siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada
...
Chodzę na siłownię gdzie jest także klub bokserski. 3 razy w tyg. uderzam w worek. Do niedawna polegało to na tym że starałem się z całej siły uderzyć kilka razy a potem odchodziłem i odpoczywałem. I tak w kółko kilka uderzeń z całej siły a potem odpoczynek. Wczoraj podszedł do mnie Bonin i powiedział żebym troche pochodził przy tym worku, za bardzo chaotycznie to robie, za dużo szarpie. No mi tak zrobiłem. Uderzałem troche lżej ale z unikami i zwodami. Dodam że moim celem jest przygotowanie do ewentualnej walki ulicznej. Chcialbym dlatego mieć silne uderzenie. I teraz nie wiem czy lepiej na mocny cios jest wykonywać z całej siły uderzenia z przerwami, czy ciągłe technicze uderzanie i tylko od czasu do czasu z całej siły walnąć?? Bonin mówił że to co mi powiedział o wiele więcej mi da niż te moje uderzanie. Ale jemu może tak bo jest bokserem i potrzebuje wytrzymałości a mi do walki ulicznej która zwykle nie trwa długo potrzeba siły ciosu głównie. Więc co wybrać? Dzięki!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
po pierwsze - sam worek nie przygotuje cie do walki na ulicy, potrzebne są jeszcze sparringi, trening z partnerem itp itd
po drugie - jesli masz możliwość to zapisz się do tego klubu, więcej się nauczysz niż jakbyś miał sam chaotycznie walić w ten worek
te chodzenie wokół worka to polega na tym żebys mógł se równo rozłożyć siły, musisz się tego nauczyć bo inaczej po 15 -20 sekundach tubowania w ten worek będziesz musiał dać na luz żeby odpocząć o ile nie masz dobrej kondycji
chciałbys mieć silne uderzenie to najpierw popracuj nad samą techniką uderzenia na sucho, a kiedy już to w miareopanujesz dopiero powinno przejść się na worek, i zasze sie powinno uderzać prawidłowo technicznie, siłe uderzenia ćwiczy się później
podsumowując idz na trening nauczyć się jak się uderza itp a dopiero później trenuj na worku jak już posiadasz jakieś podstawy
po drugie - jesli masz możliwość to zapisz się do tego klubu, więcej się nauczysz niż jakbyś miał sam chaotycznie walić w ten worek
te chodzenie wokół worka to polega na tym żebys mógł se równo rozłożyć siły, musisz się tego nauczyć bo inaczej po 15 -20 sekundach tubowania w ten worek będziesz musiał dać na luz żeby odpocząć o ile nie masz dobrej kondycji
chciałbys mieć silne uderzenie to najpierw popracuj nad samą techniką uderzenia na sucho, a kiedy już to w miareopanujesz dopiero powinno przejść się na worek, i zasze sie powinno uderzać prawidłowo technicznie, siłe uderzenia ćwiczy się później
podsumowując idz na trening nauczyć się jak się uderza itp a dopiero później trenuj na worku jak już posiadasz jakieś podstawy
Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__
...
1. to ze bedziesz mial ******lnięcie w ręku to nie znaczy ze od razu trafisz...chyba ze kolo bedzie sie ruszał jak Twój worek
...
Popatrz jak ćwiczą ci boxerzy. Skoro jest tam Bonin, są i inni, lżejsi. Korzystaj z tego co widzisz. Najlepiej - tak jak ci poradzono powyżej - po prostu się zapisać.
Pozdro
Pozdro
"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson
...
Dobra dzieki. Ostatnie pytanko. Jaki powinien być dystans miedzy mną a workiem (czy ręka musi być wyprostpwana przy zetknięciu z workiem czy musze uderzyć w worek przy zgiętej ręce w łokciu) aby poprawić tą siłę uderzenia. W tym drugim przykładzie worek bardziej "odskakuje" a w tym pierwszym wiekszy "h**".
siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada
...
1. KAŻDE UDERZENIE CZY TO REKĄ CZY NOGĄ NIGDY NIE MOZE BYĆ NA PEŁNYM WYPROSCIE STAWU !!!
2. SIŁA TWOJEGO CIOSU BEDZIE WIEKSZA JESLI ZADASZ GO TECHNICZNIE (Z CIAŁEM) A NIE SAMĄ RĘKĄ.
kolejność przenoszenia siły : 1 stopa
2 kolano
3 biodro
4 bark
5 ręka
uderzając w ten sposób wykorzystujesz swoją masę dla zwiekszenia siły ciosu. ja to napisalem czysto teoretycznie dlatego najlepiej jak ktoś Ci to wytłumaczy na żywca np.: Bonin POzdr
2. SIŁA TWOJEGO CIOSU BEDZIE WIEKSZA JESLI ZADASZ GO TECHNICZNIE (Z CIAŁEM) A NIE SAMĄ RĘKĄ.
kolejność przenoszenia siły : 1 stopa
2 kolano
3 biodro
4 bark
5 ręka
uderzając w ten sposób wykorzystujesz swoją masę dla zwiekszenia siły ciosu. ja to napisalem czysto teoretycznie dlatego najlepiej jak ktoś Ci to wytłumaczy na żywca np.: Bonin POzdr
...
Jw.
Zwracano mi jeszcze uwagę na: - oś obrotu podczas wykonywania techniki (czubek głowy -> pionowo w dół), nie przesuwa się ona (ani ciało) w przód, ani nie pochyla. Uderzając - ramię uderzającej ręki ma iść do szczęki, i ją chronić.
Mi akurat to nie do końca wychodzi/ło.
Jest to trudne.
Dlatego - jak wyżej - niech Ci ktoś dobry technicznie pokaże i wytłumaczy na swoim przykładzie.
Zwracano mi jeszcze uwagę na: - oś obrotu podczas wykonywania techniki (czubek głowy -> pionowo w dół), nie przesuwa się ona (ani ciało) w przód, ani nie pochyla. Uderzając - ramię uderzającej ręki ma iść do szczęki, i ją chronić.
Mi akurat to nie do końca wychodzi/ło.
Jest to trudne.
Dlatego - jak wyżej - niech Ci ktoś dobry technicznie pokaże i wytłumaczy na swoim przykładzie.
"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson
...
O masz teraz zobaczyłem że napisałem "h**" zamiast "huk" pewnie dlatego że mnie ojciec zdenerwował.
DObra dzięki za cenne porady. Popytam jeszcze tego Bonina o szczegóły. P.S. Czemu nie wolno na prostą rękę uderzać? bo stawy się niszczą lub można ją sobie wyłamać?? POZDRO
DObra dzięki za cenne porady. Popytam jeszcze tego Bonina o szczegóły. P.S. Czemu nie wolno na prostą rękę uderzać? bo stawy się niszczą lub można ją sobie wyłamać?? POZDRO
siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada
...
1.w momencie gdy zablokujesz staw w trakcie uderzenia, cały opór stawiany przez obiekt w który uderzasz kumuluje sie wlasnie na tym stawie. przeprost przy uderzeniu bardzo negatywnie wpływa na dalszą pracę (żywotność) stawów oraz moze doprowadzić do poważnych urazów.
...
nalezy chować szczękę przy wyprowadzaniu ciosów ... bokser po 6 mies. sparingów potrafi wykorzystać taki błąd
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz