SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

pas kulturystyczny i zludne poczucie bezpieczenstwa

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1595
pewnie juz bylo ale jakos nie moglem nic ciekawego znalesc

czytalem artykul o treningu 5x5 na tej stronie
http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/
i tam stoi, ze
No Belt. Weight lifting belts give a false sense of security. Bad technique will injure your back even if you wear a belt. Start light, focus on proper technique, add weight progressively.

ale na tym samym serwisie sa zdjecia kolesi z zalozonym pasem
http://stronglifts.com/how-to-deadlift-with-proper-technique/

mozna bez strachu o kregoslup wogole nie uzywac pasa?
przy odpowiedniej technice i rozgrzewce ofc

Gdy czlowiek stoi prosto, to i cien sie nie zgina.
Słodze herbate kreatyna.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 81617
Różne są szkoły. Różne podejścia. Zagadaj z trójboistą o pasie, albo o paskach....

Albo zwolennikom starej szkoły podnoszenia ciężarów....

Ja osobiście się trzymam zasady do 100 kg bez. A potem w zależności od priorytetów.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 177 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2473
Argument przeciwko pasom jest taki, ze powodują one rozluznienie miesni brzucha w czasie wykonywania cwiczen (bo sciskanie i ochrone kregoslupa, ktore do nich nalezy wykonuje pas) przez to nie rozwijaja sie/slabna jesli czesto z nim cwiczysz.
Slabsze miesnie = wieksze ryzyko kontuzji w dystansie

Argument za pasem jest taki, ze w czasie samego cwiczenia jest bezpieczniej.

Prawdopoodbnie uzywanie pasa do kazdego treningu zwieksza ryzyko kontuzji, uzywanie go do treningow z ciezarami bliskimi maxa jest prawdopodobnie rozsadne ale jak Kuro napisal, sa rozne szkoly.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1595
ok, dzieki za odpowiedz
i jeszcze jedno
przy takim treningu lepiej cwiczyc brzuch na kazdej sesji czy wogole tego nie robic?

Gdy czlowiek stoi prosto, to i cien sie nie zgina.
Słodze herbate kreatyna.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 23 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1454
pas jak najbardziej chroni kręgosłup i jest potrzebny przy większych ciężarach.
brzuch ćwiczyć... w sumie normalnie, jakieś codzienne katowanie go bez sensu nie da żadnych efektów. tak samo nie polecam wogóle go nie ćwiczyć:D
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
https://www.sfd.pl/_Pas_treningowy_-_za_i_przeciw_-t432103.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca na noc a odpoczynek miesni ...

Następny temat

mały nadgrastek

Shoty
Polecane artykuły