SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

problem z planem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Ćwiczę jakieś 6 miesięcy, na początku ćwiczyłem w szkolnej siłowni raczej nędznie wysposarzonej jakieś 4 mies temu zapisałem się na siłownię i ćwiczyłem planem który sam sobie ułożyłem (split) jednak chciał bym spróbować FBW. Efekty są takie sobie ogólnie zdaje mi się ze mój plan jest trochę do "dupy" więc go tu przedstawiam i prosił bym o pomoc w ułożeniu czegoś nowego. Dodaje ze nie ćwiczyłem nóg. Mam lekkie skrzywienie kręgosłupa jednak mimo iż jest ono lekkie wolał bym unikać ćwiczeń mocno obciążających kręgosłup jak przysiady czy martwy ciąg.

PON:

klata:

- wyciskanie na ławce poziomej 4 serie (14,12,10,8)
- wyciskanie na ławce skośnej 5 serii ( po 10 pow)
- butterfly 5 serii ( po 10 powt)

triceps:

- wyciskanie hantla zza głowy 6 serii (8 powt)
- pompki na triceps 4 serie ( 10 powt)
- i 4 serie po 10 powt na wyciągu niestety nie potrafie nazwać tego ćwiczenia ;p

ŚR:

Barki, ramiona

Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie ( 10 powt)
Wyciskanie sztangi z za głowy 4 serie (10 powt)
Wyciskanie sztangielek 4 serie (10 powt)

Szurgsy
4x wznosy barków z hanklami 4 serie (10 - 12powt)
4x wznosy barków z sztangą 4 serie (10 - 12 powt)

Biceps:

Uginanie ramion podchwytem z rączką na wyciągu 4serie (10 powt)
Uginanie ramion ze sztangielkami na siedzącą 4 serie (10powt)
Uginanie ramion ze sztangą na stojąco 4 serie (10 powt)

Przedriamiona:

Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 5 serii (10powt)

PT:

Plecy

Ściąganie drążka w siadzie 4 serie (10powt)
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie 4serie(10powt)
Podciąganie sztangielki w opadzie 4 serie (10 powt)
Unoszenie tułowia z opadu 5 serii (10powt)

Nogi:

....

Do tego co trening na brzuch:

4x spięcia z uniesionymi nogami (do bólu)
4x unoszenie nóg z podporą (10 - 12 powt)





Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa,rzeźba

Staż treningowy na słowni: 6 mies

Uprawiane inne sporty: czasem noga, siatka, kosz

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): w miarę dobrze wyposażona siłownia

Dieta: przestrzegana tak sobie, w najbliższym czasie będzie solidna.

Przeciwskaznania medyczne: lekkie niegroźnie skrzywienie kręgosłupa

Zażywane suplementy: białko
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 222 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6539
tutaj masz opis:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#t12
ręce prowadzisz po bokach, zamiast pod gryfem (jak w klasycznym)
CO do rozmieszczenia - chwyt najlepiej na szerokości barków, ew. węższy - chociaż to zależy - sam musisz wyczuć kiedy najmocniej pracują tricepsy.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1969
No to masa czy rzeźba?

Bądź silny i wytrwały, aby umocnić tych którzy sie chwieją.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Na początek masa :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Pomoże ktoś?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3860
co to za skrzywienie kregoslupa?

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Zwyczajne boczne skrzywienie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3860
"Mam lekkie skrzywienie kręgosłupa jednak mimo iż jest ono lekkie wolał bym unikać ćwiczeń mocno obciążających kręgosłup jak przysiady czy martwy ciąg."

