Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
No cóz widze ze nie jestes w temacie otórz ja trenuje od jakis 12-13 lat a robie takie coś mając na sobie do 30 kg tz. 30 to rekord i nie czuje obciążenia kolan :) jdyne co czóje po dłógotrwałym treningi rozciagania to zmęczenie .Nie mowie ze ja sie tego nauczyłem w tydzien czy miesiąc :P teraz moge rano wstac i wskakuje na krzesła a żadne ścięgna czy stawy biorace udział w tym co pokazałem mnie nie bola dawniej owszem ale to jak troche przesadzałem a teraz doszedłem do takiej wprawy że juz nie ale dziekuje za martwienie sie o moj stan zdrowia :P:P:P
Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Biodra, biodra - stawy biodrowe mi nawalaja. Rozciagam sie i wlasciwie tylko biodra mi przeszkadzaja (ograniczaja moje cwiczenia). Wiem, ze sciegna i miesnie sa rozciagniete bardziej i (zalozmy) moglbym podniesc noge wyzej (oczywiscie w granicach rozsadku), ale biodra mi na to nie pozwalaja - sa troche zastojale i nie chca sie "wyginac".
1.Jak je najlepiej "konserwowac"?
2.Co jest tego przyczyna?
Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Ja poprostu uprawiam duzo róznego rodzaju sportu i stopniowo sie wszystkie stawy przyzwyczaiły do obciążeń ,jak byłem młodszy ćwiczyłem troche joge :P to sie stawy tez poprzyzwyczajały a z doświadczenia zauwazyłem że im więcej sie ćwiczy tym więcej sie potrafi teraz trenuje około godzine do dwóch dziennie jednak przez ostatnich kilka lat od 4-6 godz dziennie a to robi swoje , jednak wiadomo nie każdy ma tyle czasu ale trening trening i jeszcze raz trening :)-{-<
Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
No może i dla was jest to mobilizacja jednak jak by cio to polecam rozciaganie wszystkiego a nie tylko nóg bo tak jak coś to ja ogolnie jestem rozciągniety i mimo że waże 85 mam w miare szybkosc i w powietrzu udaje mi sie w worek wykonac 3 kopnięcia zanim wyladuje same nogi to jednak nie wszystko w walce w bliskim dystansie przydają sie dźwignie łokcie itd. czyli rozciągniete nadgarstki i wogole noo sport to zdrowie :P
Szacuny
11205
Napisanych postów
52112
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Jakie kopniecia?
Rozciagac trzeba w miare wszystko, ale niektore miesnie, sciegna sa juz rozciagniete poprzez codzienne ich uzywanie, wiec nie kladzie sie na rozciaganie ich takiego nacisku. Mimo to, aby uniknac kontuzji, dobrze jest rozciagac sie calym.