czy po treningu lepiej jako źródło białka jeść nabiał typu serki wiejskie lub jogurty i do tego chleb razowy czy lepiej jakieś mięso z ryżem? Jestem teraz na masie.
...
Witam,
czy po treningu lepiej jako źródło białka jeść nabiał typu serki wiejskie lub jogurty i do tego chleb razowy czy lepiej jakieś mięso z ryżem? Jestem teraz na masie.
czy po treningu lepiej jako źródło białka jeść nabiał typu serki wiejskie lub jogurty i do tego chleb razowy czy lepiej jakieś mięso z ryżem? Jestem teraz na masie.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Pierwszy posiłek spożywany po treningu powinien dostarczać węglowodanów i pełnowartościowego białka, przy czym konkretne dawki poszczególnych składników mają charakter indywidualny. Posiłek powysiłkowy powinien być w miarę lekkostrawny, zwłaszcza jeśli miałby zostać zjedzony zaraz po wyjściu z siłowni. Warto pamiętać, że podczas aktywności fizycznej i zaraz po jej zakończeniu przewód pokarmowy nie pracuje na pełnych obrotach. Zdecydowanie lepsza będzie opcja nr 2 czyli mięso z ryżem plus dodatki .
1
TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit
Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/
...
Lepsze będzie mięso,ryba, ale jak od czasu do czasu zjesz nabiał się nic nie stanie
1
Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.
...
Ewentualnie odżywka białkowa po treningu też jest wporzadku np z płatkami kukurydzianymi
...
Z płatkami nie koniecznie, prędzej wybrałbym rozgotowany ryż, ale jak to się mówi od biedy i kukurydziane będą dobre.
1
Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.
...
Po treningu warto zjeść pełnowartościowy posiłek, który składa się ze źródła białka, węglowodanów i ewentualnie tłuszczów. Oczywiście w przypadku diety zbilansowanej.
Zawsze lepszym rozwiązaniem będą różnego rodzaju mięsa, ryby, czy jajka. Nabiał jak najbardziej również warto wprowadzić w celu urozmacenia diety. Ma on swoje plusy jak np. wapń, czy bakterie fermentacji mlekowej. Minusów jednak jest więcej, np. sporą ilość alergenów, laktoza, czy to że jest ciężkostrawny. Właśnie z tego powodu po treningu lepiej zjeść mięso lub rybę.
Zawsze lepszym rozwiązaniem będą różnego rodzaju mięsa, ryby, czy jajka. Nabiał jak najbardziej również warto wprowadzić w celu urozmacenia diety. Ma on swoje plusy jak np. wapń, czy bakterie fermentacji mlekowej. Minusów jednak jest więcej, np. sporą ilość alergenów, laktoza, czy to że jest ciężkostrawny. Właśnie z tego powodu po treningu lepiej zjeść mięso lub rybę.
1
Moderator działu Odżywianie
...
Jeszcze zapytam o jedną rzecz bo mnie ciekawi i każdy ma inną opinię: czy produkty typu serek wiejski, jogurt naturalny, mleko i ogólnie nabiał tego typu zatrzymuje wodę w organizmie? Czy to bardziej od zbyt dużego spożycia soli?
...
Niektórzy obawiają się produktów mlecznych ze względu na zawartą w nich laktozę lub związki estrogenowe, inni spożywają duże ilości twarogu uznając, go za jedno z lepszych i przy okazji tańszych źródeł białka. Istnieją też skrajne teorie głoszące, że mleko i jego przetwory są wręcz trucizną. Tak naprawdę kwestię spożycia nabiału rozpatrywać należy indywidualnie, nie wszystkie osoby dobrze go tolerują i co szczególnie istotne - nie wszystkie przetwory mleczne są wartościowym składnikiem diety.Produkty fermentowane jednak, takie jak kefir i jogurt naturalny, a także podpuszczkowe sery miękkie i masło stanowić mogą wartościowy element diety osób aktywnych.
TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit
Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz