SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plan ćwiczeń (5/4dni)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15844
3mil
I pytanie:
Hm..moim zdaniem nie ma sensu powtarzać żadnej grupy, ew. przedramię, czy łydki, które ciężko poruszyć mógłbyś trenować 2x/tyg. Moje zdanie jest takie, że 3 dni treningu wystarczą, ale jak już byś się upierał przy 4-dniowym planie, to rozpisze Ci jakiś przykładowy planik:
Pn. Klatka, triceps(możesz biceps, jak Ci się lepiej ćwiczy) oraz brzuch
Wt. Plecy(na osobnej sesji) ew. możesz dorzucic sobie przedramiona(choc jak na Twoj staz to bedą isc spokojnie po dobrym napompowaniu i trenowaniu ich 1x/tyg.
Śr. Wolne
Czw. Triceps(Biceps) oraz przedramiona
Pt. Barki oraz brzuch
Sb i Ndz. Wolne
II pytanie:
Plan mi sie nie podoba ogolnie, tym bardziej patrząc na Twoj nieduzy staz, trening odpada. Bardziej bys sie przetrenowal trenujac kazda partie 2x/tyg., plan wyglada na mi na poprawę rzeźby i redukcje tluszczu, niz na poprawe sily i rozbudowy łap. Nie polecam zdecydowanie
Pozdr,

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 65
Ok, dzieki wielkie, teraz mam wszystko jasne.
A, przypomnialo mi sie, czy nie warto by bylo wrzucić gdzięs kapturów ? Zauwazylem, ze w ogole pominięte są w tych treningach, celowo ? ;]
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15844
Kaptury są to mięśnie czworoboczne grzbietu, a więc wchodzą w skład mięśni pleców
Można je robić z barkami oraz plecami.
Pzdr.

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 65
Witam ponownie ;] Po radach Pro_Massa ułozyłem trening, narazie bez nóg, wejdą w czwartek jak tylko bede mogl je cwiczyc, rozpisalem takze cwiczenia, po slashu na drugim tydzien, co by nie bylo ciagle to samo ;] Mam nadzieje, ze ktos doczyta do konca i podzieli sie swoim zdaniem, pomoze skorygować.

PONIEDZIAŁEK [1.Klatka,2.Biceps/Triceps]
1.
a) Wyciskanie sztangi płasko (12/10/8/8)
b) Wyciskanie sztangielek skos góra (12-8 powtórzeń) / Wyciskanie sztangi skos w góre
c) Rozpiętki płasko (4x 12-10 powtórzeń) / Wyciskanie sztangielek / sztangi, skos w dół

2.
a) Wyciskanie francuskie (3x 12-8 powtórzeń)
b) Wyciskanie francuskie jednorącz (3x 12-8 powtórzeń) / Wyciskanie sztangielek za sobą
c) Prostowanie ramienia w opadzie / Wyciskanie sztangi na poziomie brzucha

WTOREK [1.Plecy, 2.Przedramiona]
1.
a) Podciąganie się na drążku szerokim uchwytem do brody / atlas, sciaganie do siebie
b) Podciąganie się na drążku za kark / butterfly przodem
c) wiosłowanie sztangą

2.
a) Prostowanie nadgarstków ze sztangą nachwytem 3x 20 aż do palenia.
b) Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 3x 20 aż do palenia

CZWARTEK [1.Biceps, 2.Brzuch]

1.
a) Uginanie ramion ze sztanga (12/10/8)
b) Uginanie ramion ze sztangielkami (3x 12-8 powtórzeń) / młotkowe
c) Uginanie ramion w podporze o kolano (3x 12-10 powtórzeń) / skrętki

2.
a) Spięcia leżąc na ławce poziomej (4 serie) / Brzuszki
b) Unoszenie nóg opierając się na poręczach (4 serie) / Brzuszki skosy

PIĄTEK [1.Barki, kaptury]

1.
a) Arnoldki 3x 12-10 powtórzeń
b) Wyciskanie sztangi z klatki (12/10/8) / Wyciskanie sztangi z zza karku (12/10/8)
c) Wysokie unoszenie sztangielek bokiem do góry 3x 12-10 powtórzeń
d) Unoszenie sztangielek do góry w opadzie tułowia 3x 12-10 powtórzeń
e) szrugsy sztanga głowa w dół
f) Szrugsy sztanga głowa w górę

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15844
PONIEDZIAŁEK [Klatka, Triceps]
1.
a) Wyciskanie sztangi płasko (12<10<8=8)
b) Wyciskanie sztangielek skos góra (12<10<8=8)
c) Rozpiętki płasko (4x12)
2.
a) Wyciskanie francuskie sztangi leżąc na ławce skosnej glowa w dol 12<10<8=8
b)Prostowanie ramiona na wyciągu stojąc nachwytem 4x12

WTOREK [Plecy, Przedramiona]
1.
a) Podciąganie się na drążku szerokim uchwytem do brody 4x maksymalna ilość powtórzeń
b)wiosłowanie sztangą w opadzie 15<12<10<8
c)wiosłowanie sztangielką w opadzie 4x8-10
d)unoszenie tułowia z opadu na ławce rzymskiej 4x12
2.
a) Prostowanie nadgarstków ze sztangą nachwytem 3x 20-25 aż do palenia, nie przerywajac serii tylko jedziesz dalej
b) Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 3x 20-25 aż do palenia

CZWARTEK [1.Biceps, 2.Brzuch]
1.
a) Uginanie ramion ze sztanga 12<10<8=8
b) Uginanie ramion ze sztangielkami chwyt młotkowy 4x12powtórzeń

2.
a)Unoszenie nóg opierając się na poręczach 4 serie 15-20
b)Spięcia leżąc płasko (4 serie 15-20


PIĄTEK [1.Barki, kaptury]
1.
a) Wyciskanie sztangi z klatki lub karku 12<10<8=8
b) Wysokie unoszenie sztangielek bokiem do góry 4x 12 powtórzeń
d) Unoszenie sztangielek do góry w opadzie tułowia 4x12powtórzeń
e) szrugsy sztanga stojąc 4x25,20,15,10

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy zrobilby mi ktos rozpiske?

Następny temat

PLAN DO OCENY

electro
Polecane artykuły