SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nadmiar skóry, czy tkanka tłuszczowa?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
Siemanko, chciałbym się was poradzić. Czy oprócz widocznej skóry u dołu brzucha jest jeszcze spora ilość fatu ? czy tak przez skóre to wygląda ? Jakiś rok/dwa temu schudłem w rok 40/45kg i trochę tego zostało. Dla kontrastu/oceny fatu dorzucam zdjęcie łapy i pleców jeśli ma to jakoś pomóc. Warto zaznaczyć że przez 2 lata treningów na masie byłem może 3/4msc. Cały czas utrzymanie/lekka redu. Wzrost 170/ waga 69. Pozdrawiam ;)





















Zmieniony przez - niks90 w dniu 2022-08-28 21:49:45

Zmieniony przez - niks90 w dniu 2022-08-28 23:37:13

Zmieniony przez - niks90 w dniu 2022-08-28 23:37:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Jest to zarówno tkanka tłuszczowa, której bez wątpienia mało nie ma, ale również pozostałości skóry. Niestety jest wielce prawdopodobne, że o ile tkankę tłuszczową możesz zredukować, to nadmiaru skóry już się nie pozbędziesz. Pozostaje tylko wspomniany zabieg chirurgiczny. Takich przypadków medycyny estetycznej NFZ niestety nie refunduje. Pozostaje zabieg prywatny o ile rzeczywiście jest to dla Ciebie znaczący problem. Tkanka około 16 procent, więc warto jeszcze redukować. Góra już się odsłania, a dół to niestety zawsze większy problem i kilka lat pracy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 7106 Napisanych postów 14003 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2238097
Siemka, wiesz co no suchy w pień to nie jesteś no ale gratulacje tego co dokonałeś bo zrzucić tyle kg to nie lada wyzwanie więc pełen szacun.
Co do poziomu tkanki tłuszczowej to tutaj bym powiedział że jest około 15-18 procent, ale to tylko moje zdanie i wiadomo że mogę się mylić.
Co do dalszego planu na Ciebie to wszystko zależy co robiłeś przez ostatnie 3mies, jeżeli byłeś na minusie kcal to jednak bym wszedł na zero a później spróbował trochę dodawać mięsa a jeżeli byłeś na plusie kcal i jesteś wypoczęty to warto tutaj też spróbować zrzucić trochę tkanki tłuszczowej
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243116
Witaj!
Niestety w mojej opinii sporo skory tam juz sie nazbieralo. Co prawda jak kolega winter zauwazyl fatu tez jeszcze na Tobie nieco siedzi. Jednak po fotce numer dwa widac juz charakterystyczne marszczenie sie samej skory, ktora po prostu zaczyna sobie wisiec. Trudno bedzie na tym etapie juz zrobic z nia cokolwiek. Z czasem moze efekt nieco sie poprawi, jednak nie obejdzie sie tutaj bez znacznej ingerencji chirurga jezlei chcialbys miec gladki, plaski brzuch. Takie niestety sa realia. Byc moze redukcja byla wykonana zbyt szybko
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35460 Napisanych postów 27481 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287657
Tak jak już koledzy wyzej wspomnieli to jeszcze trochę fatu siedzi ale jednak efekt pozostałosci skóry jest widoczny i na tym etapie już nie zdziałąsz wiele ale jest szansa że po kilku cyklach redukcji i masowania coś się jeszcze wchłonie , przy kolejnych redukcjach warto stosować różne tzw BABSKIE metody na skóre które mogą lekko wspomagac prace nad skórą , kup tani krem nivea albo jakąś oliwkę dla dzieci i np wieczorami jak ogladasz film masuj i natłuszczaj brzuch , można stosować tez szczotkowanie na sucho czy bańki chińskie ( wiele kobiet w ciązy i po ciązy stosuje ) wiele chwali a ja wychodzę z założenia ze jeśli mamy stosowac cos co nie wymaga dużej kasy a moze pomagac to warto spróbować
...
Napisał(a)
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29759 Napisanych postów 27260 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 384639
odpowiadając na pytanie to niestety i skóra i tłuszcz, choć tego drugiego nie ma już dużo, to ta skóra niestey już tak zostanie, bo zaszły w skórze nieodwracalne zmiany, ale nie jest jej na tyle dużo, żeby był to ogromny problem, jak skończysz cykl redukcyjny, wejdziesz na budowanie masy mięśniowej to troszkę ta skóra "zniknie", nie załątwisz tego w ekspresowym tempie, ale jeżeli nie przerwiesz pracy nad sylwetką to wraz z przyrostem tkanki mięsniowej ta skróa się rozejdzie i nie będzie śladu po problemie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
DJ_DoDo
odpowiadając na pytanie to niestety i skóra i tłuszcz, choć tego drugiego nie ma już dużo, to ta skóra niestey już tak zostanie, bo zaszły w skórze nieodwracalne zmiany, ale nie jest jej na tyle dużo, żeby był to ogromny problem, jak skończysz cykl redukcyjny, wejdziesz na budowanie masy mięśniowej to troszkę ta skóra "zniknie", nie załątwisz tego w ekspresowym tempie, ale jeżeli nie przerwiesz pracy nad sylwetką to wraz z przyrostem tkanki mięsniowej ta skróa się rozejdzie i nie będzie śladu po problemie


planuje jeszcze zejść z wagi te 6/8kg i wejść na mase, skóra na brzuchu jest na tyle rozciągnięta że się nie zejdzie ale nie jest jej jakoś dużo i to już dla mnie nie problem, bardziej martwie sie czy po masie okolice klatki będą lepiej wyglądać, na zdj słabo widać ale tez troche skory siedzi

