Bardzo proszę o poprawe diety.
Wiek : 17
Wzrost : 176cm
Waga : 74kg
Według różnych obliczeń moje dzienne zapotrzebowanie to 2700-2900 kcal.W tym 500 kcal nadwyżki.
B 148g 572 kcal(2g/kmc)
T 89g 800 kcal(1,2g/kmc)
W 370g 1480 kcal(5g/kmc)
To wszystko razem wychodzi ok.2870 kcal czyli mniej/więcej ok.
Dieta ,którą ułożyłem wg. powyższych wyliczeń i Dziennika Posiłków :
I posiłek(śniadanie) 7:00
- płatki owsiane 100 g
- mleko 200 ml
- 2 jajka na miękko
- rodzynki/musli 20g
- oliwa 10ml
II posiłek(przedtreningowy) ok.9:00 lub 11:30
-ryż/makaron 100g
-pierś z kurczaka/ryba 100g
-warzywa np. pomidory
-oliwa 10ml lub orzechy włoskie
III posiłek(potreningowy) 12:00-13:00
-ryż/makaron 100g
-tuńczyk/makrela w sosie pomidorowym 100g
-banan
IV posiłek 15:30
-chleb 100g
-ser żółty
-warzywa
V posiłek 18:30
-chleb 100g
-szynka
-warzywa
VI posiłek 21:30
-2 jajka
-oliwa 10ml
- ?
To jest wstępna dieta i na pewno trzeba coś poprawić.Na śniadanie i na "kolacje" ostatni posiłek dałem jajka ale wiem ,że powinien być tu albo tam twaróg.Niestety nie dam rady jeść twarogu choć dużo razy próbowałem .Natychmiast mnie bierze na wymioty
Może zamiast tych jajek na wieczór dać mleko?W gre wchodzi także zakup białka jeśli to konieczne zamiast tego twarogu bo naprawdę nic z tego nawet jakbym się zmusił ,a przecież nie o to chodzi.
Wiek : 17
Wzrost : 176cm
Waga : 74kg
Według różnych obliczeń moje dzienne zapotrzebowanie to 2700-2900 kcal.W tym 500 kcal nadwyżki.
B 148g 572 kcal(2g/kmc)
T 89g 800 kcal(1,2g/kmc)
W 370g 1480 kcal(5g/kmc)
To wszystko razem wychodzi ok.2870 kcal czyli mniej/więcej ok.
Dieta ,którą ułożyłem wg. powyższych wyliczeń i Dziennika Posiłków :
I posiłek(śniadanie) 7:00
- płatki owsiane 100 g
- mleko 200 ml
- 2 jajka na miękko
- rodzynki/musli 20g
- oliwa 10ml
II posiłek(przedtreningowy) ok.9:00 lub 11:30
-ryż/makaron 100g
-pierś z kurczaka/ryba 100g
-warzywa np. pomidory
-oliwa 10ml lub orzechy włoskie
III posiłek(potreningowy) 12:00-13:00
-ryż/makaron 100g
-tuńczyk/makrela w sosie pomidorowym 100g
-banan
IV posiłek 15:30
-chleb 100g
-ser żółty
-warzywa
V posiłek 18:30
-chleb 100g
-szynka
-warzywa
VI posiłek 21:30
-2 jajka
-oliwa 10ml
- ?
To jest wstępna dieta i na pewno trzeba coś poprawić.Na śniadanie i na "kolacje" ostatni posiłek dałem jajka ale wiem ,że powinien być tu albo tam twaróg.Niestety nie dam rady jeść twarogu choć dużo razy próbowałem .Natychmiast mnie bierze na wymioty
Może zamiast tych jajek na wieczór dać mleko?W gre wchodzi także zakup białka jeśli to konieczne zamiast tego twarogu bo naprawdę nic z tego nawet jakbym się zmusił ,a przecież nie o to chodzi.
Krzysztof Piekarz
