupi sport... - zmieniłam zdanie. Taki głupek jak Ty niech pozostanie na siłowni - od tych sportów trzymaj się z daleka
Szacuny
0
Napisanych postów
473
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
3019
Właśnie chodzi o to że mam czas na 2treningi SW w tygodniu, nie chce rezygnować z siłowni i ćwiczyć 3x w tygodniu, do tego dochodzą studia więc myśle że czasu poświęce optymalnie na to wszystko więcej nie dam rady. Co do przyłożenia się konkretnie do stójki i parteru, właśnie tego się troche obawiam, że próbując ogarnąć 2 rzeczy na raz cięzko bedzie, skupie się przypuścmy na stójce a dół zaniedbam albo odwrotnie a potem będzie kłopot (chociaz oczywiscie starał bym sie pracowac i nad tym i nad tym).
A jeśli chodzi o te nieszczęsne judo.. napisałem chyba w 1poście dość grzecznie, nie mówie że ten sport nic nie daje, albo że ludzie trenujący go nie są 'kozakami' i nie położyli by nie jednego. tego nie powiedziałem.. Ale nie zmienia to faktu, że ten sport może mi sie nie podobac, może wydawać mi się nudny i moge wolić inne sporty? To już musi podobać mi się ten sport bo Roman go trenuje czy szanuje?... W tym sęk że nie musi :). Jakbym tak podchodził do sprawy to musiał bym kochać wszystkie sporty bo zawsze ktoś sie zbulwersuje
Szacuny
0
Napisanych postów
473
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
3019
Nie spamuje, po prostu temat obejmuje zarówno MMA, jak i BOKS czy MT, więc napisałem na dwóch działach bo nie ma jednego który zawiera to wszystko razem
Szacuny
37
Napisanych postów
3273
Wiek
34 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
34107
Ja bym początkowo radził Ci wybrać boks. Załapiesz podstawy, nauczysz się uderzać a w razie, gdyby nie odpowiadało Ci, możesz przenieść się na coś innego. Co do tego Judo to sam tak kiedyś myślałem, do póki nie zobaczyłem profesjonalnego treningu sekcji Judo. A negatywne opinie o tym stylu raczej wynikają z braku wiedzy na jego temat...