SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebuje pomocy w dobraniu suli i odzywek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
spalacz oczywiście bez efki bo to ci może poważnie zaszkodzić.
w pierwszej kolejności widziałbym dodatek białka do odżywioania- tak by był pewien naddatek.
spalacz- jak na wstępie może być, do tego lecytyna, hmb, zma/jako dosc uniw. suplement uzupełniający sie w pewnej mierze z hmb i pozwalkający "utrzymać na wodzy " spadające hormony przy redukcji.
omega3 i ala jako antyutleniacze także b. potrzebne podczas redukcji, zestaw witamin i minerałów także obowiązkowo niejako.
dodatek kreatyny jeśli chcesz mieć siłę i energie do treningu a także jeszcze ograniczyc spadki masy/czy nawet wręcz wprowadzić ją w stan wzrostu[to jednak b. trudne].
to wszystko da ci z pewnością wiecej niż najlepszy spalacz/nawet na wspomnianej efce/ -a już napewno nic z tych rzeczy ci nie ma prawa zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2438 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15362
"spalacz oczywiście bez efki bo to ci może poważnie zaszkodzić" - why?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
nie wiesz co to efedryna?

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
na początek, spalacz bez efki też moim zdaniem.

Dasiu2 efi to nie jest cukierek, ani suplement. Trzeba znią uważać... zawsze.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2438 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15362
bez przesady..
nie pytalem czy to cukierem tylko czemu moze powaznie zaszkodzic, przy normalnym dawkowaniu nic wielkieog nie powinno sie dziac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Dasiu- dziwi mnie to, że tego nie wiesz- nie słyszałes o szkodliwości tego 'cacka"?
nawet przypadki udokumentowanej śmierci były po tym- nie mowiac juz o wszelakich dolegliwościach nie prowadzących w prostej linii do tego...
jest to doping w czystszej i niebezpieczniejszej formie n iż saa/choc oczywiście w formie innej/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2106 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
' 5.Jakie są skutki uboczne efedryny?

Mówi się wiele o skutkach ubocznych efedryny, zarówno tych prawdziwych jak i wymyślonych. Najczęstsze to suchość w ustach, bezsenność, bóle głowy oraz nerwowość - wszystkie one zmniejszają się wraz z długością czasu stosowania. Poważniejsze skutki uboczne pojawiają się przy niewłaściwym jej stosowaniu - w większych, jednorazowych, nieregularnych dawkach. Wiele osób nie wierzy że efedryna działa jeśli nie są w stanie jej "czuć" - nie wierzą w jej działanie gdy nie obserwują tzw. "kopa". Tymczasem najlepsze działanie termogeniczne efedryny pojawia się dopiero wtedy gdy organizm nabył już tolerancji na iine efekty uboczne, takie jak podniecenie, nerwowość, podwyższone ciśnienie itp.

Problemy sercowo-naczyniowe - stosowanie efedryny wiąże się ze wzrostem ciśnienia krwi oraz 2 - 3- krotnym wzrostem palpitacji serca. Liczby te jednak są odczytywane nieprawidłowo w odniesieniu do zastosowania efedryny w procesie odchudzania. Badania mierzące wpływ efedryny na symptomy kardiowaskularne takie jak ciśnienie czy puls pokazują że przy długotrwałym stosowaniu bardzo szybko wytwarza się tolerancja na te negatywne efekty, podczas gdy wpływ na utratę tłuszczu się utrzymuje. Wynika to prawdopodobnie z bezpośredniego oddziaływania efedryny receptory beta(3), podczas gdy tolerancja na efekt podwyższający wydzielanie noradrenaliny, adrenaliny i dopaminy rozwija się stosunkowo szybko. POMIMO TEGO ŻE BADANIA ZDAJĄ SIĘ POTWIERDZAĆ FAKT IŻ EFEDRYNA JEST ŚRODKIEM RELATYWNIE BEZPIECZNYM, OSOBY O WYSOKIM CIŚNIENIU ORAZ Z INNYMI PROBLEMAMI SERCOWO-NACZYNIOWYMI NIE POWINNY STOSOWAĆ EFEDRYNY, a szczególnie połączenia efedryny z kofeiną z wyjątkiem sytuacji gdy dzieje się to pod ścisłą kontrolą lekarską. Osobom zdrowym zaleca się częste i reglarne mierzenie ciśnienia podczas stosowania efedryny.