- Wolalbys unikac takich cwiczen, czy nie mozna Ci ich wykonywac?

polecam cwiczenia na drazku oraz chociazby "delfinki" (kladziemy sie na brzuchu i unosimy tułów i nogi do gory, na ziemi opieramy sie miednicą/brzuchem - tak wyglada jedno powtorzenie)

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Wolał bym unikać. Co do ćwiczeń korekcyjnych to mam pewien zestaw, nadal proszę o pomoc w rospisaniu FBW, oto co sam sobie wymyśliłem prosił bym o korektę:

A:

wyciskanie na ławce skośnej 3 serie (12,10,8)
butterfly 2 serie (12 powt)
wyciskanie hantla zza głowy 4 serie (10 powt)
Uginanie ramion ze sztangielkami na siedzącą 4 serie (10powt)
Wyciskanie sztangi z za głowy 4 serie (10 powt)
Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 2 serie (10powt)
Unoszenie tułowia z opadu 2 serie (10powt)
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem 2 serie (10powt)
Wypychanie ciężaru na suwnicy 2 serie (10powt)
prostowanie nóg w siadzie 2 serie (10powt)

B:

wyciskanie na ławce poziomej 3 serie (12,10,8)
butterfly 2 serie (12 powt)
pompki na triceps 4 serie (10 powt)
Uginanie ramion ze sztangą na stojąco 4 serie (10powt)
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie ( 10 powt)
Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 2 serie (10powt)
Unoszenie tułowia z opadu 2 serie (10powt)
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem 2 serie (10powt)
Wypychanie ciężaru na suwnicy 2 serie (10powt)
prostowanie nóg w siadzie 2 serie (10powt)

PON: A
ŚR: B
PT: A
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 222 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6539
Hej, fajne artykuły na temat leczenia wad kręgosłupa na siłowni (ćwiczenia i palny):
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/neanderthal_no_more_part_i
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/neanderthal_no_more_part_ii
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/neanderthal_no_more_part_iv
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/neanderthal_no_more_part_v
Poza tym - mam podobny problem odnośnie kręgosłupa i ćwiczeń i jeżeli mogę polecić ćwiczenia "zastępujące" MC to wspomniane delfinki, kołyska w leżeniu i "siedzące" dzień dobry (opis w jednym z podanych linków) - również większość dynamicznego treningu na barki (np. wyciskanie żołnierskie) odpada.
Co do samego FBW - ciężko jest bez tych ćwiczeń się obyć - ja dość szybko przeszedłem na split 2x partia/tydzień.
A co do planu który podałeś - przegięcie.
Kolejność partii to nogi,plecy,klata,barki + ew. osobno bic/tric.
Poza tym za dużo ćwiczeń

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-03-25 19:15:38
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Linki nie działają :( Mógł byś jakoś zmodyfikować ten plan ? Bo ja niestety nie mam pomysłu co by tam wyrzucić.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 222 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6539
Hej - linki już działają - edytowałem posta - z początku za dużo z nich ucieło.
Co do samego palnu - weź któryś przykładowy np. z artu georga:
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
Zamień MC na "siedzące" dzień dobry, ewentualnie unoszenie nóg w leżeniu na brzuchu (patrz w tamtych linkach - unoszenie mniej obciążające) lub unoszenie tułowia z opadu (najlepiej na maszynie).
Co do nóg - zamiast przysiadów - uginanie leżąc, siedząc, wspięcia na palce - niestety przy zupełnym braku przysiadów, tak to wygląda (przynajmniej moim zdaniem). A odnośnie ćwiczeń - przysiad wykroczny, wysikanie sztangi zza głowy, z klaty - możesz robić ?? Poza tym wiosłowanie staraj się robić na ławce (dociąganie sztangi), tak samo ćwiczenia osiowe (np. wspomniane wyciskanie z klaty) - moim zdaniem niestety też odpadają - ale wypytaj się o to lekarza.
Aha - wszystko co chcesz robić - konsultuj z lekarzem/fizjoterapeutą - w twoim wieku wadę da się zapewne jeszcze całkowicie wyleczyć - za dwa lata moze to już być nie możliwe - jeżeli ćwiczysz na silce złym planem pogłębisz sobie tyko wade.
Pozdro

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-03-25 19:39:14
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Młodzież masuje :D

Następny temat

Trening pleców

electro
Polecane artykuły