SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aeroby odpadają, tabata wystarczy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
czy tabata 3-4 w tyg wystarczy zamiast aerobów?
nie mogę biegać z powodu stawu skokowego, nie chcę się tłumczaczyć, po prostu bieganie odpada
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 978 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19371
a aeroby to tylko bieganie?!

Pływać nie możesz? Na rowerze jeżdzic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
nie wiem jak żelazne macie organizmy, lub jak pieprzycie te treningi, że dajecie radę tabatę 4x w tygodniu, spróbuj zrobić ją jak facet - np siady ze sztangą z przodu, zobaczymy czy dalej będziesz miał ochotę na taką ilość, lepiej zrobić coś raz, a porządnie.

masz temat podwieszony z innymi treningami metabolicznymi, możesz skorzystać.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-04-18 15:44:14

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
basen odpada bo traciłbym więcej czasu na dojazd, a z rowerem to też różnie bo problem jest ze stawem skokowym, jak dłużej pobiegam albo popedałuje to czuję dyskomfort, pytam o tabate bo wszystko co obciąża staw skokowy, znaczy się nie nacisk tylko ruch odpada

właśne jestem godzinę po tabacie, zrobiłem 4serie czegoś w rodzaju mc połączonego w wiosłem, nie wiem jak to się nazywa, ale takie "dynamiczne" wiosłowanie, a potem od razu 4s przysiadów ze sztangą z przodu (miał być thruster w czterech seriach ale 3s już nie dałem rady wyciskac wiec tylko siadałem)


odruch wymiotny po szklance wody był więc chyba sie nie opieprzałem



hiit też odpada , jw napisałem


edit, nie robiłem 8s sidaów bo bym chyba stracił przytomnośc, kończe 1 tydz tabaty więc wiem juz na ile mnie stać



Zmieniony przez - al2 w dniu 2010-04-18 15:54:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3139
hiit można robić nie odrywając nogi od ziemii :P , Tabata jest odmianą HIITA, po prostu w tabacie stosunek pracy do odpoczynku jest 1:0,5 a w hicie 1:2 lub więcej
W tabacie robisz 4 minuty
W hiicie od 5 do 20.

Tak więc thusters'ami albo przysiadami ze sztanga z przodu, można robić HIIT'a :P
Chodzi o zwiększenie tętna do 95% max, potem poprzez odpoczynek, zbicie tętna do ~65 i potem znowu jazda na maxa ;]

Nie wiem dlaczego ludzie tyle kombinują, ma być 8 serii w tabacie to tyle ma być, takie mają być przerwy między seriami, a nie inne. Jak nie możesz zrobić to znaczy, ze albo kondycja za cienka albo za duże obciążenie. Tak więc zmniejszasz obciążenie.

Kiedyś w wakacje zrobiłem hiita 3x w tygodniu i 3x trening siłowy , po tygodniu takiego treningu miałem typowe objawy przetrenowania :) tak więc , troche sie o******lasz :D

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
Tak więc thusters'ami albo przysiadami ze sztanga z przodu, można robić HIIT'a
znam założenia hiita, chyba podziękuję

nie robię 8 serii siadów bo mimo wszystko są to ćwiczenia męczące zbytnio same uda, dopiero zaczynem i robię więcej ćwiczeń bo z jednym bym nie dał rady, zreztą nie o to pytałem, chodzi mi o to czy mając dietę uczciwą wystrczy mi ta tabata zamiast aero?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań

Następny temat

Jaką dietę stosować z taką budową ciała?

WHEY premium