·Metabolizm glukozy - Efedryna może obniżać wrażliwość insulinową, przynajmniej na krótki okres. Dwa badania wykazały że efedryna podwyższa poziom insuliny we krwi, w tym jedno z nich wykazało również że efedryna zmniejsza wchłanianie glukozy przy jednorazowym podaniu w dużej dawce. Dwa inne badania nie wykazały różnic w poziomie insuliny i metaboliźmie glukozy, ale prowadzono je przy ciągłym stosowaniu efedryny z kofeiną. Wydaje się więc że i w tym przypadku tolerancja na ten efekt działania efedryny szybko powstaje, nie zmienia to jednak faktu że EFEDRYNY NIE POWINNY UŻYWAĆ OSOBY Z CUKRZYCĄ ORAZ ODPORNOŚCIĄ NA DZIAŁANIE INSULINY.

·Uzależnienie - wiele badań prowadzono w zakresie określenia wpływu efedryny na zwierzęta, porównując jej działanie do działania innych psychostymulantów takich jak kokaina czy amfetamina. Koncentrowano się głównie na badaniu uwalniania dopaminy. Podobnie jak kokaina czy amfetamina efedryna pobudza wydzielanie dopaminy. Jednakże wielką rolę odgrywa tu sposób podawania - kokainę pail się lub wdycha, efedrynę w procesie odchudzania stosuje doustnie. U małp rezusów efedryna wzmagała działanie kokainy a u uzależnionych szczurów działała jako jej zamiennik. Inne jednak badanie na szczurach zdawałoby się temu zaprzeczać gdyż nie odróżniały one roztworu efedryny od roztworu soli fizjologicznej.

A jak to wygląda jeśli chodzi o ludzi ? W jednym z badań mających na celu określenie wpływu pojedyńczej dawki efedryny, opartych na schemacie Addiction Research Centre Inventory (ARCI) stosowanym do pomiaru stopnia uzależnienia wywoływanego przez określony środek, jako podstawowy efekt psychologiczny zastosowania efedryny uznano "zmniejszone uczucie zmęczenia" i działanie efedryny nie zakwalifikowało jej do żadnej ze skal uzależnień, włączając tą typową dla amfetamin. W pełniejszym badaniu wpływ efedryny określono jako zwiększający euforię i niepokój, a natężenie tych efektów określono jako "o ponad połowę mniejsze niż w przypadku amfetaminy". Amfetamina dawała wyniki wyższe jeśli chodzi o euforię a niższe w odniesieniu do niepokoju. Autor badań określił negatywny wpływ efedryny jako niski i porównywalny do wpływu kofeiny w odniesieniu do możliwości uzależnienia się od przyjmowanego środka. Znajduje to potwierdzenie w rzeczywistości - pomimo iż efedryna jest na rynku legalnie od ponad 20 lat, zanotowano jedynie pojedyńcze przypadki krótko lub długoterminowego nadużywania, niestety jednak i ze skutkiem śmiertelnym.

·Neurotoksyczność - w badaniach na szczurach odkryto że jednorazowe wysokie dawki efedryny dają efekt neurotoksyczny podobny do amfetaminowego. Małe dawki efedryny nie dają takiego efektu. Studiów na ludziach nie prowadzono, ale w badaniu w którym przed długiomi ćwiczeniami w podwyższonej temperaturze podawano 5 mg/kg kofeiny oraz 1 mg/kg efedryny odkryto że organizm sam broni się przed takimi efektami poprzez mechanizmy zwiększonej utraty ciepła. Najlepszą więc metodą uniknięcia możliwej neurotoksyczności jest niestosowanie dużych jednorazowych dawek oraz picie dużych ilości wody. '

by Tyka

i

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efedryna 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2438 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15362
to kiedy mam czekac na smierc bo jem tussi ? ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
BPL-G - i co twoim zdaniem wynika z tych badań?

Dasiu -lada dzień- niestety/jestes w potrzasku - zapale ci "wirtualnego znicza"/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2106 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
dalem jakie moga byc skutki uboczne ze wzgledu na stosowanie efedryny bo duzo osob zvyt 'lajtowo' fdo niej podchodzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o wybób supli

Następny temat

glutamina a odżywki białkowe

forma lato