SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Masakryczna szybkość

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 622
http://www.bushi.net.pl/index.htm?module=movies&id=1390&page=

Co myślicie o szybkości tego gościa? Bo ja prawde mówiąc widze coś takiego pierwszy raz w życiu, i jestem zdruzgotany szybkością tego ziomka. Gdy przyśpiesza po prostu nie widze jego uderzeń. Kopnięcia też ma "niezłe". I zastanawiam się czy osiągną to dzięki ćwiczeniom czy poprostu ma do takiej szybkości wrodzone predyspozycje? Co o tym myślicie?

Bo powaga zabija powoli...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
Niby czemu ręka wiodąca osoby leworęcznej (czyli lewa) miałaby być gorsza od reki wiodącej osoby praworęczne (czyli prawej)?

Wcale tak nie twierdzę. Nie chodzi o rękę, ale o pozycję i ciosy wyprowadzane nią. Wyprowadź prawy prosty z pozycji klasycznej, a potem z pozycji odwrotnej. Chyba bez eksperymentów można stwierdzić, że z pozycji klasycznej ten cios będzie lżejszy. Oczywiście, w pozycji odwrotnej prawy prosty (cały czas mówimy o oosobie praworęcznej) będzie silniejszy niż lewy prosty z klasycznej. Ale to tak jakby stawianie wszystkiego na jedną kartę. Walczymy tak bo dzięki temu szybkie proste będą miały więcej siły (jednak mniej niż gdybyś uderzył tak z pozycji klasycznej). Jednak uderzając z większą siłą, jednocześnie uderzami nieco wolniej. To, że najszybsze ciosy nie powstrzymają przeciwnika a najsilniejsze nie dojdą do celu, nie wzięło się z nieba . A jak wspomniałem walcząc w pozycji odwrotnej osoba praworęczna stawia wszystko na ten właśnie prawy prosty bity z przedniej ręki. Lewy prosty jest zbyt wolny, poza tym sporo słabszy i mniej użyteczny.

Gdy mańkut walczy w pozycji odwrotnej oczywiście wszystko jakby się wyrównuje, dlatego trzeba tu patrzeć właśnie np na to by bić w wątrobę - gdy jest odsłonięta to jest słaby punkt, przeciwnik go ma, Ty nie - warto skorzystać Oraz narzucanie kierunku krążenia wokół siebie przynosi praworęcznemu bonus zwłaszcza przy walce z mańkutem. Opisałem to już wyżej, Ty chcesz chodzić zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby łatwiej parować jego proste i jednocześnie oddalasz się od piorunującej broni - lewego prostego który oprócz wszystkich tych zalet które mają proste z tylnej ręki prawego boksera, posiada jeszcze jedną: większość praworęcznych jest na niego o wiele gorzej przygotowana niż na taki sam cios innej praworękiego. Mańkut zaś chce chodzić w kierunku przeciwnym - dla tych samych korzyści. Dlatego właśnie tak ważna tu jest inicjatywa

Jak widzisz nie napisałem nigdzie, że lewa ręka leworęcznego jest gorsza niż prawa ręka praworęcznego. Chciałem jedynie wykazać, że mańkuci to wcale nie ringowi zabijacy (a jak już to na pewno nie przez to, że urodzili się lewo- a nie prawo-ręczni).

A co do tego czy walczy się z ręką wiodącą z przody czy z tyłu podyskutuj z MichalemJF
Przecież można walczyć zarówno tak i tak. Tyle, że taktyka walki znacznie się wtedy różni

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2009-12-03 19:02:10

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14133
Taa, niezły ziom
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1921 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14221
jest szczupły i lekki - jest szybki ale to nic niezwykłego - popatrz nap na boks w niższych kategoriach wagowych a zobaczysz jaką tam mają szybkość.
Co do osiągnięcia tego to - trening, trening i jeszcze raz trening w dobrym klubie, oraz waga nie duża.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-11-02 12:06:46

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 7 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 46052
Predyspozycje wrodzone też się bardzo liczą, no i w miarę lekka waga jak wspominał Yang.
Na mnie aż takiego wrażenia nie film nie zrobił - też widziałam podobnie szybkich jak nie szybszych bokserów i thaiboxerów. Uderzeń mojego trenera z thai'a często nie widziałam nawet po dłuższym czasie chodzenia na zajęcia

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Jak Searme, to na mnie wrażenie nie robi. Inna sprawa jak stukilowy chłop nokałtuje równie szybką obrotówką

Generalnie szybko macha, ale mało tam biodra, siły w tych jego uderzeniach. Bez sensu

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1921 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14221
to yongchun jest (któraś odmiana) - dlatego nie ma bioder.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Dlatego słabe i dlatego bez sensu.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79498
Yang-to nie yongchun-to jeden z przedstawicieli JKD,Tommy Carruthers,chyba nawet z linii Teda Wonga.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
To tym bardziej wiadomo czemu słabe i bez sensu

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79498
Ciiiii.Bo ktoś w Brodnicy usłyszy

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
I co zrobi? Pobije mnie?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejna walka Rafała Simonidesa w Tajlandii! (7.01.2010)

Następny temat

Suple - propozycje

electro
Polecane artykuły