Szacuny
3
Napisanych postów
62
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
501
Zgadzam się z przedmówcą.Lekarz stwierdził,że przyczyną pojawienia się przepukliny jest wykonywanie określonych ćwiczeń.To tak jakby powiedział,że przyczyną wypadku jest jazda samochodem, a nie np. nadmierna szybkość.Prawda jest jednak taka,że uniknąć przepukliny można ćwicząc w sposób rozsądny i poprawny.Podobnie jest z hemoroidami, od każdego z powyższych ćwiczeń można dostać tego syfu, ale tylko wtedy, gdy się przesadza.A jeżeli chodzi o naruszenie kręgosłupa w martwym ciągu-tutaj użwany ciężar także gra rolę.
Szacuny
5
Napisanych postów
176
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
1680
tak dodam do martwego - dla mnie najważniejsza jest technika - najpierw ona potem ciężar (to ona będzie ograniczać ciężar...który zresztą przy odpowiednim treningu i diecie będzie stopniowo wzrastał)..jak się postarasz to samym gryfem też rozwalisz dysk ;)
Szacuny
294
Napisanych postów
17217
Wiek
47 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
86319
Raczej bezpośrednią przyczyną powstania przepukliny jest wada otrzewnej, a przepuklina może powstać przez wykonywanie ćwiczeń zwiekszających tłocznię brzuszna - przysiady, wyciskania stojac (barki), martwy ciag, głębokie skłony na m. brzucha.
"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"
Szacuny
5
Napisanych postów
176
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
1680
Jeżeli masz anatomiczne predyspozycje do przepukliny (a wygląda na to, że masz) to ćwiczenia "sprzyjające" przepuklinie raczej do niej doprowadzą.
Jak miałeś operację w wieku 6 lat to chyba po tym już nie ma śladu ;)
Idź do dobrego chirurga, najlepiej takiego, który zajmuje sie głównie przepuklinami a nie wszystkim na raz - wszechstronny w niczym nie jest naprawdę dobry...zbada Cię i powie czy masz np. poszerzone kanały pachwinowe itp.
Szacuny
1
Napisanych postów
77
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1336
Ja mialem zabieg wycinania wyrostka poltora roku temu, po operacji odczekalem pol roku zeby wrocic na silke, ale od czasu kiedy mialem operacje tzn. od razu po operacji nawet nie zaczynajac jeszcze cwiczyc caly czas mam troszke wieksza prawa strone brzucha od lewej, no i mialem tez takie cos, czasami jeszcze mam ze jak siedze dlugo np. na krzesle lekko zgiety do przodu i najedzony dosyc dobrze to czuje taki lekki dyskomfort z prawej strony, a to leciutkie prawe powiekszenie brzucha po operacji jest tuz nad blizna i kolo niej po prawej. Nie wiem czy nie zglosic sie z tym do lekarza... Co radzicie moze to byc cos zwiazane z przepuklina czy poprostu to normalne ze po zabiegu wyrostka jest troszeczke ale to prawie niewidocznie prawa strona wieksza od lewej ? ??
Szacuny
5
Napisanych postów
176
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
1680
el nino - tak dla jasności, według chirurgów same "szersze" kanały pachwinowe nie są wskazaniem do zabiegu, ponoć robią to tylko sportowcom na wyraźne życzenie ..
rico - idź do lekarza, przyczyn może być wiele... po co dywagować..
Szacuny
1
Napisanych postów
1068
Na forum
22 lat
Przeczytanych tematów
7751
witam
podejrzewam ze moge miec przepukline
odczuwam bol ale wlasnie! troche wyzej niz normalnie
jest to na poziomie pempka po prawej stronie
bol jest taki jakbym mial kolke.. mam to od 3 dni
czasami leze nic nie robie a tu nagle tak leciutko pobolewa
albo jak ide i nagle czuje jakbym mial kolke ale to ten bol..
zadnej gulki, bulwy nie widac bo czuje to tak pod miesniami brzucha troszeczke
mozna podejrzeowac tutaj cos ?