SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kilka pytań o treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5116
Witajcie.

Mam kilka pytań ogólnych o treningu:

1. Czy ma znaczenie czy robię najpierw rolowanie a potem rozciąganie? Może na odwrót?

2. Obydwie formy rozciągania (te co powyżej) wykonuje w dni nie treningowe. Po treningu wykonuje tylko ogólne rozciąganie. Czy tak może być?

3. Chcąc dołożyć ćwiczenia na rotacje barków (nie są one ani męczące ani mega wymagające, tak jak rozciąganie) mam je wykonywać zamiast ćwiczeń na barki w dni treningowe, czy na przykład mogę je dołożyć w dni nietreningowe wtedy gdy się rozciągam a wtedy gdy ćwiczę normalnie wykonywać ćwiczenia siłowe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Wiesz taki mini cut zrobił się ostatnio popularny ale ma swoje pozytywne właściwości np poprawienie wrażliwości insulinowej
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
1. Zrób sobie najpierw rolowanie później rozciąganie
2. Może ale rolowanie nie jest formą rozciągania
3. To są wymagające ćwiczenia i wymagają przede wszystkim dobrej techniki ale nie zastąpią ćwiczeń barkowych.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
1. i 2. Najpierw rolowanie a potem rozciąganie (ja obydwa robię zaraz po treningu).
3. Rób przed treningiem podczas rozgrzewki. Skup się na ćwiczeniach w tzw. zamkniętym łańcuchu kinematycznym (od tych w otwartym łańcuchu się już odchodzi) aby przetrenować rotatory wspólnie.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-12-27 12:28:00
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5116
3. Rób przed treningiem podczas rozgrzewki. Skup się na ćwiczeniach w tzw. zamkniętym łańcuchu kinematycznym (od tych w otwartym łańcuchu się już odchodzi) aby przetrenować rotatory wspólnie.

Mozesz rozwinąć tę myśl? Co to takiego jest?

A powiedzcie mi jeszcze ile mniej więcej potrzeba czasu na przeprowadzenie dobrej redukcji? Jestem na masie od sierpnia/września i zastanawiam się jak długo jeszcze ciągnąć ten cykl. Wiem że zależy to od indywidualnych predyspozycji, ale chodzi mi o ogólne wytyczne. Czy od lutego a może marca wystarczy aby wyrobić się '' na lato ''?






Zmieniony przez - Mistrz0321 w dniu 2017-12-27 20:21:06
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Panie, wszystko zależy od Twojego poziomu tłuszczu. Wstaw fotę to Ci powiemy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5116
Ok, wstawiam aktualne zdjęcie. Dodam że od samego początku przybrałem 10kg na wadze.






Zmieniony przez - Mistrz0321 w dniu 2017-12-28 08:36:44
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243116
delikatnie mozna podciac jak tak dlugo jestes na masie. nieco organizm odpocznie od nadmiaru kalorii, lepiej zareaguje na dalsze budowanie z nizszym bf-em

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Tylko nie możesz zrobić restrykcyjnej wycinki bo niestety mięśni też niewiele na Tobie zostanie więc ostrożnie .
...
Napisał(a)
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20242 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 171137
Tutaj nie ma co redukowac bo nie ma w ogole masy miesniowej. Optymalna dieta i sensowny trening, redukcje zostaw na nastepne wakacje, tego roku furory nie zrobisz

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Mistrz0321

3. Rób przed treningiem podczas rozgrzewki. Skup się na ćwiczeniach w tzw. zamkniętym łańcuchu kinematycznym (od tych w otwartym łańcuchu się już odchodzi) aby przetrenować rotatory wspólnie.

Mozesz rozwinąć tę myśl? Co to takiego jest?


Ćwiczeń jest kilka. Jednym z nich jest np. robienie rotacji w stawach barkowych w oparciu o takie, jak na poniższym zdjęciu, obrotowe uchwyty do pompek (tu można wykorzystać też piłki):


Również w bramie można robić rotacje z linką wyciągu lub z gumą przymocowaną na wysokości barków stojąc do niej tyłem (ręka wyprostowana przed sobą a w dłoni guma lub uchwyt).

Można też np. leżąc na plecach robić rotacje z ketbelem trzymanym w dłoni na wyprostowanej do pionu ręce.




Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-12-28 13:29:21
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5116
Wiadomo, cudów nie oczekuje, wiem ile jeszcze pracy przede mną ;)
Pytam ze względu własnie na ten tłuszcz na brzuchu, reszta mi nie przeszkadza ( bf ok. 17-18%)
W pozycji siedzącej niezły bębenek się robi :) Jest jakiś inny sposob żeby zjechać z tego tłuszczu i poprawić wrażliwość insulinową, nie kończąc okresu masowego jak mówicie że mało ze mnie zostanie? :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan split 4 dni

Następny temat

Czy warto taki sprzęt do domu?

electro
Polecane artykuły