hiit można robić nie odrywając nogi od ziemii :P , Tabata jest odmianą HIITA, po prostu w tabacie stosunek pracy do odpoczynku jest 1:0,5 a w hicie 1:2 lub więcej
W tabacie robisz 4 minuty
W hiicie od 5 do 20.
Tak więc thusters'ami albo przysiadami ze sztanga z przodu, można robić HIIT'a :P
Chodzi o zwiększenie tętna do 95% max, potem poprzez odpoczynek, zbicie tętna do ~65 i potem znowu jazda na maxa ;]
Nie wiem dlaczego ludzie tyle kombinują, ma być 8 serii w tabacie to tyle ma być, takie mają być
przerwy między seriami, a nie inne. Jak nie możesz zrobić to znaczy, ze albo kondycja za cienka albo za duże obciążenie. Tak więc zmniejszasz obciążenie.
Kiedyś w wakacje zrobiłem hiita 3x w tygodniu i 3x trening siłowy , po tygodniu takiego treningu miałem typowe objawy przetrenowania :) tak więc , troche sie o******lasz :D