SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina - to nie żarty !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 301083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Witam

Mija już 4 tydzień od zabiegu. Już jest spoko. Ale jeszcze czuję ból czasem jak dłużej postoję, pochodzę albo jakoś trochę brzuch obciążę (skręcę się gwałtowniej). Powiedzcie Ci co byli operowani - to normalne? Ból jest mniej więcej taki jakie miałem bóle przed operacją - aczkolwiek dużo słabszy.
Myślicie że już mogę delikatnie jeździć na rowerze (właściwie już jeżdżę od tygodnia (: ) i delikatnie zacząć biegać?
No i czy mogę już zacząć nadrabiać sprawy łóżkowe z żoną - bo mi spać nie daje... (((:
Bo lekarz po zabiegu mi pozwolił po miesiącu - ale wolę się upewnić i poznać doświadczenia innych
A właśnie - jak delikatne ćwiczonka to jakie? Co robić żeby wzmacniać brzuch - i żeby go teraz jeszcze nadmiernie nie obciążać?

Pozdrowionka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Nie to ze jestem jakims specjalista ale mysle ze moze basen? Wkoncu to jedyne miejsce gdzie cialo jest w odciazeniu. Ja mam przepukline i mysle ze basen jest w tym przypadku najlepszy aczkolwiek dobrze by bylo to jeszcze skonsultowac z jakims lekarzem sportowym .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33
Jestem świeżo po zabiegu przepukliny pachwinowej, miałem wstawianą siatkę. Zabieg trwał 2,5 godziny, w chwili obecnej mam to trochę opuchnęte ale to kwestia czasu aż opuchlizna ustąpi, może się utrzymywać do miesiąca czasu.
Przepukline miałem od urodzenia ale była na tyle mała że myślałem że nie będe tego musiał robić. Przez 6 lat treningów kulturystycznych wszystko było jak najbardziej OK ale gdy przestałem intensywnie ćwiczyć, w ciągu roku mięśnie brzucha osłabły i powiem szczerze że niebyło to już małe ;)
Tym którzy zastanawiają się nad pójściem na zabieg powiem tyle, że warto się wybrać i zrobić to na spokojnie czyli zaszczepić się na żółtaczkę wcześniej i pozwolić lekarzowi na spokojnie to wykonać. W przeciwnym wypadku jeżeli przepuklina uwięźnie (co można powiedzieć że jest zagrożeniem życia) robi się to bez szczepień i na szybko a wtedy lekarz przede wszystkim ma na uwadze aby pacjent przeżył i może coś pójść nie tak, zwłaszcza że są to okolice wiadomo czego :/
A do osób które nie mają przepukliny powiem tyle - warto ćwiczyć mięśnie brzucha!!! :)
2

Życie jest za krótkie aby być małym ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 230
świetny artykuł, wielkie dzięki!
słuchajcie, lekarz ostatnio stwierdził, że mam małą przepuklinę..czy można już wykryć na usg? bo miałam dwa m-ce temu robione i lekarz nic nie zauważył? moze coś mu się pomyliło...
I czy jeśli mam już tą przepuklinę, mogę ćwiczyć??
pozdrawim
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Witam

Na jakiej podstawie stwierdził lekarz tą przepuklinę? Grzebał Ci w klejnotach i wybadał czy na podstawie jakiś innych faktów?
Nie znam się na USG - ja miałem taką że było widać gołym okiem - ale możliwe że badanie USG nie wykryło. Mogłeś też po prostu jeszcze nie mieć przepukliny.
Ja z zabiegiem (i wogóle z jakimikolwiek konsultacjami) zwlekałem ładne kilka lat. W tym czasie biegałem, jeździłem na rowerze, fechtowałęm białą bronią, strzelałęm z łuków, trenowałem Judo i ostatnio naginałem z moim dzidziakiem na rękach non stop. Ale w końcu zdecydowałem się na zabieg.
Radzę Ci jednak żebyś się udał jak najszybciej na zabieg. Im mniejsza tym zabieg łatwiejszy dla lekarza - a Ty nie będziesz miał stresu podnosząc coś że Ci kichy wyłażą z bebechów.

Pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Się walnąłem... Myślałem Simka że jesteś facetem. Nie bierz do siebie tych "klejnotów" (:

Pozdrowionka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8
Witam, ja wybieram się jutro na zabieg przepukliny, najbardziej obawiam się bólu pooperacyjnego, dlatego się troche stracham. lekarz mi mówił że będe w szpitalu 3 dni, najbardziej jestem ciekawy jak długo czeka mnie leżenie w łóżku po szpitalu i jak długo będe wracał do pracy (praca siedząca). Mam 25 lat, chodze z przpukliną troche ponad 1,5 roku. Dzięki za odpowiedźi, najlepiej prosiłbym dzisiaj:) aha i jeszcze jedno po jakim okresie czasu po operacji będe mół wypić jakieś piwko:):):)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Witam

No boli - tego się nie da uniknąć. Znaczy da się poprzez środki przeciwbólowe - trzeba poprosić i zaaplikują. Ale nie radzę ich brać - chyba że na noc żeby się przespać - lepiej "rozchodzić" ból bez dopingu. Bo później w domu nie będzie kroplówek i się zacznie horror bólu niejako od nowa.
Nie ma leżenia w domu - już w szpitalu nie ma leżenia. Na drugi dzień zganiają z łóżka i każą chodzić (:
Oszczędzać się trzeba 1 miesiąc całkowicie (zwolnienie na dzień dobry na tyle dają).
A potem jeszcze przez 2 miechy trzeba się oszczędzaćale już mniej. Można delikatnie biegać, jeździć na rowerku i delikatnie ćwiczyć. Ale naprawdę delikatnie.
Ja jestem dokładnie 3 miechy już po operacji i poszedłem dla świętego spokoju do kontroli do tej pani doktor co mnie cerowała. Wszystko mam w porządku - mogę bez problemów już wracać do normalnych treningów i do normalnego trybu życia.
Powiedziała że tkanka odbudowuje się całkowicie 1 rok ale w postępie logarytmicznym czyli że na początku bardzo szybko a potem już coraz wolniej. Czyli żę teraz jestem sprawny w pachwinie w jakiś 75% - to takie suche fakty (:
Co do piwka to nie ma przeciwskazań jakiś - jedno se zawsze można strzelić po zakończeniu hospitalizacji. Alkohol rozrzedza krew - wolniej krzepnie co nie sprzyja gojeniu się rany - więc nie należy tylko przesadzać z ilością. Poza tym piwko działa moczopędnie - a kibel na początku będziesz chciał jak najmniej oglądać (:

Pozdrowionka i życzę miłej lewatywy (((:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4363
Witam
Mam kilka pytan odosnie przepukliny.

1.Czy moglby ktos opisac mniej wiecej jaki bol towarzyszy przepuklinie i jak czesto sie pojawia z poczatku?
2.Jak rozpoznac powstajaca przepukline, gdy jeszcze nie wyskoczyla gulka?

Bo mam pewien problem gdyz odczuwam jakby "sciaganie" w prawej pachwinie ale tylko przy cwiczeniu na brzuch - unoszenie nog w podporze oprocz tego nic mnie tam nie boli przy zadnym innym cwiczeniu silowym, bieganiu czy np jazdy na rowerze.
Natomiast przy pepku zas raz na jakis czas odczuwam pewien bol ale bardzo rzadko, a zgrubienia ktore byloby widoczne na zewnatrz to nie mam, a gdy dotykam to trudno wyczuc iz jest tam jak wiadomo wezel.

No i czy moglby ktos dokladnie opisac jak u niego wystepowala przepuklina bo boje sie ze moze mi sie przytrafic to cholerstwo.
Z gory dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4363
Aha i do jakiego lekarza trzeba sie udac aby to zbadac?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Do Oceny

Następny temat

Jaki plan treningowy......?

WHEY premium