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Temat/EdytujWypowiedz?rid=19971301&tid=1219497&fid=113 
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2474 Napisanych postów 4131 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 130088
Ciężki temat bo sam przechodziłem dosłownie to samo , ewidentnie widać że skóra wisi , ja po 10 latach zdecydowałem się na operacje bo nie udało się jej pozbyć , próbowałem i kremy , zabiegi , podbić wagę wyżej i nie dało niestety rady mimo młodego wieku .. do tej pory jeszcze mam miejsca w których ta skóra jeszcze wisi
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35460 Napisanych postów 27481 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287657
gnidusek
Ciężki temat bo sam przechodziłem dosłownie to samo , ewidentnie widać że skóra wisi , ja po 10 latach zdecydowałem się na operacje bo nie udało się jej pozbyć , próbowałem i kremy , zabiegi , podbić wagę wyżej i nie dało niestety rady mimo młodego wieku .. do tej pory jeszcze mam miejsca w których ta skóra jeszcze wisi
Ile płaciłeś za operacje?? gdzie robiłeś , pytam z ciekawosci bo często ludzie pytaja , jakie znieczulenie i ogólnie jak wyglada proces rekonwalescencji / blizny itp
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2474 Napisanych postów 4131 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 130088
monkey22
gnidusek
Ciężki temat bo sam przechodziłem dosłownie to samo , ewidentnie widać że skóra wisi , ja po 10 latach zdecydowałem się na operacje bo nie udało się jej pozbyć , próbowałem i kremy , zabiegi , podbić wagę wyżej i nie dało niestety rady mimo młodego wieku .. do tej pory jeszcze mam miejsca w których ta skóra jeszcze wisi
Ile płaciłeś za operacje?? gdzie robiłeś , pytam z ciekawosci bo często ludzie pytaja , jakie znieczulenie i ogólnie jak wyglada proces rekonwalescencji / blizny itp
Akurat dobrze trafiłem wtedy i płaciłem łącznie z wizytami i dojazdami około 10k , robione było w Białymstoku u Hady Razak Hady i bardzo polecam! , normalnie usypiają , pierwsze 2-3 tyg. Po operacji bez pomocy drugiej osoby praktycznie nie da rady żyć , żeby wstać z łóżka czy się położyć musi być pomoc kogoś , na siłownie wróciłem po 1.5miesiaca za zgoda lekarza. Blizna w takim miejscu ze majtki zasłaniają :)
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 886
gnidusek
monkey22
gnidusek
Ciężki temat bo sam przechodziłem dosłownie to samo , ewidentnie widać że skóra wisi , ja po 10 latach zdecydowałem się na operacje bo nie udało się jej pozbyć , próbowałem i kremy , zabiegi , podbić wagę wyżej i nie dało niestety rady mimo młodego wieku .. do tej pory jeszcze mam miejsca w których ta skóra jeszcze wisi
Ile płaciłeś za operacje?? gdzie robiłeś , pytam z ciekawosci bo często ludzie pytaja , jakie znieczulenie i ogólnie jak wyglada proces rekonwalescencji / blizny itp
Akurat dobrze trafiłem wtedy i płaciłem łącznie z wizytami i dojazdami około 10k , robione było w Białymstoku u Hady Razak Hady i bardzo polecam! , normalnie usypiają , pierwsze 2-3 tyg. Po operacji bez pomocy drugiej osoby praktycznie nie da rady żyć , żeby wstać z łóżka czy się położyć musi być pomoc kogoś , na siłownie wróciłem po 1.5miesiaca za zgoda lekarza. Blizna w takim miejscu ze majtki zasłaniają :)


a jak efekty ? Mogłbys tutaj lub na priv odeslac jakies fotki jak masz ? :) z góry dzieki
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35460 Napisanych postów 27481 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287657
gnidusek
monkey22
gnidusek
Ciężki temat bo sam przechodziłem dosłownie to samo , ewidentnie widać że skóra wisi , ja po 10 latach zdecydowałem się na operacje bo nie udało się jej pozbyć , próbowałem i kremy , zabiegi , podbić wagę wyżej i nie dało niestety rady mimo młodego wieku .. do tej pory jeszcze mam miejsca w których ta skóra jeszcze wisi
Ile płaciłeś za operacje?? gdzie robiłeś , pytam z ciekawosci bo często ludzie pytaja , jakie znieczulenie i ogólnie jak wyglada proces rekonwalescencji / blizny itp
Akurat dobrze trafiłem wtedy i płaciłem łącznie z wizytami i dojazdami około 10k , robione było w Białymstoku u Hady Razak Hady i bardzo polecam! , normalnie usypiają , pierwsze 2-3 tyg. Po operacji bez pomocy drugiej osoby praktycznie nie da rady żyć , żeby wstać z łóżka czy się położyć musi być pomoc kogoś , na siłownie wróciłem po 1.5miesiaca za zgoda lekarza. Blizna w takim miejscu ze majtki zasłaniają :)
Dzięki , a jest opcja refundacji ??? czy tylko w bardzo skrajnych przypadkach czy w ogóle nie ma szans
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tkanka tłuszczowa, czy nadmiar skóry?

Następny temat

Choroba Scheuermanna - porady

Shoty
Polecane artykuły