SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

schudnąć inaczej ;-)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 9203 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29034
Sposób odżywiania jest jedną z najważniejszych spraw w życiu człowieka, w dzisiejszych czasach, gdy większość współczesnych ludzi nie ma problemu z dostępem do odpowiedniej ilości pożywienia, często największym zmartwieniem jest jego nadmiar. Natura w początkach istnienia człowieka wyposażyła go w instynkt powodujący, że przy nadmiarze pokarmu czuł potrzebę najedzenia się " na zapas" i niestety dla wielu osób to właśnie ten instynkt nawet po tysiącach lat ewolucji nie zaginął w naszym gatunku. Przy dzisiejszym trybie życia wymagającym od nas coraz mniej ruchu problemem staje się groźna dla zdrowia i życia nadwaga, dlatego wiele ośrodków medycznych poszukuje prostych, nie sprawiających kłopotu sposobów pozbycia się zbędnych kilogramów.

W znanym piśmie medycznym "New England Journal of Medicine" opublikowano wyniki badań amerykańskich naukowców, z których wynika, że można rocznie tracić prawie sześć kilogramów nie zmieniając w ogóle dotychczasowego sposobu odżywiania. Jedynym warunkiem jest... żucie gumy bez cukru. Uczeni przeprowadzili na siedmiu studentach badania polegające na podłączeniu ich do urządzenia mierzącego ilość wydychanego powietrza, co było miarą energii, jaką ci studenci zużywali.

Pierwsze mierzenie przeprowadzono podczas 30 minutowego odpoczynku (bez żucia gumy) i przeciętne zużycie energii wyniosło 58 kilokalorii na godzinę. Następnie kazano studentom żuć gumę sto razy na minutę przez dwanaście minut, okazało się, że zużywali oni wtedy średnio 70 kcal na godzinę. Po przeprowadzeniu obliczeń eksperymentatorzy doszli do wniosku, że jeżeli żucie gumy zwiększa "pobór" energii o około 20 procent, to człowiek żujący gumę codziennie w ciągu roku powinien spalić około sześciu kilogramów.

Dodatkowy efekt może przynieść żucie gumy zawierającej aspartam (używany zamiast cukru), który pomaga "zgubić" kolejne kilogramy. Niestety ten sposób ma również swoje wady: długotrwałe żucie gumy powoduje zmęczenie żołądka i jelit, prawdopodobnie może być również przyczyną wrzodów, ale naukowcy twierdzą, że to odkrycie może doprowadzić do przełomu w stosowanych obecnie metodach odchudzania.

źródło: http://www.fit.pl/guma_.htm 

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11256
wszyscy ostro kombinują, byle tylko nie stosowac diet

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 9203 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29034

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11256
a do wad chyba powinni jeszcze dopisac, zeby nie rzuc zbyt czesto gum gdy ma sie dużą próchnice, wtedy chyba wiecej bakterii dostaje sie ze slina do organizmu?chiba

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 9203 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29034
hmm a zeby to nie organizm?

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11256
no tak, ale jeszcze dodatkowo spływaja ze sliną

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 111118
Tak, tylko w artykule nie jest wspomniane czy to jest bez- czy tluszczowa masa ciala. Poza tym zgodzilbym sie ze stwierdzeniem, ze zujac codziennie gume przez 12h w ciagu roku mozemy spalic 54000 kcal ale watpie zeby byla to energia pochodzaca z naszego tluszczyku, chyba ze ruch zuchwa aktywuje w jakis tajemniczy sposob proces uwalniania triglicerydow z adipocytow i wzmaga ich spalanie Co o tym sadzicie :>?

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 9203 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29034
wszystko zalezy od wielu czynnikow. tak samo nie wiesz czy jak pobiegasz dluzej to spalisz wiecej tluszczu, czy zaczniesz palic miesnie.

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 38 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 43234

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 9203 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29034
hehe a co to za bałwanek powyzej?

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tętno przy spalaniu tłuszczu

Następny temat

która dzieta najlepsza na odchudznaie?

electro
Polecane artykuły