Na poczatek proponuje trening wprowadzajacy, ze 3 miesiace - tzw. ACT (ogolnorozwojowka) -
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening. Bedzie to wspanialy start, aby pozniej trenowac zwyklym, dzielonym treningiem na mase (aby miec ladna, wyrzezbiona sylwetke, trzeba miec najpierw co rzezbic, a wiec na poczatek
treningi na mase sa KONIECZNE). Jak juz wykonasz ACT zacznij trenowac tak:
pon - klata + triceps
sr - plecy + biceps + przedramie
pt - nogi + barki
brzuch 2-3x w tygodniu (nie polecam robic w dzien treningu plecow, bo prostowniki beda zmeczone. ew. wniosy noog w zwisie, ale to juz jesli koniecznie chcesz robic brzuch w ten dzien)
Cwiczenia:
Klatka-2 postawowe +1 izolowane
grzbiet góra-2 postawowe+ 1 na czworoboczne(kaptury)
grzbiet prostowniki-1 podstawowe
tricepsy-1 postawowe +1 izolowane
bicepsy-1 postawowe +1 izolowane
przedramiona- 1 podstawowe
uda-4-głowe 1 postawowe +1 izolowane
uda-2-głowe 1 izolowane
łydki-1 podstawowe
brzuch 1 na proste +1 na skośne
barki-po 1 na każda głowę
Atlas Ćwiczeń na pewno sie przyda: [
www.kulturystyka.pl/atlas]
Serie proponuje 12/10/8/8 na cwiczenia podstawowe i serie 4x10 albo 4x8 na cwiczenia izolowane. Poszukaj w wyszukiwarce gotowych planow pod haslem "plan na mase" -
https://www.sfd.pl/search.asp - bardzo duzo tam tego jest

oczywiscie wybieraj te poprawiane/ukladane przez kogos z wieksza iloscia sogow na koncie
Rosnij zdrowo.
