Cześć. Przygodę z siłownią zacząłem jakieś 3 lata temu. Obecnie ćwiczę tylko A6W, i sporadycznie jakieś ćwiczenia typu wyciskanie sztangi na ławce, Postanowiłem ułożyć sobie jakiś plan treningowy, niestety - nie posiadam za dużo czasu dziennie bo około 1 godzinki tylko, za to aż 6 dni w tygodniu. Posiadam ławeczkę prostą ,skośną w dół (do brzuszków) i w górę. Nie mam za dużo ciężarów, i sztangę na wąski chwyt typu U i łamaną, Klatkę ćwiczę tylko na skośnej ławce na prostej - mam za mało ciężarów i wykonuje tylko ćwiczenia na rozgrzewkę. Martwy ciąg również odpada ze względu na ciężary. acha mam 2 sztangielki i tutaj nie mam kłopotu z doborem ciężarów.
moja propozycja wygląda następująco:
ND-A
PN-B
WT-A
Śr-B
PT-A
SO-B
dzień A
Plecy:
- wiosłowanie hantelkami na ławeczce 2s
opcjonalnie wioslowanie sztanga 2s
Barki
- wyciskanie sztangi sprzed glowy i zza glowy 2x2s
Biceps:
- UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGĄ "U" chwytem mlotkowym 2s
- UGINANIE RAMION ze SZTANGIELKAMI na zmianę stojąć 2s
Brzuch
- Skłony w leżeniu głową w dół ze skrętami tuowia 2s
--------------------------------------------------------------------------------
Dzień B:
popludniu:
Klatka:
- Wyciskanie sztangi na skośnej ławce głową w górę 3s
- Wyciskanie sztangi na skosnej lawce głową w dół 3s
Triceps:
- wyciskanie francuskie w siadzie 2s
- wyciskanie sztangielek zzaglowy 2s
Brzuch:
- skłony w leżeniu bez dotykania plecami do ławeczki 2s .
uważam ze to może być trochę za często i za mało ćwiczeń, także prosil bym o dobór ćwiczeń, i pomoc w rozlozeniu ich na poszczególne dni,
moja propozycja wygląda następująco:
ND-A
PN-B
WT-A
Śr-B
PT-A
SO-B
dzień A
Plecy:
- wiosłowanie hantelkami na ławeczce 2s
opcjonalnie wioslowanie sztanga 2s
Barki
- wyciskanie sztangi sprzed glowy i zza glowy 2x2s
Biceps:
- UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGĄ "U" chwytem mlotkowym 2s
- UGINANIE RAMION ze SZTANGIELKAMI na zmianę stojąć 2s
Brzuch
- Skłony w leżeniu głową w dół ze skrętami tuowia 2s
--------------------------------------------------------------------------------
Dzień B:
popludniu:
Klatka:
- Wyciskanie sztangi na skośnej ławce głową w górę 3s
- Wyciskanie sztangi na skosnej lawce głową w dół 3s
Triceps:
- wyciskanie francuskie w siadzie 2s
- wyciskanie sztangielek zzaglowy 2s
Brzuch:
- skłony w leżeniu bez dotykania plecami do ławeczki 2s .
uważam ze to może być trochę za często i za mało ćwiczeń, także prosil bym o dobór ćwiczeń, i pomoc w rozlozeniu ich na poszczególne dni,
Krzysztof Piekarz